REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kandydaci NU I OU prezentują program dla oświaty

  Kandydaci NU I OU prezentują program dla oświaty (SK)

  REKLAMA

  Dlaczego dzielnica wyzbywa się działek, na których w przyszłości mogą powstać szkoły, przedszkola lub żłobki? - pyta Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa. Jego komitet wyborczy obiecuje wprowadzenie "rewolucyjnych" rozwiązań w ursynowskiej oświacie.

  Dwa kolejne żłobki planują po wyborach kandydaci na radnych z koalicji Naszego Ursynowa i Otwartego Ursynowa. Widzą je na atrakcyjnej działce pomiędzy blokami przy Dereniowej i Malinowskiego, gdzie obecnie stoi plac zabaw i mini siłownia. Druga lokalizacja to działka przy Wełnianej - obok wejścia do Parku Moczydełko.

  Ale pierwszy teren jest właśnie na etapie oddawania spółdzielni w wieczyste użytkowanie, a drugi - w przyszłym roku zostanie wystawiony na sprzedaż.

  - Ursynów ma deficyt działek należących do miasta, a jednocześnie duże potrzeby budowy nowych obiektów użyteczności publicznej, takich jak żłobki, przedszkola i szkoły. Wyzbywanie się przez dzielnicę tych nielicznych działek jest skandaliczne, bo to jak sprzedaż sreber rodowych, które zamiast służyć kolejnym pokoleniom zostaną przehulane – mówił dziś na briefingu prasowym radny Piotr Guział.

  Dzielnica twierdzi, że grunt przy Malinowskiego "nie jest niezbędny", więc może zostać oddany spółdzielcom na cele rekreacji. Poza tym, umowa użytkowania wieczystego pod określone cele dobrze zabezpiecza grunt przed zabudową, co nie jest tak pewne, gdyby grunt "leżał odłogiem" w zasobach miasta.

  Z kolei na niedużym gruncie na Kabatach - wg urzędu dzielnicy - nie da się zbudować obiektu kubaturowego, bo nie pozwala na to plan miejscowy, który ma wygórowne wskaźniki tzw. powierzchni biologicznie czynnej, a przede wszystkim wprowadzony przez wojewodę plan ochronny dla rezerwatu Las Kabacki, którym objeta jest niemal połowa działki.

  Mimo to Guział domaga się wstrzymania procesu sprzedaży gruntu przy Wełnianej, bo "radni mogą zmienić plan miejscowy i umożliwić zabudowę". Chce też odwołania planów oddania działki przy Malinowskiego.

  Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów ogłosiły także plan na 2 zespoły szkolno-przedszkolne w rejonie ul. Kłobuckiej (przy rozbudowujących się osiedlach deweloperskich) oraz na działce pomiędzy ul. Indiry Gandhi a Szpitalem Południowym. Lokalni politycy przedstawili też pomysł budowy przedszkola w rejonie ul. Kabackiej i Zaruby, ale jest już ono w planach dzielnicy i w przyszłym roku ma już piąć się w górę.

  - Łącznie w ciągu 3 lat mogłoby powstać 2.000 nowych miejsc w szkołach, przedszkolach i żłobkach - mówili kandydaci na radnych z ramienia NU i OU. Ich zdaniem zlikwidowałoby to dwie zmiany w ursynowskich placówkach.

  Obietnice dla ursynowskiej oświaty

  Koalicja NU i OU zapowiedziała wprowadzenie bezpłatnych obiadów w szkołach dla wszystkich dzieci, na wzór podobnego rozwiązania w Łodzi oraz tablet edukacyjny dla każdego ucznia (było już testowane w poprzedniej kadencji, obecne władze zrezygnowały z niego ze względu na koszty).

  Piotr Guział postuluje też wprowadzenie badania wad postawy dla każdego rocznika drugo- i piątoklasistów, jedną godzinę bezpłatnych zajęć dodatkowych dla każdego ucznia dziennie i stworzenie "budżetu obywatelskiego dla uczniów. Zapowiedział też, że we wszystkich szkołach będą klasy integracyjne, skandalem nazwał likwidację jedynego liceum z takimi oddziałami przy ul. Warchałowskiego (w rzeczywistości takie klasy są w L.O. im. Kossutha).

  Obecna na konferencji Klaudia Żuber-Wigurska upomniała się też o reaktywację Forum Ursynowskich Rad Rodziców, które aktywnie działało w poprzedniej kadencji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Milo 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Nic nie poradzę, nie znoszę gościa. A jego wiarygodność jest ponizej zera.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M.Cempel-Zgierska 13 7 miesięcy temu

   A kto sprzedał teren pod E..Leklerc? Za czasów Pana Piotra Guziała burmistrza dzielnicy Ursynów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ŻYCZLIWA 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Panią Klaudię ktoś kto popiera to w ogóle zna czy tak w ciemno te krzyżyki na karcie do głosowania stawia? Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wybrałby jej do reprezentowania wiedzac co sobą ta kobieta reprezentuje. I dobrze że Pan Guzial odkryl karty. Że trzyma z PiSem. Już nie będę o nim tak ciepło myśleć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 11 7 miesięcy temuocena: 50% 

   PILNE! Piotr Guział rezygnuje z prezydentury Warszawy, popiera Patryka Jakiego! Będzie wiceprezydentem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 10 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Wolę pomysły Guziała na przedszkola i żłobki niż dwujezdniową Belgradzka donikąd za ponad 3 miliony budowaną przez burmistrza Kempę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 9 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Popieram pomysł połączenia Belgradzkiej z Pileckiego dookoła Kazurki, aby odciążyć coraz bardziej zakorkowaną Stryjeńskich.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 8 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Ktoś jeszcze bierze na poważnie tego pajaca?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 7 7 miesięcy temuocena: 47% 

   I jeszcze powiedz Pan p.Guział że ty byś chętnie nadzorował te budowy żłobków i przedszkoli.Już się wykazałeś swoimi kompetencjami przy budowie na kłobuckiej,fuszerka jakich mało.Brawo i zniknij Pan z tego Ursynowa bo żal patrzeć na taką miernotę

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WWojtekWW 6 7 miesięcy temuocena: 45% 

   A czy można gdzieś wyprzedać samego Pana Piotra "ile to zrobiłem dla Ursynowa" Guziała? Gdziekolwiek, nawet do Będzina, może się da?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec11 5 7 miesięcy temuocena: 53% 

   rewolucyjne, wspaniałe, genialne są pomysłu naszego przyszłego prezydenta lub radnego lub burmistrza Guziała (jeszcze nie zdecydował) i jego ferajny. Bazarek zlikwidują i jednocześnie otworzą. Nasadzą drzewa a później zbudują itd

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mareczek 4 7 miesięcy temuocena: 46% 

   De Bil

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 3 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Młynarz się uaktywnił przed wyborami. Spadaj na drzewo dandysie!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Scyzoryk w kieszeni sam mi się otwiera...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 1 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Ale jak trzeba było uchwalić mikroplan dla Szajnowicza-Zaruby, to Guzialowi się nie udało. Decyzję korzystną dla dewelopera odnośnie bodajże drogi dojazdowej do działki też wydano za kadencji Guziala. Akcja skupowania gruntów przez dewelopera, na których planowano szkołę to też czas urzędowania szanownego kandydata na Ursynowie. Jest pan panie Guziala wybitnie mało wiarygodny. Podobnie zresztą jak Kempa i inne boskie skarania określane mianem lokalnej klasy politycznej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2634 sekundy
  REKLAMAA2-WOZKI-Teve-15-04----15-05-2019