REKLAMAA1-VISTULA-07-09----23-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 grudnia 2018, 07:34 komentarzy 14

  (SK)

  Piątkowy koncert bożnonarodzeniowy udowodnił, że nie każdy artysta powinien śpiewać kolędy. W kościele Wniebowstąpienia w towarzystwie orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej i Chóru Akademickiego UMCS z Lublina wystąpiła Halina Frąckowiak, która - jak się okazało - lata świetności ma już dawno za sobą.

  Pierwsza część koncertu była nostalgiczna, złożona z najpiękniejszych polskich kolęd: Lulajże Jezuniu, Mizerna Cicha, Gdy śliczna Panna. Tradycyjne i konserwatywne wykonania mogły się podobać. Sęk w tym, że eteryczna niegdyś wokalistka była dziś nie w formie, jej śpiew zniechęcał, a wokalizy były po prostu nieudane. Publiczność, która wypełniła kościół po brzegi, dość szybko to zauważyła. Część osób zaczęła wychodzić z koncertu. Ewidentnie zabrakło uroku i klimatu.

  Przyjemną odmianą były kolędy śpiewane wyłącznie przez chór UMCS, a już solowy występ orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej był tym, co powoduje, że chce się przychodzić na tego typu koncerty. Gdy zabrzmiały nieco weselsze kompozycje - White Christmas czy Jingle Bells - publiczność ożywiła się. Okazało się, że to chórzyści i filharmonicy są gwiazdami tej imprezy.

  Halinie Frąckowiak trzeba oddać, że umiała wzruszyć, a u starszych przywołać wspomnienia, gdy zdecydowała się zaśpiewać piosenki ze swojego dawnego repertuaru, w tym słynnego "Małego Elfa" z filmu erotycznego "Emmanuelle". Trzeba przyznać, że utwór (kiedyś wzbudzał ogromne emocje) zaśpiewany, jak zapowiedziała artystka, specjalnie na życzenie proboszcza i burmistrza bardzo się podobał. Podobnie jak piosenka "Jak pięknie mogłoby być" Jonasza Kofty do muzyki Jarosława Kukulskiego.

  Te kilka udanych wykonań nie zmieni przekonania, że był to jak dotąd obiektywnie najsłabszy tegoroczny koncert kolędowy na Ursynowie. Dzielnica powinna się poważnie zastanowić, kogo zapraszać na kolejne tego typu koncerty. A już w sobotę kolejny. W kościele św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej o godz. 19:00 w repertuarze kolędowym wystąpi grupa VOX. Czy dinozaurom popu wyjdą kolędy i pastorałki?

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU HALINY FRĄCKOWIAK:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 86

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 22
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zb 14 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Słaby z pana dziennikarzyna,zupełnie nieobiektywny,szkoda że takie właśnie miernoty piszą i prowokują niesmak.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna Dorota 13 8 miesięcy temuocena: 88% 

   ,,Lulajże Jezuniu'' i ,,Mały Elf'' z filmu porno, w dodatku na życzenie proboszcza. Odechciało mi się chodzić do tej świątyni, w której jestem co niedzielę. To się po prostu nie godzi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 12 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Pani Halina wystąpiła z wysoką gorączką - ponad 38c.! Wystąpiła, bo szanuje swoich fanów i nie chciała odwoływać w ostatniej chwili swojego występu. Tak łatwo u nas się krytykuje i hejtuje, nie zastanawiając się nad tym, jaką krzywdę wyrzadza się takimi, często nie sprawiedliwymi i nie obiektywnymi artykułami. Wstyd Panie piszący ten artykuł.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agni 11 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Koncert był dziełem trzech gwiazd: Haliny Frąckowiak, Chóru Akademickiego UMCS i Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, z których każda miała możliwość zaprezentowania się od najlepszej strony - i wg mnie to harmonijne uzupełnianie się różnych głosów i nastrojów było wspaniałe. A do tego piękna oprawa świetlno-barwna. Dlatego nie zgadzam się z krytyczną oceną autora tekstu, w tym z tendencyjną interpretacją zachowań wychodzących w trakcie koncertu (nielicznych) osób - jeśli ktoś nie znalazł miejsca do siedzenia, a nie miał wystarczająco dużo siły, żeby stać przez dwie godziny w tłoku, miał prawo wyjść przed końcem z powodu zwykłego ludzkiego zmęczenia. A owacja na stojąco i bisy, o których dziennikarz nie wspomniał, świadczą o bardzo dobrym odbiorze całości. Dlatego najgorętsze podziękowania należą się nie tylko Artystom, ale też Organizatorom za to, że mogliśmy posłuchać pięknego koncertu w miejscu, które połączyło miłośników kolęd i dobrej muzyki.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meloman 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Mnie bardzo podobał się występ Haliny Frąckowiak!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 9 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie rozumiem postawy dziennikarza , który opracował ten artykuł. Na jakiej podstawie stwierdził Pan ,że wokalizy były nieudane ? Ma Pan wykształcenie muzyczne , żeby oceniać poprawność wykonywanych utworów ? Co prawda Pani Frąckowiak nie ma już takiej barwy jak w latch 80/90 , ale wiek robi swoje... Radzę zwrócić uwagę na obecnych wokalistów , którzy u szczytu swoich możliwości wokalnych - śpiewają z playbacku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 8 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Dziś byłam na Cerekwickiej w polskim radiu. Ma moc dziewczyna. A jeśli czyta to ktoś z włodarzy to poprosimy kolejny raz zaprosić Pospieszalskich! To był jak do tej pory najlepszy koncert ever!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamEk 7 8 miesięcy temuocena: 62% 

   Koncert byłby udany gdyby nie wokalistka w białej czapie. Orkiestra super, chór także. Ale solistka wyraźnie przeszkadzała od czasu do czasu, szczególnie w tej części kolędowej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 6 8 miesięcy temuocena: 44% 

   Mnie się koncert podobał. Ludzie jeżeli wychodzili, to dlatego, że nie było juz miejsca i nie mieli siły stać np z dziećmi. Frąckowiak śpiewała pięknie jak zawsze, nie ma co się czepiać.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malgo 5 8 miesięcy temuocena: 91% 

   Erotyczne piosenki na koncercie kolęd na życzenie proboszcza? To Smarzowski w całej okazałości. Nie to miejsce, nie ten czas.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~atoja 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Najlepsze będą Trebunie Tutki !

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola 3 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Niestety miałam podobne odczucia, jak autor tekstu :( Uważam, że orkiestra mega, ale chór najlepszy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~słuchacz 2 8 miesięcy temuocena: 36% 

   Też uważam, że ta krytyka jest zbędna... Mi koncert się podobał :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a.b. 1 8 miesięcy temuocena: 31% 

   Po co taka krytyka znanej artystki?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2737 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019