REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2019, 18:20 komentarzy 43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Piotr Guział i Patryk Jaki na wspólnej konferencji prasowej 15 września 2018 r.

  Piotr Guział i Patryk Jaki na wspólnej konferencji prasowej 15 września 2018 r. (FB/P.Guział)

  REKLAMA

  Piotr Guział został członkiem rady nadzorczej spółki skarbu państwa. Były burmistrz Ursynowa dołączył do nadzorców telekomunikacynego operatora świadczącego usługi dla firm i administracji.

  O zmianach w radzie nadzorczej państwowej firmy Exatel S.A. poinformował portal rpkom.pl. Piotr Guział zajął wolne stanowisko w organie nadzorującym spółki należącej w 100% do skarbu państwa. Na wakat mianowało go Ministerstwo Obrony Narodowej.

  Były burmistrz naszej dzielnicy ma już doświadczenie w pracy w spółkach telekomunikacyjnych. Wg Krajowego Rejestru Sądowego od 2015 roku jest członkiem zarządu w spółce Open Operator, która zajmuje się szeroko pojętymi usługami telekomunikacyjnymi i rozwiązaniami w chmurze obliczeniowej. Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość pracował też w przedsiębiorstwie zajmującym się nieruchomościami PKP.

  43-letni Guział w latach 2010-2014 był burmistrzem Ursynowa. Później został radnym m.st. Warszawy. W ubiegłym roku kandydował na prezydenta Warszawy, po kilku tygodniach rezygnował i poparł kontrkandydata. Walczący o tę samą funkcję Patryk Jaki (PiS) zapowiedział, że jeśli wygra, Guział zostanie wiceprezydentem. 

  Piotr Guział kandydował w październiku również do ursynowskiego samorządu, ale nie dostał się z pierwszego miejsca listy Nasz Ursynów/Otwarty Ursynów, uzyskując zbyt małą liczbę głosów w okręgu imielińskim. Po tej klęsce zapowiedział wycofanie się z polityki. Swoją podwójną porażkę w wyborach samorządowych traktował jako "koniec i nowy początek".

  - Choć, w moim przypadku, ten nowy początek nastąpił w 2015 roku, gdy postawiłem na biznes, a nie politykę. Sprawia mi to frajdę i daje wymierną satysfakcję. Jednak wraz z niespodziewanym objęciem mandatu radnego miasta (w 2014 r. - dop. redakcja), mój koniec działalności samorządowej i politycznej nieco się przeciągnął. Chciałem, by stało się to w wyborach - komentował, żegnając się z działalnością publiczną.

  Piotr Guział, wg rejestrów sądowych, nadal jest wiceprezesem stowarzyszenia "Nasz Ursynów", które niegdyś, razem z Prawem i Sprawiedliwością, rządziło dzielnicą, a w ostatnich wyborach nie dostało ani jednego mandatu w radzie Ursynowa.

  Jako członek rady nadzorczej spółki Exatel otrzyma miesięcznie blisko 3,7 tys. złotych wynagrodzenia. Exatel to spółka powstała w 2004 w wyniku połączenia Tel-Energo i Telbanku, operatorów specjalizujących się w obsłudze branż: operatorskiej, bankowo-finansowej i energetycznej.

  Podstawowym obszarem działalności spółki jest zapewnienie transmisji danych, w tym szczególnie usług VPN (ang. Virtual Private Network) w oparciu o nowoczesną technologię MPLS (ang. MultiProtocol Label Switching). Exatel zarządza siecią transmisyjną o łącznej długości ok. 20 tys. km i ma ponad 500 węzłów sieci w większych miastach Polski.Do 2017 właścicielem 100% akcji spółki był Polska Grupa Energetyczna S.A.. W marcu 2017 PGE sprzedała Exatel Skarbowi Państwa za 368 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 297

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 102
   WKURZONY
  • 150
   BRAK SŁÓW

  43Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowski esgiehowiec 43 15 dni temuocena: 0% 

