REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lipca 2021, 13:32 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  "Mówiono o nim z zazdrością, ale i podziwem. Żył z sukcesu i sukcesem się bawił. Był jednym z najbardziej wpływowych architektów ostatniego dwudziestolecia. Jego projekty dyktowały mody, wyprzedzały czasy". Tak Mariusz Prządak zapowiada sylwetkę Stefana Kuryłowicza, główego bohatera pierwszego od ponad roku wykładu w KEN54. Posłuchamy o nim już w najbliższy wtorek.

  Od 2018 roku w Klubkowiarni KEN54 odbywają się spotkania, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Ursynowa. Lokal od samego początku aspirował do bycia czymś więcej niż zwykłą knajpką. Właścicelom zależało na tym, żeby był miejscem, w którym toczy się intensywne życie kulturalne. Stąd pomysł na spotkania literackie, pokazy filmowe, quizy i wykłady.

  Przez ponad dwa lata, w każdy wtorek, mieszkańcy Ursynowa i całej Warszawy mogli wysłuchać bezpłatnych prelekcji organizowanych przez znamienitych gości. W KEN54 pojawili się specjaliści z wielu dziedzin m.in.: Jarosław Zieliński, prof. Antoni Ziemba, Ryszard Mączewski, Grzegorz Mika, Andrzej Skalimowski, Błażej Brzostek, Jakub Jastrzębski, Ariel Ciechański, Kamil Kopania, Maciej Mazur, Krzysztof Mordyński i Natalia Jarska. Teraz, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, wraca cykl bezpłatnych wykładów.

  Stefan Kuryłowicz – pasja i pragmatyzm

  Pierwszy wykład, którego prelegentem będzie Mariusz Prządak, odbędzie się już 13 lipca we wtorek i nosi tytuł "Pasja i pragmatyzm Stefana Kuryłowicza". 

  - Cieszę się bardzo, że klubokawiarnia po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca do organizowania regularnych wydarzeń kulturalnych – mówi Mariusz Prządak.

  Skąd wybór takiego bohatera wykładu? - 6 czerwca minęła 10. rocznica tragicznej śmierci Stefana Kuryłowicza, jednego z najbardziej znanych i utytułowanych współczesnych polskich architektów, który miał ogromny wpływ na sylwetkę dzisiejszej Warszawy. Jego projekty cechowała śmiałość i odwaga. Dlatego był też jednym z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych architektów w Polsce – tłumaczą organizatorzy wykładu.

  Dodają, że jest on jedynym Polakiem wspomnianym w prestiżowym albumie Taschen, poświęconym największym światowym sławom architektury od XIX w. do współczesności. Stefan Kuryłowicz, warszawski star-architekt, to największa i najjaśniejsza gwiazda polskiej architektury przełomu XX i XXI wieku.

  Drugą jego namiętnością było latanie. Pasja ta niestety go zabiła. Stefan Kuryłowicz w wieku 62 lat, 6 czerwca 2011 roku, zginął za sterami swojej ukochanej awionetki w Hiszpanii.

  Pozostałeś tam w górze, bo tylko stamtąd możesz ogarniać wielkość swoich dzieł - mówił w dniu pogrzebu, żegnając architekta, Piotr Kuczyński, wiceprezes pracowni APA Kuryłowicz.

  Aby dowiedzieć się więcej o pasjonującym życiorysie tego wyjątkowego architekta, warto zajrzeć do Klubokawiarni KEN54 na wykład, który przybliży sylwetkę i twórczość Stefana Kuryłowicza. Start we wtorek, 13 lipca o godz. 19 w Klubokawiarni KEN54 (al. Komisji Edukacji Narodowej 54, lok.U-1). Rezerwację można zrobić telefonicznie: 512 331 075 lub 664 737 737, osobiście lub przez fanpage lokalu. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DBC 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Te wykłady są super, bardzo się cieszę, że wracają!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Wolan 1 ponad rok temu

   Bella Italia!!! Chciałbym kiedyś, jeszcze w tym wcieleniu, zobaczyć Polaków z Pucharem. Nie chcę w kółko, pamiętać o naszych umarłych i cierpiących bohaterach. Ja chcę zobaczyć polską drużynę piłki nożnej na szczycie. Tak, jak Adama Małysza i następców. A na spotkaniu z Panem Kuryłowiczem miałem okazję być osobiście - służbowo. Mistrz i wizjoner. Zazdrościłem współpracownikom. Z takim człowiekiem, na prawdę warto współpracować i uczyć się od niego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4816 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022