REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Przedstawiamy Wam niezwykłe miejsce na mapie Warszawy - żłobek Harmony Montessori Park zlokalizowany przy ul. Pieskowa Skała 7 na nowym osiedlu Marvipolu.

  Rozmawiamy z Magdą Skotnicką, wicedyrektorem, nauczycielem i trenerem Montessori na temat założeń metody oraz strategii jej wdrażania tu i teraz, czyli na Ursynowie w czasach pandemii.

  Czym wyróżnia się metoda Montessori i czy jest dla niej miejsce w 2020 roku?

  Pedagogika Montessori została stworzona  pod koniec XIX wieku przez włoską lekarkę Marię Montessori i od tamtej pory jest stale doskonalona. Metoda Montessori to przede wszystkim wiara w potencjał rozwojowy dziecka i  szacunek dla jego podmiotowości.  Nauczyciel Montessori to przewodnik, który ma za zadanie stworzyć każdemu dziecku idealne warunki dla jego rozwoju psychofizycznego oraz intelektualnego, w jego indywidualnym tempie.  Wnętrza, w których przebywa dziecko powinny temu sprzyjać poprzez przemyślaną ergonomię, minimalistyczny wystrój, jasny podział funkcjonalny oraz inspirować do pracy z materiałami dydaktycznymi.

  W placówkach Montessori nie ma plastikowych zabawek, nie stosuje się kar ani nagród. Jest za to nauka współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych. Co ważne, w naszym żłobku nie dzielimy dzieci na grupy wiekowe, gdyż wiemy, jak wiele uczą się od siebie nawzajem. Młodsze dzieci chętnie naśladują te starsze, bardziej samodzielne, natomiast starsze dzieci rozwijają zdolność empatii poprzez interakcje z młodszymi. Wszyscy rodzice mający co najmniej dwójkę dzieci znają ten fenomen.

  Program naszego żłobka obejmuje naukę praktycznych umiejętności życiowych rozwijających samodzielność i pewność siebie (takich jak samodzielne ubieranie/rozbieranie się, dmuchanie nosa, nakrywanie do stołu itp.), sensorykę,  gdyż dzieci uczą się badając świat wszystkimi zmysłami, a także muzykę oraz edukację językową, matematyczną i kulturową. Maria Montessori wierzyła, że dzięki jej metodzie zapanuje pokój na świecie, a najważniejszy okres życia człowieka to nie czas studiów uniwersyteckich, a okres od urodzenia do szóstego roku życia. My też w to głęboko wierzymy, stąd do każdego dziecka podchodzimy z czułą uważnością.

  Nowe czasy to także bycie obywatelem świata, jak to się ma do edukacji żłobkowej?

  Zdolności komunikacji są kluczowe, aby odnaleźć się w świecie, teraz angielski jest naszym drugim językiem, jest wszędzie. Dzieci w chwili narodzin nie mają ustalonego języka natomiast bez wysiłku nauczą się go z otoczenia. Harmony Montessori Park jest żłobkiem dwujęzycznym. W każdej grupie jest minimum 1 nauczyciel z biegłym angielskim komunikujący się z dziećmi wyłącznie w tym języku. Dzieci są zanurzone w języku angielskim dzięki czemu chłoną go naturalnie i bez wysiłku. Nasz anglojęzyczny nauczyciel Montessori dużo śpiewa i czyta z dziećmi, a także korzysta ze specjalnych materiałów Montessori do edukacji językowej.

  Czy każdy może być takim nauczycielem Montessori?

  W Harmony Montessori Park cała kadra ma wyższe wykształcenie kierunkowe bądź pokrewne oraz odbyła dedykowane, intensywne szkolenie w Polskim Instytucie Montessori zdobywając międzynarodowy dyplom nauczyciela Montessori. Jako wykwalifikowane nauczycielki Montessori przyjmujemy odpowiedzialną rolę przewodniczek dzieci - nie jestesmy “ciociam” czy jedynie opiekunkami. Podchodzimy do swojej pracy z pasją oraz stale podnosimy nasze kompetencje. Na co dzień podstawą naszej pracy jest obserwacja i wspomaganie naturalnego tempa rozwoju dzieci. Dzielimy się swoją wiedzą z rodzicami i wspomagamy ich przez cały okres uczęszczania ich dzieci do naszej placówki.

  Czas pandemii wprowadza wiele obostrzeń sanitarnych. Jak to wygląda w Waszym żłobku?

  Edukacja Montessori adaptuje się do warunków i nowych czasów, a bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem. 100 % naszej kadry przed dopuszczeniem do pracy została przetestowana na Covid-19. Zapewniamy ok 10m2 powierzchni na dziecko w grupie żłobkowej, a nie 2,5 m2, jak jest wymagane ustawowo. Rodzice nie wchodzą do sal przyprowadzając dzieci, a adaptacje odbywają się pojedynczo. Jeśli rodzic towarzyszy dziecku w sali w pierwszych dniach pobytu u nas, prosimy aby przyniósł dla siebie ubranie i buty na zmianę oraz nałożył maseczkę. Codziennie na wejściu mierzymy dzieciom temperaturę, co niektóre dzieci już bardzo polubiły i same nadstawiają czoło! Regularnie wietrzymy i dezynfekujemy sale oraz materiały Montessori.

  Co Was jeszcze wyróżnia?

  Wystarczy zajrzeć do środka by od razu zauważyć nowe, piękne, doświetlone wnętrza z najwyższej klasy wyposażeniem. Przestrzeń żłobka to aż 430 m2. Oprócz uchylnych okien cały lokal posiada dodatkowo nowoczesny system wentylacji i klimatyzację. Dzięki temu zapewniamy dzieciom nie tylko najwyższy standard opieki i  edukacji, ale również higieny i bezpieczeństwa. Szczególnie teraz w dobie pandemii nasze walory są tak istotne. Posiadamy także własny 100 metrowy ogródek, gdzie rozwijamy dużą motorykę, podlewamy rośliny, wozimy dynię taczką, obserwujemy przyrodę  i oczywiście puszczamy bańki mydlane.

  Jak można zapisać dziecko do Harmony Montessori Park?

  Rekrutacja do nas trwa przez cały rok. Chcąc wyjść rodzicom naprzeciw oferujemy teraz super promocję: - 50% na czesne przez pierwsze 3 miesiące, dla osób, które zapiszą do nas dziecko i wpłacą wpisowe do końca roku. W ramach promocji, w przypadku lockdownu rodzice nie płacą czesnego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na Pieskowej Skale 7, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (tel. 885 884 119 i 885 884 620) lub wirtualnie:

  https://harmonymontessoripark.pl/rekrutacja/

  https://www.facebook.com/HarmonyMontessoriPark

  Artykuł załadowany: 0.5232 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022