REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2021 - 31.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 czerwca 2021, 16:23 komentarzy 14

  (KS D'Artagnan)

  Niebywały sukces młodych szermierzy z ursynowskiego KS D'Artagnan. Całkowicie zdominowali klasyfikację medalową podczas Mistrzostw Polski Młodzików. I to pomimo spartańskich warunków w czasie treningów.

  W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików we Florecie. Udział w nich wzięli również zawodnicy z ursynowskiego KS D'Artagnan. Młodzi szermierze z Ursynowa zdobyli 5 medali na 14 możliwych. Tym samym jako klub zdobyli ich najwięcej spośród wszystkich biorących udział w zawodach.

  - Mieliśmy już medale na różnych mistrzostwach, ale jeszcze nigdy aż tyle podczas jednych zawodów. Pod tym względem byliśmy najlepszym klubem w całej Polsce - stwierdza wiceprezes KS D'Artagnan Waldemar Wróblewski.

  Jak podkreśla, poziom zawodów był niezwykle wysoki, wręcz europejski, zwłaszcza wśród dziewcząt. Wymagające przeciwniczki nie przeszkodziły jednak zawodniczkom KS D'Artagnan w wygrywaniu kolejnych pojedynków. Najlepsza z szermierek z Ursynowa - Natasza Kuś - przegrała dopiero po zaciętej walce w wielkim finale. Tym samym została wicemistrzynią Polski. Tuż za podium, na 5. miejscu (w szermierce nie ma 4. miejsca) uplasowała się inna zawodniczka z Ursynowa - Wiktoria Sorbian.

  Wielkie zaskoczenie przyniosły też zmagania chłopców. Franciszek Lewandowski pozazdrościł sukcesu swojej koleżance z klubu i również zdobył srebrny medal. Wcześniej musiał pokonać innego zawodnika z KS D'Artagnan - Jana Gajca, który zawody zakończył na 3. miejscu.

  Nie tylko indywidualne sukcesy

  Nie był to jednak koniec świetnych występów zawodników z Ursynowa. Po zaciętych zmaganiach indywidualnych przyszedł czas na występy drużynowe. Również i tutaj młodzi szermierze z KS D'Artagnan zdobyli kolejne medale, jeszcze bardziej wypełniając i tak już wypchany worek z medalami. Dziewczęta w składzie Natasza Kuś, Wiktoria Sorbian, Weronika Sołśnia oraz Lena Komarnicka zdobyły srebro. Natomiast chłopcy w ekipie Franek Lewandowski, Jan Gajc, Tymon Sułkowski oraz Franek Duda - brąz.

  - Nie spodziewałem się aż takich wyników. To naprawdę super zaangażowane dzieciaki. Medale to skutek 4 lat ciężkiej pracy, zarówno samych zawodników, jak i rodziców oraz naszej. Najważniejsze są tutaj lekcje indywidualne - każdemu trzeba poświęcić osobno przynajmniej 45 minut. Bez tego nie da rady - zaznacza trener młodych szermierzy z Ursynowa Dariusz Parzuchowski.

  Zawodnicy z KS D'Artagnan już podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski otarli się o medale. Dlatego też do tegorocznych zawodów przygotowywali się od ponad roku. W treningach pomagali im także starsi szermierze, którzy dzielili się z młodszymi kolegami z klubu swoim doświadczeniem.

  Treningi w spartańskich warunkach

  Jak przekonuje Parzuchowski, wyniki zawodników z Ursynowa mogły być znacznie lepsze. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia, która znacznie pogorszyła i tak już trudne warunki do treningu. Wręcz spartańskie.

  - Mieliśmy mieć specjalną salę do szermierki, ale dzielnica z niej zrezygnowała. Potem trenowaliśmy w prowizorycznym pomieszczeniu, które z uwagi na koronawirusa nam zabrano ze względu na brak okien - opowiada wiceprezes ursynowskiego klubu.

  Szermierze z KS D'Artagnan trenowali, kiedy tylko się dało. Jednak bez odpowiedniego zaplecza jest to trudne. A takowe ma kluczowy wpływ na osiągane wyniki. Pokazuje to klasyfikacja tegorocznych zawodów - pierwsze miejsca zdobyli zawodnicy z Gdańska.

  - W Gdańsku istnieje olbrzymi kompleks skierowany tylko na szermierkę. My natomiast mamy tylko kilka plansz. Dlatego niektórzy nasi zawodnicy jeżdżą na zagraniczne obozy, by tam potrenować w odpowiednich warunkach - zauważa trener Parzuchowski.

  Mimo wszystko szermierze z KS D'Artagnan swój występ podczas Mistrzostw Polski mogą jak najbardziej zaliczyć do udanych. Natomiast ich trenerzy widzą w nich potencjał na przyszłych mistrzów nie tylko Polski, ale i o wiele dalej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kibic innych dyscyplin ... 14 miesiąc temuocena: 100% 

   tak sobie patrzę na media społecznościowe burmistrza, dzielnicy, biura sportu dzielnicy, ursynowskich radnych i nikt nie zauważył takiego sukcesu. Niechciani szermierze zdobywając pięć medali mistrzostw Polski wykręcili wam niezły numer. W końcu w nazwie klubu mają Ursynów i dla promocji dzielnicy zrobili dużo więcej niż pan z całym ratuszem od początku kadencji. Czy pan, Panie Robercie wstydzi się pogratulować dzieciakom? A może strach Pana obleciał, że ktoś o halę zapyta?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Hrabia 13 miesiąc temuocena: 95% 

