REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Pojawienie się kataru u dziecka to spory problem – najmłodsi nie są w stanie samodzielnie wydmuchać w chusteczkę wydzieliny zalegającej w nosie. W takiej sytuacji najlepiej, gdy rodzice sięgną po gruszkę do nosa lub aspirator. Który produkt sprawdzi się lepiej?

  Jak poradzić sobie z katarem u maluszka?

  Wiosenne lub jesienne przeziębienie u małego dziecka to spory kłopot dla rodziców lub opiekunów. Jednym z typowych objawów infekcji górnych dróg oddechowych jest nieżyt nosa. Ponieważ najmłodsi nie radzą sobie z samodzielnym oczyszczaniem nosa z zalegającej tam wydzieliny, konieczne jest sięgnięcie po specjalistyczne produkty – gruszkę do nosa lub aspirator.

  Zarówno gruszka do nosa, jak i aspirator mają swoje zalety i wady. Gruszka do nosa jest przede wszystkim tańsza niż aspirator, ale jej użycie wymaga od rodzica lub opiekunka wprawy. Aspiratory to urządzenia droższe, ale i bezpieczniejsze dla maluszka.

  O czym pamiętać, wybierając gruszkę do nosa?

  Po gruszkę sięga wielu rodziców spodziewających się dziecka – traktują ją oni jako element wyprawki przygotowywanej dla maluszka. Na sklepowych półkach najczęściej spotykane są gruszki wykonane z gumy. Za pomocą długiej końcówki możliwe jest dokładne usunięcie zalegającej w nosie wydzieliny. Niestety, mimo że gruszki do nosa są tanie, nie zawsze są optymalnym wyborem. Dlaczego?

  Użycie gruszki do nosa wiąże się z koniecznością włożenia końcówki do nosa dziecka. Łatwo popełnić błąd – jeżeli końcówka nie zostanie włożona prawidłowo, to nos nie zostanie oczyszczony z wydzieliny lub dojdzie do uszkodzenia błony śluzowej. Właśnie dlatego osoby wybierające gruszkę, powinny mieć świadomość, że początki jej używania będą wiązać się z mozolnym testowaniem, jak głęboko jej końcówkę można włożyć do nosa dziecka.

  Rodzice, którzy zdecydują się na gruszkę do nosa, muszą pamiętać o regularnym myciu lub wymianie końcówek. Te są bowiem siedliskiem wielu bakterii. Wybierając gruszkę do nosa, najlepiej zakupić model z wymiennymi końcówkami. To najlepszy sposób, aby uchronić dziecko przed dodatkowymi zarazkami.

  Aspirator – co proponują producenci?

  Wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywą dla gruszki do nosa są aspiratory. To nowoczesne urządzenia, które również są przeznaczone do oczyszczania nosa z zalegającej wydzieliny. Aspiratory w emag.pl to:

  • Aspiratory ustne. Dorosły usuwa wydzielinę z nosa dziecka siłą swoich płuc. Zakup aspiratora ustnego wiąże się z koniecznością wymiany filtrów chroniących rodzica lub opiekunka dziecka przed zarazkami.
  • Aspiratory do odkurzacza. Te urządzenia są tak zaprojektowane, że współpracują z każdym domowym odkurzaczem. Aspirator do odkurzacza wyglądem przypomina ssak laryngologiczny. Po jego podłączeniu do odkurzacza, usuwa on całą zalegającą w nosie wydzielinę. Co ważne, jego użycie jest w pełni bezpieczne dla dziecka. Nie ma również możliwości, aby np. roztocza z odkurzacza przedostały się do aspiratora.

  Produkowane współcześnie aspiratory są kolorowe – dziecko najczęściej jest zainteresowane urządzeniem, a to pozwala mamie, tacie lub opiekunowi przekonać go do jego użycia. To kolejna zaleta aspiratora, o której warto pamiętać.

  Co wybrać – gruszkę do nosa czy aspirator?

  Wybór produktu, za pomocą którego zostanie oczyszczony nos dziecka, zależy wyłącznie od rodziców, a jeszcze dokładniej od budżetu, jakim dysponują oni na zakup takiego produktu. Użycie gruszki nie musi wiązać się dla dziecka z dyskomfortem – wystarczy, że osoba dorosła nauczy się ją prawidłowo używać. Jeżeli chodzi o aspiratory, to są one przede wszystkim wygodne i precyzyjne – usunięcie wydzieliny odbywa się szybko i całkowicie bezboleśnie.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pOLKA 1 miesiąc temu

   Nie wspomniano o elektrycznych aspiratorach, które dla mnie są najwygodniejsze. Mam haxe, higieniczny, prosty w obsłudze plus kilkanaście melodyjek :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3182 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020