REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2018, 06:56 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (APC)

  REKLAMA

  Na murze osiedla "Pachnąca" przy ul. Rosoła znajduje się zagadkowy dla wielu mieszkańców mural z wizerunkiem młodego mężczyzny. Mało kto wie, że  radosna twarz spoglądająca na kierowców to wizerunek Roberta - motocyklisty, który prawie 7 lat temu zginął w tej okolicy. Znajomi postanowili upamiętnić go niezwykłym muralem.

  Było słoneczne popołudnie, 17 lipca 2011 roku. Robert jechał ulicą Rosoła, kiedy doszło do zderzenia z samochodem osobowym.

  Do wypadku doszło po godz. 16.00 na wysokości ul. Migdałowej. Wiadomo, że pojazdy jechały w tym samym kierunku. W wyniku kontaktu auto dachowało przez pas dzielący jezdnię. Motocyklista przeleciał kilka metrów w powietrzu i spadł na przeciwległy pas ruchu. Reanimacja nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł.

  - czytamy w policyjnych kronikach. 

  Od czasu tego strasznego wydarzenia minęło już prawie siedem lat, jednak pamięć o Robercie cały czas żyje. W miejscu, gdzie zginął, często palą się znicze. Przychodzą tu członkowie jego rodziny i znajomi. Ci drudzy - w kilka lat po wypadku - postanowili również w inny sposób uczcić jego pamięć.

  - Postanowiliśmy namalować mural, żeby uczcić pamięć Roberta. Zrobiliśmy zrzutkę i poprosiliśmy jednego ze znajomych, żeby wykonał dla nas projekt grafiki. Później sam go zrealizował. Kwiaty, znicze i wieńce znikały z pasa zieleni - ekipy sprzątające ulice, cały czas je zabierały. Dlatego postanowiliśmy uczcić jego pamięć w inny sposób – opowiada Iza, koleżanka Roberta.

  - Znałem go bardzo dobrze i jego śmierć była dla mnie szokiem. Była szokiem dla nas wszystkich. Pomyśleliśmy, że malując jego podobiznę na murze cały czas będziemy wszystkim o nim przypominać. Nasza koleżanka Iza załatwiła wszystko – pozwolenie od zarządców osiedla Pachnąca na stworzenie muralu i zgodę dzielnicy. Burmistrz nie stwarzał żadnych problemów – dodaje Kuba.

  Podobizna Roberta, autorstwa grupy WIR CREW, widnieje w samym środku muralu. Tuż obok motor jadący na winylowej płycie i słowa „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Robert uwielbiał jeździć na motorze. Był też DJ-em. Stąd motyw muzyczny. W lewym górnym rogu muralu widnieją ksywki osób, które zrzuciły się na grafikę. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla osiedla Pachnąca oraz dla ówczesnego burmistrza Piotra Guziała.

  Większość osób, które słyszały o wypadku twierdzą, że to piękny gest ze strony jego znajomych.

  - Dzięki muralowi, pamięć o Robercie pozostanie na długo w naszych sercach. Mural ma też być swego rodzaju przestrogą dla innych motocyklistów – twierdzą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hap 4 ponad rok temu

   Czy to nie tm był wcześniej mural przedstawiający Cataniego? Czyli Konrada Duszę wąskiego vel Senatora? Bo był a już go nie ma. Też zginął młodo. Pamiętam że jeździł autem z wielką puszką z tyłu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drugie życie istnieje tylko w gierkach 3 ponad rok temuocena: 75% 

   To z jaką prędkością jechały motocykl i samochód, skoro motocyklista zdołał wywrócić do góry kołami samochód osobowy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostaw234 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Z taką jak "wszyscy" na Rosoła. 90?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KKK 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Trzy razy przeczytałem i niestety nie ma w tekście nic o mechanizmie tego wypadku. Ale widzę, że Tobie brak informacji nie przeszkadza więc może podzielisz się swoją wiedzą?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.255 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO