REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2020, 12:56 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Zimowe zdjęcie muralu

  Zimowe zdjęcie muralu (APC)

  Na murze osiedla "Pachnąca" przy ul. Rosoła znajduje się zagadkowy dla wielu mieszkańców mural z wizerunkiem młodego mężczyzny. Mało kto wie, że  radosna twarz spoglądająca na kierowców to wizerunek Roberta - motocyklisty, który 9 lat temu zginął w tej okolicy. Znajomi postanowili upamiętnić go niezwykłym muralem.

  Było słoneczne popołudnie, 17 lipca 2011 roku. Robert jechał ulicą Rosoła, kiedy doszło do zderzenia z samochodem osobowym.

  Do wypadku doszło po godz. 16.00 na wysokości ul. Migdałowej. Wiadomo, że pojazdy jechały w tym samym kierunku. W wyniku kontaktu auto dachowało przez pas dzielący jezdnię. Motocyklista przeleciał kilka metrów w powietrzu i spadł na przeciwległy pas ruchu. Reanimacja nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł.

  - czytamy w policyjnych kronikach. 

  Od czasu tego strasznego wydarzenia minęło już ponad dziewięć lat, jednak pamięć o Robercie cały czas żyje. W miejscu, gdzie zginął, często palą się znicze. Przychodzą tu członkowie jego rodziny i znajomi. Ci drudzy - w kilka lat po wypadku - postanowili również w inny sposób uczcić jego pamięć.

  - Postanowiliśmy namalować mural, żeby uczcić pamięć Roberta. Zrobiliśmy zrzutkę i poprosiliśmy jednego ze znajomych, żeby wykonał dla nas projekt grafiki. Później sam go zrealizował. Kwiaty, znicze i wieńce znikały z pasa zieleni - ekipy sprzątające ulice, cały czas je zabierały. Dlatego postanowiliśmy uczcić jego pamięć w inny sposób – opowiada Iza, koleżanka Roberta.

  - Znałem go bardzo dobrze i jego śmierć była dla mnie szokiem. Była szokiem dla nas wszystkich. Pomyśleliśmy, że malując jego podobiznę na murze cały czas będziemy wszystkim o nim przypominać. Nasza koleżanka Iza załatwiła wszystko – pozwolenie od zarządców osiedla Pachnąca na stworzenie muralu i zgodę dzielnicy. Burmistrz nie stwarzał żadnych problemów – dodaje Kuba.

  Podobizna Roberta, autorstwa grupy WIR CREW, widnieje w samym środku muralu. Tuż obok motor jadący na winylowej płycie i słowa „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Robert uwielbiał jeździć na motorze. Był też DJ-em. Stąd motyw muzyczny. W lewym górnym rogu muralu widnieją ksywki osób, które zrzuciły się na grafikę. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla osiedla Pachnąca oraz dla ówczesnego burmistrza Piotra Guziała.

  Większość osób, które słyszały o wypadku twierdzą, że to piękny gest ze strony jego znajomych.

  - Dzięki muralowi, pamięć o Robercie pozostanie na długo w naszych sercach. Mural ma też być swego rodzaju przestrogą dla innych motocyklistów – twierdzą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 74

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~karot 4 2 miesiące temuocena: 57% 

   szkoda, że koledzy nie wytłumaczyli mu jak niebezpieczny jest dla ludzi mieszkających w okolicy. Ja osobiście nigdy nie cieszę się z czyjejś śmierci ale doskonale pamiętam te wyścigi po Rosoła które po wypadku się skończyły. Osobiście uważam , ze potencjalnego mordercę uczcić muralem to plucie w twarz mieszkańcom a znicze to stawiajcie na cmentarzu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ybacmtry 3 2 miesiące temuocena: 39% 

   Jeździł szybko, ale bezpiecznie. Nie szkoda gnoja, dobrze, że nikogo innego nie zabił. Pluje na ten mural za każdym przechodzonym razem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mutant509 2 13 dni temuocena: 100% 

   Co za prostak z.ciebie...żałosne zachowanie. Powodzenia koleszko Do zobaczenie

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 2 miesiące temuocena: 53% 

   dachowanie i salto mortadele. Mistrzu faktycznie. Gdyby te bazgroły przynajmniej jakąś przestrogą opatrzyli... :/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3323 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020