REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Natalia Kukulska

  Natalia Kukulska (strona artystki)

  REKLAMA

  Natalia Kukulska, Kasia Cerekwicka, Włodek Pawlik. To tylko niektóre z nazwisk, które pojawiają się na Ursynowie w święta. W tym roku będzie aż 10 koncertów bożonarodzeniowych, organizowanych przez dzielnicę oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury.

  Bożonarodzeniowe koncerty to już mała ursynowska tradycja. W poprzednich latach gościli u nas m.in. Golec Orkiestra, Natalia Niemen i najlepsze chóry. I tym razem możemy liczyć na wyjątkowe i różnorodne doznania muzyczne. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

  Na dobry początek

  We wtorek, 26 grudnia odbędą się aż trzy koncerty. Na scenie pojawią się Pectus, zespół instrumentów dawnych Ars Nova i Włodek Pawlik. Pectus zagrał już 3 lata temu w kościele przy ul. Przy Bażantarni. To zespół rockowo-popowy, który tworzą czterej bracia Szczepanikowie. Mimo że są grupą, która na co dzień nie gra muzyki sakralnej, w świątecznym klimacie odnajdują bez trudu.

  - To nasz naturalny klimat. W naszym domu ten śpiew zawsze był - zarówno ten świecki, jak i ten świąteczny przy okazji Bożego Narodzenia - mówi lider grupy Tomasz Szczepanik

  Włodek Pawlik, który tego samego dnia pojawi się na Ursynowie, to wybitny polski kompozytor i pianista, uhonorowany prestiżową nagrodą Grammy. Jego występ w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego, to jeden z trzech planowanych w okresie świątecznym koncertów kolęd w fortepianowych interpretacjach muzyka.

  Gwiazdy na scenie

  W kolejnych dniach na ursynowskich scenach staną kolejne prawdziwe gwiazdy, których nie trzeba nikomu przedstawiać – Natalia Kukulska, Janusz Radek oraz Kasia Cerekwicka.

  Kasia Cerekwicka, która pojawi się w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa, zaprasza do wspólnego śpiewania podczas „Koncertu kolęd”.

  Natalia Kukulska wystąpi gościnnie w towarzystwie orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej i Chóru Akademickiego UMCS. Podczas koncertu zaśpiewa kolędy w aranżacji Marka Stefankiewicza. A Janusz Radek da aż dwa występy w nowo otwartym DOK-u na Kajakowej (obowiązują karty wstępu dostępne w placówce do piątku).

  Dużym wydarzeniem będzie również środowy recital Stanisławy Celińskiej w kościele pw. św. ojca Pio na Kabatach. Ceniona artystka zaprezentuje utwory - głównie kolędy - z płyty "Świątecznie".

  Na góralską nutę!

  Cykl bożonarodzeniowych koncertów zakończy 6 stycznia wstęp Chóru Iuvenis, Ars Chori, Cantate Domino i Ab Imo Pectore oraz koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.

  Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna to jedyna orkiestra w Polsce, która może być jednocześnie ludową kapelą góralską. Powstała w Zakopanem w roku 2004. Tworzą ją profesjonalni artyści muzycy mieszkający i działający na Podhalu. Podczas występu na Ursynowie muzycy zaśpiewają i zagrają kolędy patriotyczne i pochodzące z Podhala oraz pastorałki ucieszne.

  - Będzie można usłyszeć ludowe, góralskie i staropolskie kolędy – opowiada dyrygent Agnieszka Kreiner. – Zabrzmi nutka melancholii, wykonamy bowiem wzruszające kolędy, które powstawały podczas powstań oraz w obozach koncentracyjnych. Ale nie zabraknie też zabawnych pastorałek, często już zapomnianych, śpiewanych przez nasze babcie – dodaje.

  Muzycy zagrają na instrumentach ludowych, a na tradycyjnych góralskich dudach usłyszymy Jana Karpiela-Bułeckę, znanego podhalańskiego architekta, muzyka z zamiłowania.

  Koncerty Bożonarodzeniowe na Ursynowie:

  wtorek - 26 grudnia

  • 16:30 Pectus, kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101, wstęp wolny
  • 19:00 Ars Nova, kościół pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17, wstęp wolny
  • 19:00 Włodek Pawlik, kościół pw. Ofiarowania Pańskiego, ul. Stryjeńskich 21, wstęp wolny

  środa - 27 grudnia

  • 17:00 i 20:00 Janusz Radek, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b, obowiązują wejściówki
  • 18:00 Natalia Kukulska, Orkiestra Filharmonii Narodowej i Chór UMCS, kościół pw. św. Tomasza Apostoła, ul. Dereniowa 12, wstęp wolny
  • 19:30 Stanisława Celińska, kościół pw. św. Ojca Pio, ul. Rybałtów 25, wstęp wolny

  czwartek - 28 grudnia

  • 20:00 Katarzyna Cerekwicka, kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3, wstęp wolny

  sobota - 6 stycznia

  • 13:30 Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, kościół pw. bł. Edmunda Bojanowskiego, ul. Kokosowa 12, wstęp wolny
  • 19:00 Chór Iuvenis, Ars Chori, Cantate Domino, Ab Imo Pectore, kościół pw. Ofiarowania Pańskiego, ul. Stryjeńskich 21, wstęp wolny

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~klara 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wow! Rewelacyjna oferta! Aż żal, że nie dam rady wszędzie być.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Panie Ciołko, ja poproszę jeszcze raz kolędy Pospieszalskich. To był chyba koncert który pozostawił we mnie najwięcej wrażeń. Z góry dziękuję.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1485 sekundy
  REKLAMA