   Guział w prywatnym biznesie zarabia 50k miesięcznie jak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Te 3,7 to chyba na fajki będzie wydawał. Ale zazdrość się ulewa polactwu.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudolf 42 23 dni temuocena: 50% 

   Zaczynał jako społecznik, potem został politykiem i przez granie wyłącznie na siebie, kompletnie skompromitował się. Widać gotów jest wiele poświecić dla posady i kasy. Szkoda, bo w pewnym momencie był nawet przekonujący.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lera 41 24 dni temuocena: 83% 

   Jaki z niego ekspert. Partia nie zapomina o działaczach sld którzy przeszli do pis. Ale dlaczego za tak duże i społeczne pieniądze. Kariera jak za czasów Dyzmy oczywiście Nikodema

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 40 24 dni temuocena: 100% 

   kariera jak u ciecia z alternatyw ...

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 39 24 dni temuocena: 88% 

   NO PROSZE WYSTRACZY TYLKO RAZ ZROBIC LODA KACZCE I JUZ Masz stanowicho

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 38 25 dni temuocena: 73% 

   Do polityki nie idzie się dla pieniędzy... :-(

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldiW 37 25 dni temuocena: 71% 

   Guzial już pewnie komentarzy nie przeczyta bo i Ursynow to dla niego przeszłość. Ale niech mu może jakiś przyjaciel z NU przekaże jak kochają go mieszkańcy Ursynowa :-) Tylko czy po ostatnich wyborach w NU jakiś przyjaciel mu pozostał?? ;-)

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wstyd 36 25 dni temuocena: 25% 

   Nawet w niedawnym artykule o trzylatku, który sam wyszedł z przedszkola nie czytaliśmy o O., który przegrał proces z Kińczykiem tylko obaj panowie są każdorazowo przedstawieni imionami. Jestem w szoku, że bezstronny dziennikarz pisząc w tytule "Guział nominowany do...", a potem jeszcze trzykrotnie powtarzając "Guział" w treści artykułu tak lekceważąco odnosi się do pana Piotra Guziała, wieloletniego burmistrza i mieszkańca Ursynowa. Czy autor artykułu wobec swojej osoby także chciałby doświadczać braku szacunku? Wolałbym, aby autor schował swoje fobie, sympatie i antypatie polityczne głęboko w kieszeń.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldiW 35 25 dni temuocena: 81% 

   Ale czy do Guziala można mieć szacunek? Szczególnie po jego akcjach na fb jak nie szanował sam mieszkańców? Szczególnie po wyborach? Szczególnie na Ursynowie? Jeśli jest coś takiego jak szacunek ujemny to mam go dużo

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olejto 34 25 dni temuocena: 100% 

   Skoro zarzucasz Kińczykowi, że podaje nazwisko, to dlaczego piszesz Kińczyk? :) :P

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miszczuj 33 25 dni temuocena: 73% 

   Dobry kocur, chociaz 3.7 k to marna karma!

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~palvr 32 25 dni temuocena: 78% 

   1. Dziwi ten ciąg (a może i nie ;) akurat do spółek Skarbu Państwa :DD Dlaczego nie pójdzie pracować do Microsoftu, Google czy chociaż jakiejkolwiek prywatnej, porządnej firmy, której działalność nie opiera się na dealowaniu głównie ze strukturami państwowymi, skoro taki ,,expert" ;P 2. Z drugiej strony, nie oszukujmy się. Członek RN zarabia małe pieniądze, aczkolwiek są to pieniądze niemal za free, bowiem najczęściej członkowie Rad Nadzorczych spółek SP nie robią NIC :) Raz na miesiąc przyjadą, wypiją kawę, podpiszą parę papierów i tyle :) 3. Stąd, widzę tutaj widzę większe ryzyko robienia lewizny - czyli instaluje się w spółce po to, żeby dorobić na boku na ,,umowie doradczej" podpisanej z jego firmą.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldiW 31 25 dni temuocena: 80% 

   Nie wiesz dlaczego? Bo tam by go nie chcieli. Szybko by zweryfikowano te jego pseudo menedżerskie umiejętności o których sam się rozpływał :-) Kiedyś to już powiedziano, ale w przypadku tego Pana słowa „można być niskim ale nie powinno się być małym” nabierają wielkiego sensu...

