REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  Blok przy ul. Herbsta 4 ma historię równie burzliwą, co pociągającą. 38-letni budynek słynie z dramatycznych zdarzeń: samobójstwa czy morderstwa, i poczucie, że stoi za tym wszystkim jakaś tajemnicza siła. Jak dzisiaj wygląda życie przy Herbsta 4? Czy ktoś jeszcze wierzy w ursynowskie złe moce?

  Już pierwsza wizyta w bloku przy Herbsta 4 działa na wyobraźnię. Kręte i długie klatki schodowe, kraty, półmrok, odrapane i pomazane farbą ściany - atmosfera jak z gęstego dreszczowca. Budynek powstał w 1981 roku i w zamyśle dedykowany był małżeństwom z małymi dziećmi i osobom niepełnosprawnym.

  - Tu są głównie małe kawalerki. Może właśnie te klitki działały depresyjnie na ludzi? Mieszkam tu od niedawna, ale oczywiście słyszałem o wielu historiach. Przyznam, że pierwszej nocy nie spałem spokojnie - mówi Darek, który niedawno zamieszkał w bloku przy Herbsta 4.

  Już na początku lat 80. XX wieku budynek nazywany był "domem wariatów". Na jednym z balkonów regularnie pojawiał się mężczyzna, który raczył przechodniów płomiennymi mowami (wspartymi bogatą gestykulacją). To jednak można określić mianem niewinnego, choć nieco dziwacznego, preludium do wydarzeń, które dopiero miały nadejść. 

  - Mówi się, że diabły w tym wszystkim maczały palce. Ja w to nie wierzę, ale trzeba przyznać, że tyle tragedii w jednym miejscu to jest bardzo dziwne - kwituje Danuta, która w bloku mieszka od 20 lat. 

  Co więc z tymi diabłami? Samobójcza śmierć kobiety, która wyskoczyła z balkonu. Mieszkaniec, którego śmiertelnie potrącił samochód. Mąż, który przyłapaną na zdradzie żonę, zabił siekierą. Kolejny skok z balkonu i wisielec. Z czasem blok został okrzyknięty "opętanym".

  - Bardzo współczuję wszystkim, którzy doświadczyli jakiejś tragedii. Opętany jednak mógł być jedynie architekt, cała reszta to proza życia - racjonalnie komentuje Maciej Mazur z ursynow.org.pl.

  Mieszkańcy z dystansem podchodzą do wszystkich paranormalnych teorii. Stwierdzają też, że w ostatnich latach jest spokojniej - mają nadzieję, że najczarniejsza karta w historii bloku jest już zapisana - może być tylko lepiej.

  - Tu jest ponad 300 mieszkań, łątwiej więc było o dramaty - tyle rodzin, tyle kłopotów. Tak się nieszczęśliwie losy poukładały. To już było dawno, teraz jest już spokojnie, oby tak zostało. W żadne duchy nigdy nie wierzyłem - mówi Krzysztof.

  Warto wspomnieć, że mieszkania przy Herbsta 4 miały być rotacyjne - małe kawalerki przewidziano głównie dla młodych małżeństw z jednym dzieckiem lub osób starszych. To dla nich szerokie korytarze, duże tarasy, windy. na parterze była nawet stołówka.

  Pani Zofia, obecnie lokatorka bloku przy Dembowskiego, mieszkała przy Herbsta 4 przez 9 lat. 

  - Spędziłam kilka lat w tym mieszkanku wraz z mamą i tatą. Po śmierci ojca dostałam większe mieszkanie. Przyznam, że się ucieszyłam, bo nigdy nie lubiłam tego miejsca, przygnębiało mnie, ale duchów się nie bałam - żartuje.

  Można więc pokusić się o wniosek, że diabły odeszły do lamusa a dawne rany się zabliźniły. Mieszkańcy bloku - młodsi i starsi - znają dramatyczne historie, ale złe moce kwitują ironicznym uśmiechem.

  *artykuł po raz pierwszy na Haloursynow.pl ukazał się w 2017 roku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 154

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 37
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 36
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~annaanna 7 10 miesięcy temu

   Ile razy będziecie Państwo odgrzewać ten temat???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~onik 6 11 miesięcy temuocena: 91% 

   Hahaha, prawda jest taka, że dziennikarze przyczepili się do tego bloku i ciągle piszą to samo. Czasem czytamy, że duchy są w piwnicy - a tu nie ma piwnic :)))))) Patologia z tego bloku została eksmitowana, a normalni ludzie bardzo dużo osiągnęli w swoim życiu. Wieloletni mieszkańcy bardzo miło wspominają to miejsce. Ludzie ze sobą rozmawiają, mówią sobie dzień dobry! Nie potrzebują stawiać 3m muru, by odgrodzić się od cywilizacji! Duchami są osoby, które wypisują takie informacje - to są dopiero nawiedzeni ludzie... :)))))

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 5 11 miesięcy temu

   prawda jest taka, że są wakacje, sezon ogórkowy iii dzięki temu popełniane są takie artykuły,zapełniacze łamy portali.Dziękujemy za sensacje. Nie mieliście "po ręką" jakiegoś pytona? jakiejś piranii?czy czegoś innego?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 4 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Tam mieszkają same świry.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 3 11 miesięcy temuocena: 75% 

   To blok komunalny? Myślałem, że takie bloki to tylko przy ul. Pileckiego i Kłobuckiej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~123 2 11 miesięcy temuocena: 83% 

   fachowcy od egzorcyzmów są pod bokiem

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 1 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Ludzie, nie ma tu żadnej sensacji ten blok byl zawsze rotacyjny, przekwaterowywano do niego najgorszą patologię, a że jest tu ponad 300 kawalerek to wiadomo że nasilenie patologii i problemu było i jest duże. Były, są i bedą przypadki chorób psychicznych a więc i samobójstw a czasem i bójki lub nawet morderstwo się zdarzy. Ot i cała prawda. Nie ma tu żadnej klątwy ani duchów. To tylko kilkuset patologicznych ludzi w jednym miejscu:)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3006 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020