REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2019, 14:46 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (LXIII LO im. L. Kossutha)

  O 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku pamiętała młodzież z ursynowskiego LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha. Licealiści postanowili przywołać klimat z tamtych dni.

  Czerwcowe wybory z 1989 były świętem wolności, mimo iż nie było to w pełni demokratyczne głosowanie. Stały się jednak pierwszym krokiem do budowania nowej rzeczywistości. Były zwieńczeniem obrad Okrągłego Stołu, który zakończył się dwa miesiące wcześniej. Polska bezkrwawa transformacja była podziwiana przez cały świat. Do dziś wywołuje jednak spory w społeczeństwie, czego wyrazem są podzielone obchody okrągłej, trzydziestej rocznicy.

  O rocznicy pamiętali uczniowie LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kossutha. 

  - W naszym Liceum postanowiliśmy przywołać klimat tamtych gorących dni. Przygotowaliśmy wystawę plakatów z 1989 roku, które zachęcały Polaków do udziału w wyborach oraz prezentowały sylwetki kandydatów do Sejmu i Senatu - mówi Jolanta Wiszniewska, nauczycielka z "Kossutha". 

  Uczniowie brali też udział w błyskawicznych konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat najnowszej historii Polski, a podczas przerw słuchali muzyki rockowej z lat 80-tych, przeplatanej biogramami i wspomnieniami działaczy "Solidarności".

  - Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie – w bieli i czerwieni, tworząc symboliczną polską flagę - mówią Maria Jurzyk i Jolanta Wiszniewska, nauczycielki z ursynowskiego liceum przy Hirszfelda.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KJL 1 6 miesięcy temuocena: 89% 

   4 czerwca 1989 ma takie same znaczenie w historii Polski jak 22 lipca 1944. Przyjdzie czas, że młodzież z tego zdjęcia będzie się wstydzić, że uczestniczyła w tej uroczystości.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5581 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019