REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2021, 12:06

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Higienizacja zębów to seria zabiegów, które warto wykonywać systematycznie w trosce o wygląd, stan i zdrowie uzębienia. Zobacz, jakich efektów możesz się po nich spodziewać. Dowiedz się też, kto w szczególności powinien pamiętać o regularnym przeprowadzaniu higienizacji u siebie. Sprawdź, gdzie najlepiej zgłosić się na zabieg higienizacji zębów.

  Czym jest higienizacja zębów?

  Jest to zabieg mający na celu dokładne oczyszczenie zębów z kamienia, osadów i płytki bakteryjnej. Stosuje się go, jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Zabieg ten wykonuje się w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

  Wskazania do higienizacji

  Istnieje szereg konkretnych wskazań co do konieczności wykonania tego zabiegu. Do najważniejszych z nich należą:

  • ogólna profilaktyka jamy ustnej;
  • indywidualne uwarunkowania pacjenta;
  • rozpoczęcie leczenia ortodontycznego.

  Higienizację zębów powinno się również wykonać przed zabiegiem wybielania zębów. O częstotliwości przeprowadzania higienizacji decyduje stomatolog na podstawie oceny stanu naszego uzębienia.

  Zabiegi profilaktyczne w ramach higienizacji.

  Źródło: pixabay.com

  W skład pełnej higienizacji zębów wchodzą cztery zabiegi. Każdy z nich ma na celu wyeliminowanie innego problemu naszego uzębienia.

  Skaling

  Celem tej części zabiegu higienizacji jest usunięcie kamienia nazębnego z okolic: dziąseł oraz przestrzeni międzyzębowych. Rozróżnia się dwie metody scalingu: poddziąsłową i naddziąsłową. O doborze rodzaju decyduje lekarz.

  Piaskowanie

  Zabieg ten przeprowadza się w celu usunięcia płytki bakteryjnej oraz osadów nazębnych. Wykonujący go wykorzystuje specjalną mieszaninę wody i drobin czyszczących. Uwalniana jest ona przy pomocy dyszy pod ciśnieniem. Tym sposobem usuwane są z powierzchni szkliwa pozostałości między innymi po herbacie, kawie i dymie papierosowym. Stosując piaskowanie wraz ze skalingiem, można uzyskać efekt wybielenia zębów. To jego dodatkowy bonus.

  Polerowanie

  W trakcie tego zabiegu dochodzi do wygładzenia płytki nazębnej. W celu jego przeprowadzenia używa się: specjalnych gumek oraz preparatu polerującego w postaci pasty. Dzięki temu zabiegowi zęby zyskują wyjątkową gładkość, co zapobiega powstawaniu osadów i kamienia nazębnego.

  Fluoryzacja

  Jest to zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych środków zawierających fluor.Zabieg ten wspomaga odbudowę zniszczonego szkliwa, a tym samym uodparnia je na działanie bakterii i kwasów. Nie poleca się jednak jego wykonywania przed wybielaniem zębów w gabinecie.
   

  Kiedy zdecydować się na zabiegi higienizacyjne?

  Przede wszystkim wtedy, gdy zauważysz, że Twoje zęby pokrywa nieestetyczny nalot, mimo iż starasz się dbać o ich higienę. Jednak estetyka zębów to nie jedyna przyczyna, dla której warto zdecydować się na zabiegi higienizacyjne. Nie bez znaczenia są tu również względy zdrowotne.
   

  Efekty higienizacji

  Higienizacja zębów wyraźnie poprawia ich wygląd, przywracając im biel oraz świeżość. Zabieg ten zapobiega powstawaniu chorób dziąseł, próchnicy i paradontozie. Dzięki temu zabiegowi zęby zyskują wyjątkową gładkość, co zapobiega powstawaniu osadów i kamienia nazębnego. Ponadto poprawie ulegają: stan, kondycja i zdrowie dziąseł. Higienizacja jest również sposobem na przywrócenie Ci pewności siebie.
   

  Higienizacja zębów w Centrum Stomatologii Ursynów

  Źródło: ursynow-stomatologia.pl

  Higienizacja jamy ustnej to zabieg wymagający odpowiednich: wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Wszystkie te atuty posiadają zatrudnieni w Centrum Stomatologii Ursynów lekarze oraz higienistki stomatologiczne. Ponadto gabinet ten może pochwalić się umiejętnym podejściem do pacjenta. Nasi pracownicy potrafią sprawić, aby każda wizyta odbywała się w przyjaznej i wolnej od stresu atmosferze. Na co jeszcze możesz liczyć, zostając naszym pacjentem? Oferujemy Ci:

  • możliwość rejestracji on-line;
  • fachowość, rzetelność i profesjonalizm;
  • pełen zakres usług stomatologicznych;
  • indywidualne podejście;
  • doskonałą opiekę przed jak i po zabiegu;
  • atrakcyjne ceny.

  Jako nasz pacjent możesz też skorzystać z usług:

  • stomatologa dziecięcego;
  • stomatologa zachowawczego;
  • protetyka;
  • endodonty;
  • chirurga stomatologicznego;
  • higienistki stomatologicznej.

  Źródło: ursynow-stomatologia.pl

  U nas wykonasz profesjonalne i złożone zabiegi, ale również dokonasz przeglądu jamy ustnej. Otrzymasz przy tym komplet najważniejszych porad, jak właściwie dbać o swoje zęby. Nasze Centrum Stomatologii Ursynów zapewni Ci również dostęp do najwyższej jakości sprzętu, jak i materiałów dentystycznych.

  Higienizacja zębów jest pierwszym krokiem do pięknego i zdrowego uśmiechu. Najlepiej, jeśli wykonasz go w specjalistycznym gabinecie, który dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz zatrudnia dobrze przygotowany do wykonywania tych zabiegów zespół.

  Artykuł załadowany: 0.6372 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022