REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.facebook.com/kwiatjabloni)

  Folkowo-poetyckie koncerty plenerowe to główna atrakcja inauguracji roku kulturalnego na Ursynowie. Jest okazja, by na żywo zobaczyć i posłuchać cenionych polskich artystów. Początek będzie literacki, a przez kolejne trzy dni w naszej dzielnicy zagości muzyka z krainy łagodności. 

  Tegoroczny program inauguracji ma zaspokoić różne gusta mieszkańców Ursynowa. Takie zadanie postawiła sobie dzielnica, organizując - nieco inaczej niż w latach ubiegłych - imprezy dla mieszkańców. 

  - Ze względu na pandemię musieliśmy wszystko tak zorganizować, aby występy były dostępne dla wszystkich i w dogodnych lokalizacjach. Bardzo się cieszę, że udało się nam zorganizować inaugurację, ponieważ było wiele obaw, iż nie pozwolą nam na to restrykcje sanitarne - mówi zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

  Sezon kulturalny rozpoczyna się już dziś, 10 września promocją biografii Andrzeja Zauchy - "Serca Bicie". Ten niezapomniany muzyk podczas swojej kariery współpracował z największymi twórcami jazzowymi, choćby Tomaszem Stańką, czy popularnymi piosenkarzami, m.in. Ryszardem Rynkowskim.

  W roku 1991 jego tragiczna śmierć poruszyła całą Polskę. Kim był Andrzej Zaucha? W czym tkwi jego fenomen? Jak wspominają go najbliżsi przyjaciele? Na te pytania postarają się odpowiedzieć autorzy książki w Ursynotece przy al. KEN 21 dziś o godz. 19:00.

  Trzy koncerty plenerowe

  Kolejne trzy dni to już tylko muzyka na żywo. Poetycko-folkowo-popowe kompozycje zaprezentują wykonawcy dobrze znani każdemu fanowi takiej twórczości.

  W piątkowy wieczór, 11 września o 19:00 w Sadku Natolińskim wystąpi Wolna Grupa Bukowina. Legenda poezji śpiewanej, zespół grający od początku lat 70. ubiegłego wieku, zaśpiewa w pięknej scenerii swoje największe przeboje. Zapewne nie zabraknie "Bukowiny", "Majstra Biedy" czy "Sielanki o domu".

  Sobota, 12 września to dzień dla fanów Czerwonego Tulipana. Zespół cieszący się niesłabnącą popularnością od 1985 roku ma w swoim repertuarze poetyckie teksty oraz melancholijną, chwytająca za serce, muzykę. Do kanonu polskiej piosenki poetyckiej weszły takie jej przeboje, jak: "Jedyne, co mam", "Wszystko czeka", "A jednak po nas coś zostanie" czy "Song o ciszy". Początek koncertu o 19:00 na łące Olkówka.

  Inaugurację roku kulturalnego na Ursynowie zwieńczy występ najpopularniejszej obecnie grupy grającej folkowo-popową muzykę. Kwiat jabłoni - czyli rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dzieci Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar.

  W czasie zaledwie dwóch lat od powstania zespół zdobył serca wielu młodych słuchaczy. To dzięki nim Kwiat Jabłoni może pochwalić się milionami odsłon swoich teledysków na Youtube. Swoje największe przeboje, m.in. "Dzisiaj późno pójdę spać", "Idzie zima" czy "Nic więcej" zaśpiewa w niedzielę, 13 września, o 19:00 na parkingu przy ratuszu.

  Po zakończeniu inauguracji, kolejną okazją do obejrzenia występów artystycznych na żywo będzie ursynowski odpust. 27 września zorganizowany zostanie tradycyjny "Dzień Patrona Warszawy" przy kościele bł. Władysława z Gielniowa wraz z jarmarkiem i częścią muzyczną. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Awasz 8 4 miesiące temuocena: 0% 

   Dzięki pandemii było tak miło - cicho i spokojnie. A teraz znowu te durne festyny pod oknem. I znowu mnie burmistrz terroryzuje hałasem. Może by tak urządzał te atrakcje pod swoim oknem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorka 7 4 miesiące temuocena: 20% 

   Choroba COVID-19 zabija najczęściej ludzi 70+. Czy własnie po to pod nich jest przygotowywany program takich imprez? Czy chodzi rozprzestrzenienie zarazy i skazanie na śmierć naszych seniorów? Przecież wiadomo, że pójdą tłumnie i nie będą przestrzegać dystansu społecznego. Trochę empatii? Trochę rozsądku?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   A kim ty jesteś by decydować za innych? To są dorośli i mogą robić co chcą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 5 4 miesiące temuocena: 78% 

   Będzie "ursynowski odpust"? Serio? Może jeszcze inne atrakcje, jak rytualne palenie czarownic, wypędzanie diabła i egzorcyzmy? Witajcie w nowym średnioweiczu!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolec 4 4 miesiące temuocena: 50% 

   Hurra

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatuś 3 4 miesiące temuocena: 56% 

   Od lat ciągle to samo. Emeryten party i to jeszcze w czasach epudemii gdzie dziadki w domu powinny siedzieć. Dramat. Zero zmian w Wydziale Kultury. Ostrowski sie nie sprawdza.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 2 4 miesiące temuocena: 44% 

   Podobno muzyka łagodzi obyczaje... Słusznie robi Pan Ostrowski organizując występy takich artystów, których odbiór cieszy się najwiekszą popularnością. Pan ~Tatuś może napisać do Pana Ostrowskiego i przedstawić swoje propozycje, to zajmie tylko chwilę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 4 miesiące temuocena: 89% 

   Zobaczymy jak tatuś przejdzie na poziom dziadek.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3773 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021