REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UCK "Alternatywy")

  Grudzień w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatwy" z wyjątkowym repertuarem dla mieszkańców. W tym miesiącu placówka przygotowała dużo nowości artystycznych, muzycznych i teatralnych. Otworzy się też długo wyczekiwana galeria sztuki.

  Wysoki Ursynów ma w końcu swój dom kultury z prawdziwego zdarzenia. "Alternatywy" przy ul. Gandhi otworzyły się w połowie września i stale dbają o różnorodny repertuar dla mieszkańców. W grudniu UCK przygotowało dużo nowości i świąteczno-noworocznych imprez.


  Koncerty


  Muzyka przez cały miesiąc będzie grała w "Alternatywach"! Koncerty to wydarzenia, którymi nowy dom kultury chwali się najczęściej. Co usłyszymy w grudniu?

  Niedziela, 12.12 o godz. 17 - Sasha Strunin "Woman in Black" - bilety od 20 zł do 30 zł

  Sashę Stunin mogą kojarzyć fani zespołu The Jet Set. Nieudany występ grupy w konkursie Eurowizji w 2007 roku sprawił, że piosenkarka na długo zniknęła ze sceny. Od czasów rozpadu zespołu wydała zaledwie trzy płyty. Wraca prosto do "Alternatyw". 

  - To powrót wokalistki w nieco zmienionej formule muzycznej, która może zaskoczyć odbiorców dojrzałością i przekazem. To może być fascynujący kawałek muzyki dla osób, które są otwarte na coś nowego - mówi Wiktoria Laskus-Kuczyńska z UCK "Alternatywy'.

  Piątek, 17.12 o godz. 20 - Voices of The Cosmos. Śladami Stanisława Lema - bilety po 20 zł

  Projekt powstał z inicjatywy dwóch muzyków i astronoma. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy i inne urządzenia radiowe, wplatając je w ścieżki instrumentalne tworzone za pomocą instrumentów elektronicznych oraz akustycznych obiektów. Aktor Mariusz Jakus będzie towarzyszył muzykom, czytając międzyplanetarną twórczość Stanisława Lema.

  Sobota, 18.12 godz. 17 - Jazz Christmas. Śpiewają Monika Borzym, Dorota Miśkiewicz i Anna Gadt - bilety od 20 zł do 30 zł

  W grudniu nie może zabraknąć akcentów świątecznych. UCK zapraszą na koncert Jazz Christmas w wykonaniu uznanych jazzowych solistek: Moniki Borzym, Doroty Miśkiewicz i Anny Gadt. 

  - Będzie jazzowo i kobieco. Usłyszymy świąteczne pieśni polskie i zagraniczne - mówi Wiktoria Laskus-Kuczyńska.

  Środa, 29.12 godz. 19 - Orkiestra Warsaw Camerata a'la Carte

  To muzyka wszechstronna - od baroku do muzyki współczesnej. Na scenę wyjdą muzycy z wszystkich przestrzeni muzyki poważnej. Będzie bardzo różnorodnie! Bezpłatne wejściówki będą dostępne na biletyna.pl.

  Piątek, 31.12 Dwa koncerty sylwestrowe w wykonaniu Krystyny Durys - bilety od 75 do 200 złotych

  O 17 rozpocznie się pierwszy koncert - dla tych, którzy chcą się nastroić przed nocą sylwestrową, a później o 20 drugi, który zostanie połączony z wieczorem sylwestrowym organizowanym w "Alternatywach". Krystyna Durys zagra więc dwa razy. "Złote czasy swingu" to klimatyczny koncert, który niesie ze sobą klimat amerykańskiego kina XX w.


  Teatr


  Niedziela, 12.12 godz. 12 - Opowieść Familijna - bezpłatne wejściówki dostępne na biletyna.pl

  "Opowieść Familijną" przedstawi Amatorski Teatr Ursynowa. Sztuka nawiązuje do Opowieści Wiligijnej - migawki z codziennego życia i jeden dzień w roku, który pokazuje to co jest dla nas ważne. 

  Niedziela, 19.12 godz. 14 i 16 - Plastusiowy Pamiętnik - bilety od 20 zł do 30 zł

  Teatr Baj już gościł w "Alternatywach" i spotkał się z bardzo miłym przyjęciem. Przedstawi tym razem klasyczne wykonanie wszystkich przygód Plastusia.


  Sztuka


  Środa, 15.12 - Inauguracja Galerii Alternatywy "OBCY.INNY.GOŚĆ"

  To będzie projekt stworzony przez artystów, którego celem jest stworzenie żywej biblioteki. Będzie można się w niej spotkać z różnymi osobami często podlegającymi wykluczeniu. To projekt artystyczno-społeczny - każdy tu tworzy sztukę. "OBCY.INNY.GOŚĆ" to artystyczna misja pozbycia się stereotypów i uprzedzeń.


  Kino


  Środa, 22.12 godz. 19 - "To właśnie milość" - bezpłatne wejściówki na seans można odebrać na biletyna.pl

  Dziesięć historii o miłości w jednym filmie. Czołówka aktorów w głównych rolach: Hugh Grant, Alan Rickman, Colin Firth i Liam Neeeson. 

  Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street... Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość... Zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk... Młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża...

  - pisze o filmie serwis Filmweb.pl

  Wtorek, 28.12 godz. 17 - „Sokół z masłem orzechowym” - bilety na seans kosztują od 10 zł do 15 zł

  To szczery, nienachalny i zabawny film, który jest potrzeby w epoce nieżyczliwości i nietolerancji. 

  Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

  - tak opisują film "Alternatywy".

  Czwartek, 30.12 godz. 17 - "Teściowie" - bilety na seans kosztują od 10 zł do 15 zł

  To szalona opowieść o rodzinie, w której często puszczają nerwy. Kalka stereotypowego wesela i rodzinnych niesnasek. 

  Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. 

  - tak opisuje film serwis Filmweb.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4279 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022