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 30 25 dni temuocena: 86% 

   Z każdej prywatnej firmy wyleciałby na bruk, taki "fachowiec" z niego.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 29 25 dni temuocena: 72% 

   Kolejny przykład na to, że państwowe spółki to przechowalnie nagrody w dyspozycji tych, co aktualnie są przy władzy. Są dziesiątki, a może nawet setki doświadczonych menedżerów z wielkich spółek telekomunikacyjnych, ale jak zawsze okazało się, że na posadę w spółce skarbu państwa najlepiej pasuje ktoś inny. Wniosek jest jeden - państwo powinno się raz na zawsze pozbyć wszelkich spółek i zajmować wyłącznie zbieraniem podatków a nie pseudozarabianiem pieniędzy.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 28 25 dni temuocena: 83% 

   I może jeszcze oprócz ssp, również spółeczek miejskich czy domów kultury? :D Tylko gdzie się podzieją Ci wszyscy partyjniacy?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AK 27 25 dni temuocena: 76% 

   No proszę, wazeliniarstwo popłaca. Szkoda tylko, że to my za to wszystko płacimy.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~det 26 25 dni temuocena: 11% 

   Ursynów go nie lubi, ale ma chłopak doświadczenie w zarządzaniu.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sam 25 25 dni temuocena: 82% 

   A kto to jest "Ursynów"? Jaśniej proszę!

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec ursynowa 24 25 dni temuocena: 26% 

   do det, nie generalizuj, mów za siebie MY AKURAT ZAWSZE BĘDZIEMY MUREM ZA P.GUZIAŁEM - i z pewnością te 700 osób co oddało na niego głosy, chociaż jak zawistnicy piszą przegrał - a wiecie że kampanii na Ursynowie de facto nie prowadził, inni mogli pomarzyć nawet o takim wyniku. P.Guział nie musiał się kręcić przy metrze i rozdawać na prawo i lewo swoich ulotek, ani podrzucać nawet w szkołach

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mak 23 25 dni temuocena: 74% 

   I to jest właśnie dojna zmiana... Kolejny zasłużony... :(

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~regata 22 25 dni temuocena: 19% 

   Zastanawiam się czy ci którzy tak obrzucają błotem byłego burmistrza Piotra Guziała znali go , byli mieszkańcami Ursynowa? Czy byli pełnoletni w czasach gdy Ursynowem zarządzał ? Komentarze poniżej poziomu dna.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Panda Wanda 21 25 dni temuocena: 31% 

   Guział był dobrym burmistrzem, ale później niestety wykazał się zbyt dużą elastycznością. Nie powinno się go jednak krytykować z zazdrości. Jest może zaradny i tyle.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zxzx 20 25 dni temuocena: 75% 

   no w końcu coś dostał za swoje wchodzenie w D PiS

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~link 19 25 dni temuocena: 73% 

   W koncu dorwał sie do koryta....ideowiec he,he.....

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pampil 18 25 dni temuocena: 56% 

   NA BEZRYBIU I RAK RYBA

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 17 25 dni temuocena: 76% 

   Sprzedawczyk.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABC 16 25 dni temuocena: 78% 

   mam cholera za dobrą pamięć , pomagałem temu panu w kampanii na rzecz SLD , a teraz ..................... "toż to szok"

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rdzenny Ursynowianin 15 26 dni temuocena: 22% 