   Brawo! Brawo! Brawo! Bądźmy dumni, że mamy taką młodzież. Oni przywracają wiarę w ludzi. Rośnie nam piękne nowe pokolenie. Trzymam za was kciuki. Jesteście wspaniali! P.S. Najsmutniejsze jest to, że wielki sukces tych dzieciaków wyzwala w ludziach tyle negatywnych emocji. Zamiast radości, dumy i słów wsparcia mamy inwektywy i całe nasze polskie bagienko. Co te dzieciaki mają wspólnego z brudną polityką? Zamiast wzajemnie obrzucać się błotem pomyślmy jak ich wspierać na tej trudnej drodze, bo jak widać warto.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 340 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Brawo!!! Gratulacje dla Zawodników Zawodniczek Trenerów i dla Klubu!!!! Brawo SP340! Szermierka to sport dla inteligentnych, wykształconych ludzi jakimi są mieszkańcy Ursynowa!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 95% 

   Nikogo nie interesują niszowe dyscypliny sportu, bo ten rynek jest zdominowany przez piłkę nożną i ona jest priorytetem, bo się sprzedaje medialnie. I dlatego pompuje się gigantyczną kasę w stadiony dla polskich patałachów kosztem reszty dyscyplin. A dzieje się tak dlatego, że widzowie oglądają piłkę, klikają w linki z informacjami o nich i kupują reklamowane przez nich produkty. Taka smutna rzeczywistość.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 10 miesiąc temuocena: 6% 

   W Warszawie jest specjalna hala do szermierki. Na ul. Merliniego. Należy do miasta, które je wynajmuje prywatnej firmie na inne cele. Po co budować kolejną? Żeby potem wynająć innej firmie?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 340 9 miesiąc temuocena: 100% 

   a) Hala na Merliniego jest niedostępna - trenuje tam inny klub i nie ma możliwości. b) w d'Artagnan trenują uczniowie sp340 - czy po lekcjach mają jechać codziennie wynajętym autobusem na Mokotów? świetna jest też hala w Gdańsku - pendolino tylko 2,5 godziny. Poza tym o czym tu mówimy? Nie chodzi o Halę tylko salkę szermierczą na 8 plansz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~też rodzic ucznia 340 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Hala w sp340 miała być dodatkowo ogólna sportowa, tak by mogły ćwiczyć dzieciaki dla których obecne sale sportowe są za male - SP 340 jest jedną z największych szkół w Warszawie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kibic innych, niż piłka dyscyplin 7 miesiąc temuocena: 96% 

   Wielkie gratulacje. Świetne dzieciaki. Brawo trenerzy i rodzice. Niestety nasza uboga umysłowo dzielnica nigdy was nie doceni. W każdym innym mieście takim wspaniałym sportowcom funduje się stypendia i duże wsparcie. Tymczasem na Ursynowie mamy inne priorytety.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dlaczego burmistrz nie dotrzymuje słowa? 6 miesiąc temuocena: 94% 

   BRAWO!!! BRAWO!!! SZKODA TYLKO ŻE BURMISTRZ URSYNOWA NIE POPIERA BUDOWY SALI DLA TEJ WSPANIAŁEJ MŁODZIEŻY - JAK PRZYJDĄ KOLEJNE WYBORY TO PONOWNIE USŁYSZYMY OBIETNICE W POSTACI GRUSZEK NA WIERZBIE, A WTUROWAĆ MU BĘDĄ RÓŻNEJ MAŚCI M,in radni , którzy będą kłamać w sprawie budowy, żal i żenada w jednym!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~**** *** 5 miesiąc temuocena: 16% 

   WINA PiSu który niszczy samorządy ty trollu Putinowski!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mojo 4 miesiąc temuocena: 79% 

   To mieszkańcy wybrali, kto rządzi dzielnicą. Ni i już drugą kadencję jest pyza z Poznania. Ludzie ogarnijcie się, kto głosował na Trzaska, lenia i obiboka???? co z tego, że taki ładny.... Patrzcie na to kto jest patriotą i kto rzeczywiście uczciwie będzie pracował na rzecz dzielnicy. Ci wszyscy obecni lokalni radni i burmistrzowie to karierowicze, ważny jest tylko ich interes.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PisieKorytko 3 miesiąc temuocena: 29% 

   Mojo - no popatrz, to zupełnie jak na szczeblu krajowym i PIS. Wszyscy obecni politycy i działacze PiS to karierowicze i ważny jest tylko ich interes. A nie, przepraszam! Ich rodzin też przecież! Karuzela stanowisk i wkładanie swoich na stołki. Byle bliżej koryta. Dwie rzeczy są tu najgorsze: 1) że sami deklarowali iż z tym walczą (w rzeczywistości dobra zmiana stała się symbolem większego koryta) 2) że wkłada sie na stołek osobę bez doswiadczenia i wiedzy gdy jedynym jej mocnym „atutem” są znajomosci i koneksje.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 340 2 miesiąc temuocena: 100% 

   nie chodzi o obietnice tylko o rozwój infrastruktury, miejsc gdzie młodzież może mieć zajecie gdzie rozwija się sportowo i umysłowo zamiast palić faje i łazić wieczorami po dzielnicy. ponad 100 dzieci ma codziennie zajęcie ale cytując klasyka: "A każda jednaka myśl marna Każdy polityk to świnia czarna."

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3636 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021