REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2021, 10:10 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Miłośnicy muzyki klasycznej mogą się szykować na dwa udane wieczory na Ursynowie. W sobotę i niedzielę utwory z włoskiego oraz polskiego renesansu zaśpiewa kwartet wokalny "Cantus Antiquus".

  "Cantus Antiquus" to zespół wokalny, który powstał w czerwcu 2020 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej. Prezentuje programy najwspanialszej muzyki wokalnej epoki renesansu oraz baroku. Pracuje pod kierownictwem Jakuba Kaczmarka - na Ursynowie znanego jako współtwórcę i wieloletniego dyrygenta chóru "Iuvenis".

  W sobotę oraz w niedzielę będzie okazja, aby posłuchać wykonań tego młodego zespołu. Dziś (13 listopada) "Cantus Antiquus" pojawi się w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego przy ul. Stryjeńskich 21. O godz. 20 zaprezentuje utwory włoskiego renesansu. W programie dzieła: G. P. da Palestrina, Marc Antonio Ingenieriego czy Quirino Gaspariniego

  Dzień później kwartet zaśpiewa w zupełnie innych wnętrzach - w sali teatralnej Dzielnicowego Ośrodka Kultury "Ursynów" przy ul. Kajakowej 12b. O godz. 18 zabrzmią utwory z czasów polskich twórców renesansu - Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zieleńskiego czy Grzegorza Gerwazego.

  Zapowiada się prawdziwa uczta dla melomanów! A zaśpiewają artyści: sopran - Katarzyna Martynowicz, kontratenor (alt) - Szymon Gatnar, tenor - Michał Zimniewicz i bas/baryton - Jakub Kaczmarek.

  Wstęp na oba koncerty jest wolny, nie trzeba się zapisywać. Wystarczy się pojawić, by przenieść się do epoki odrodzenia, czyli XVI wieku.
   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Malarka 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wczorajszy koncert - anielski! Brawo!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   No szkoda, że w sobotę piszecie o czymś co będzie w sobotę. Z wyprzedzeniem nie dało się? Czy to nagle i niezapowiedziane występy, bo artyści akurat „przechodzili obok”? Szanujcie trochę czas czytelników.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5535 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022