   Wszyscy piszecie Państwo z taką pogardą, a ile człowiek zrobił i co po nim zostanie to nikt nie chce widzieć! pamiętać! Tak najłatwiej, najlepiej, wylewać swoje frustracje - tym bardziej bez konsekwencji. Ciekawe, czy obecni zasiadający w Ratuszu, będą mieć choć część tak dobrego dorobku na rzecz naszej dzielnicy. Póki co to same samobuje, dzieci potrzebujące pomocy z Rodzicami tak godnie walczącymi o godną edukację, bezsensowne wycinki, fatalne plany zagospodarowania przestrzennego, nietrafione akcyjki. To dopiero będziecie mieć Państwo o czym pisać, jak minie ta kadencja, chociaż lepiej już notować radosną twórczość większości radnych. Zawsze się zastanawialiśmy, skoro wszyscy są tam dla kasy- dieta blisko 2000zł widać jest być albo nie być dla tego grona, to czy nie uczciwiej byłoby owszem działać, ale bez pobierania wynagrodzenia, albo zrzekać się jego na jakiś szczytny cel?

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 14 25 dni temuocena: 83% 

   Powsadzał na stołki znajomków takie guziałowe osiągnięcia. Cieć bez kręgosłupa- oto pietrek. Sprzedaje się jak zwykła bladź.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 33 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as 13 25 dni temuocena: 59% 

   Te "rdzenny" a w Warszawie to od kiedy?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan-49 12 26 dni temuocena: 78% 

   warto bylo robic zadymy i obrzucac blotem wszystkichto teraz ten smiec otrzymal podziekowanie i wlsnie to sa ci paryjoci za wszelka cene do koryta ale mam nadzieje ze ta lachudra zostanie rozliczony

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyżyny, moje Wyżyny 11 26 dni temuocena: 83% 

   Pan Guział odbiera zapłatę za układ z PiSem i Jakim. Co za sitwa. A może coś jeszcze na Srebrnej? Jakaś koperta albo coś w ten deseń. Jak tacy ludzie mogą spojrzeć w lustro? Są teflonowi czy aż tak cyniczni?

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yyy 10 26 dni temuocena: 76% 

   Płacz Piotruś płacz może ktoś posade ci da lalala :)

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krzyś 9 26 dni temuocena: 77% 

   Nie od dziś wiadomo że Piotr Guział to specjalista od wszystkiego. Zresztą co nie skruszy jednego mężczyzny jak nie mokre, chore oczy drugiego mężczyzny :D

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fgh 8 26 dni temuocena: 76% 

   w ramach podziekowania od pis za wsparcie w wyborach a ze sie nie zna to juz nie wazne

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 7 26 dni temuocena: 67% 

   A co on tam będzie radził .

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 6 26 dni temuocena: 85% 

   Władza docenia wiernych idiotów. Guziały, Ogórki i takie inne rarytasy, ehhh, niski poziom w tym naszym kraju, oj niski.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Go 5 26 dni temuocena: 78% 

   Jak on mogl byc burmistrzem. Sloma z butow mu wystaje.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldekZ 4 26 dni temuocena: 83% 

   Kasy może trochę dostanie ale na Ursynowie się kompletnie ośmieszył. A tak odgrażał się na fb ze porządek zrobi, co to dokona i z kim zrobi porządek. A tym czasem Ursynowianie zrobili z nim porządek. Przy okazji tez z NU. Mały konik trojański, który pociągnął w dół NU, Jakiemu pewnie tez pare punktów w dół przysporzył. Także Piotruś dzięki serdeczne :-)))

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do szkoły! 3 25 dni temuocena: 17% 

   W ww. kontekście powinno być ""tak, że".

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~murzyn114 2 26 dni temuocena: 82% 

   Ta nagonka podczas wyborów to nie z przekonania tylko za koryto taki szlachetny jakim człowiekiem jesteś nie mam określenia nazwałbym cię coś od zwierzęcia ale nie chcę ubliżać zwierzętom

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek..,,, 1 26 dni temuocena: 88% 

   No i co przegrał wybory a i tak się ustawił i portfel sobie napcha..... Kontakty i znajomości się liczą i gdzieś się człowiek zaczepi..... Samo życie.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2407 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019