REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Potrzebujesz noclegu w stolicy? Warszawski deweloper, Grupa Radius, rozwija skrzydła i planuje inwestycje w kolejne powierzchnie hotelowe. Najbliższe plany zakładają przekształcenie dwóch nieruchomości w przestrzeń hotelową.

  Co najmniej dwa nowe hotele w Warszawie – Grupa Radius planuje kolejne inwestycje

  Radius to firma deweloperska, która zajmuje się przede wszystkim wprowadzaniem na rynek lokali mieszkaniowych, jednak jej najnowsza inwestycja dotyczyć będzie przestrzeni hotelowej. Dwa nowe hotele powstaną w lokalizacjach przy ulicy Nowy Świat 32, a także w nowopowstałym obiekcie na działce sąsiadującej z biurowcem pod adresem Aleje Jerozolimskie 200.

  Jak mają wyglądać realizacje?

  Hotel przy ulicy Nowy Świat ma zająć miejsce ówczesnych biur sieci sklepów odzieżowych H&M. W tej lokalizacji Radius uruchomi osiemdziesiąt pokoi hotelowych. Goście hotelu będą mogli podjechać samochodem pod samo wejście, które będzie znajdować się od ulicy Gałczyńskiego. Obecnie na parterze i na piętrze budynku znajduje się lokal Dom Whisky i Mix Coctail Bar.

  Z kolei przy Alejach Jerozolimskich 200 ma znaleźć się aż sto osiemdziesiąt pokoi hotelowych. Ten trzygwiazdkowy hotel powstanie na rogu z ulicą Łopuszańską. W tej chwili trwają ostatnie prace nad zaprojektowaniem koncepcji. Ostateczny kształt projektu zostanie uzgodniony z siecią hotelową. Aby inwestycja mogła być zrealizowana będzie musiało zostać wyburzonych kilka mniejszych budynków znajdujących się na terenie, na którym ma stanąć hotel. Oprócz hotelu na działce liczącej 4 hektary stanie również nowy biurowiec.

  Jakie nowe hotele staną w Warszawie?

  Radius planuje, by jego hotele miały standard dwu i trzygwiazdkowy, a ich przeznaczeniem było na przykład nocowanie gości biznesowych. W jednym z hoteli ma znajdować się restauracja, drugi będzie urządzony w typie bed &breakfast. Dyrektor w Radius Projekt, Robert Nowakowski, podkreśla, że Grupa prowadzi negocjacje z takimi sieciami jak:

  • Marriott,
  • Accor,
  • Hilton,
  • IHG,
  • IBB. 

  Kiedy można spodziewać się efektów inwestycji?

  Grupa podpisała już listy intencyjne z międzynarodowymi sieciami i jeszcze w tym roku firma Radius planuje sfinalizować podpisanie umów, a następnie przejść do realizacji projektów. Umowy mają zakładać zarządzanie oraz umowy operatorskie. Inwestycje są traktowane jako długoterminowe. Grupa Radius zakłada uzyskanie dziesięcioprocentowej stopy zysku.

  To nie koniec inwestycji Grupy Radius

  Radius zakłada również stworzenie przestrzeni hotelowej w trzeciej lokalizacji – przy ulicy św. Barbary 1. Aktualnie nieruchomość pełni funkcję biurowca, jednak dotychczasowy najemca – firma OBOP – zrezygnowała z dalszego najmu powierzchni. Jest to nieruchomość tym bardziej atrakcyjna, że znajduje się w niej parking podziemny. 

  W sumie Radius dysponuje przestrzenią wewnętrzną pozwalającą na uruchomienie w stolicy ponad pięciuset pokoi hotelowych. W roku 2019 firma planuje przeznaczyć na ten cel 50 milionów złotych. Inwestycje w hotele wynikają z przepisów, które zabraniają w niektórych lokalizacjach stawiania lokali mieszkalnych.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.452 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021