REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ponad 200 amatorów pływania wzięło udział w kolejnym 4. mityngu największej imprezy pływackiej w Warszawie - Grand Prix Ursynowa UCSiR 2016. Powoli zbliżamy się do finału imprezy. Kondycja i humory dopisywały dziś wszystkim zawodnikom.

  W tym roku rozgrywana jest dwudziesta edycja zawodów. Z roku na rok uczestników przybywa. W mityngach tegorocznych startuje po ok. 200 zawodników, o 50-100 osób więcej niż w ubiegłych latach. To dowód na to, że pływanie to dyscyplina ciesząca się ogromną popularnością wśród ursynowian. 

  Pływają wszyscy - od namłodszych roczników po najstarsze. - Miałam kilka miesięcy, gdy zaczęłam pływać a w zawodach startuję od czasu gdy miałam 8 lat. Dwa razy zdobyłam pierwsze miejsce, a raz 5-te. Dziś chodzę do gimnazjum pływackiego - mówi Maja, zwyciężczyni w kategorii kobiet 11-12 lat na 50 metrów w stylu dowolnym.

  Magdę, 40-latkę z Ursynowa do pływania zachęciła jej 11-letnia córka. - Pływam od 10 miesięcy, córka pływa już zawodniczo. Pomyślałam, co mam tak siedzieć i patrzeć... też mogę spróbować! - opowiada Magda, która dziś po pół roku starań uzyskała świetny wynik - zeszła poniżej minuty.

  Na zawodach organizowanych przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji zawiązują się także przyjaźnie. Anna i Krystyna poznały się właśnie na basenie. Dziś jedna kibicuje drugiej. 

  - W 2009 roku miałam niedyspozycję kręgosłupa i groziła mi operacja. Zapytałam lekarzy co w zamian? A oni odpowiedzieli, że uprawianie sportu i rehabilitacja. Więc... jestem! W wieku 74 lat sport ratuje zdrowie i życie. Zawiązują się przyjaźnie z koleżankami, które mnie odmładzają! - mówi Anna Zielińska. 

  - Jak tylko się dowiedziałam, że takie zawody są, biorę udział. Pływałam w dzieciństwie. Jest bardzo sympatycznie, kondycja się poprawia - dodaje Krystyna Surmańska

  - Na Ursynowie pływanie to wiodąca dyscyplina, oczywiście poza bieganiem. To bardzo dobrze - zalecam ją każdemu! Ja pływam tylko klasykiem, po kontuzji kolana trochę się boję. Zazdroszczę formy zawodnikom. Kibicuję swoim równolatkom oraz koleżankom i kolegom z urzędu, którzy też biorą udział w zawodach - mówi wiceburmistrz Rafał Miastowski, który w pływalni przy Hirszfelda wręczał zwycięzcom dyplomy.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UCSIR GRAND PRIX URSYNOWA W PŁYWANIU

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4078 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021