Zamknij

Grunty w Warszawie

16:35, 23.09.2016 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 16:38, 23.09.2016
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Warszawa jest jednocześnie stolicą i największym miastem Polski. Metropolia bardzo szybko się rozwija. Tysiące obywateli kraju co roku przenoszą się w jej obręb w poszukiwaniu nowej pracy, większych zarobków, lepszych perspektyw. Nic więc dziwnego, że Warszawa cały czas się rozrasta i rozbudowuje. Dla nieustannie przybywających rzesz ludzkich trzeba stawiać nowe mieszkania, domy, szkoły i centra handlowe. Nic więc dziwnego, że na stołecznym rynku gruntów inwestycyjnych tak wiele się dzieje.

Grunty pod obiekty mieszkaniowe

Zapotrzebowanie rośnie, a jednocześnie cały czas spada ilość dostępnych parceli. Grunty inwerstycyjne w Warszawie to już prawdziwa rzadkość. Dlatego właśnie ich cena cały czas idzie w górę (metr kwadratowy może kosztować nawet powyżej czterech tysięcy). Zmienia się też charakter stołecznego rynku.

Developerzy coraz chętniej inwestują w apartamenty wynajmowane na krótki okres. Do Warszawy nowi ludzie dopływają nie tylko w celu zamieszkania na stałe. Dużo ludzi przyjeżdża także na krótki okres - dwa trzy tygodnie. Podróżnych przyciągają zarówno sprawy biznesowe, jak i tętniąca życiem kultura miasta. Wzrósł również popyt na mikro-kawalerki. Te niewielki mieszkania służą wszystkim młodym ludziom, którzy dopiero przeprowadzili się do Warszawy. Są idealne dla stawiających pierwsze kroki pracowników korporacji.

Grunty pod obiekty handlowe

W całej Polsce powstaje bardzo dużo centrów handlowych. Stopniowo, ale zdecydowanie wypierają one sklepy położone przy ulicach. Galeria daje ogromną wygodę. Tutaj często punkty ułożone są tematycznie. W tej samej alejce znajdziemy obok siebie żywność, buty, ubrania. Nic więc dziwnego, że deweloperzy interesują się zakupem gruntów pod obiekty handlowe.

Niestety obecnie w Warszawie tego typu inwestycje są mocno utrudnione. Po pierwsze nie zostało wiele działek użytkowych o wystarczających gabarytach. Po drugie według zmiany przepisów z roku 2015, aby zbudować obiekt wielkopowierzchniowy, potrzebne są plany zagospodarowania przestrzennego. Tutaj tendencja pokrywa się z tą w rynku mieszkaniowym. Inwestorzy budują centra handlowe typu "street mall". Pojawiają się także obiekty "convenience store".

Przeczytaj również o nieruchomościach komercyjnych w Warszawie

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

gromgrom

0 0

Galerie zamiast sklepów przy ulicach i zamiast ulic handlowych? Tak ZABIJA sie miasta. 11:36, 01.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%