REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2020, 07:19 komentarzy 18

  (Fundacja Noga w Łapę)

  Wytrwałość się opłaciła. Po dziesięciu latach sądowej batalii ursynowska Fundacja "Noga w Łapę" doprowadziła do skazania trzech pracowników E. Leclerca. Mężczyźni, którzy w 2010 roku w urągających warunkach sprzedawali żywe karpie, dostali wyroki w zawieszeniu. - To historczyny wyrok - oceniają przedstawicielki obrońców praw zwierząt.

  Przedświąteczna sprzedaż żywych karpi, traktowanych jak rzeczy, które niczego nie czują, to wciąż częsta praktyka w sklepach. Obrońcy zwierząt, walczący z tym zwyczajem, właśnie dostali do ręki bardzo silny oręż.

  Warszawski sąd rejonowy wydał pierwszy w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości wyrok, skazujący sprzedawców za niehumanitarne traktowanie karpi. Jest to ukoronowanie trwających dekadę starań obrońców praw zwierząt z ursynowskiej Fundacji “Noga w Łapę”.

  Sąd za przetrzymywanie żywych karpi bez wody i pakowanie ich do suchych reklamówek w 2010 roku w ursynowskim E. Leclercu skazał Andrzeja R., Hieronima S. oraz Czesława H. na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

  Kierownik działu rybnego usłyszał najwyższy wyrok - rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Pozostali dwaj sprzedawcy - 10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

  - Bardzo się cieszymy z takiego rozstrzygnięcia. To adekwatna kara, mająca wymiar wychowawczy. Dzięki niej pójdzie w świat wiadomość, że tak nie można postępować oraz że sprawcy będą ukarani. Po usłyszeniu wyroku popłakałam się. To przełom! - cieszy się Renata Markowska oskarżycielka z ramienia Fundacji “Noga w Łapę”. 

  Pomógł Sąd Najwyższy 

  Sąd w ustnym uzasadnieniu wskazał "z całą stanowczością", że oskarżeni dopuścili się przestępstwa. Podkreślił, że jako osoby sprzedające ryby, musieli zdawać sobie sprawę, że ich zachowanie powoduje ich cierpienie. 

  Sędzia Katarzyna Zaczek dodawała również, że ta sprawa jest przełomem, zaś wyrok ma charakter wychowawczy i powinien oddziaływać nie tylko na oskarżonych, ale na całe społeczeństwo, w tym duże koncerny, które wciąż dopuszczają do cierpienia karpi.

  Wyrok skazujący był możliwy dzięki decyzji Sądu Najwyższego, który zdecydował o kasacji dwóch wcześniejszych wyroków uniewinniających pracowników sklepu. Uznał bowiem, że wraz z rozwojem społecznym i poczuciem, że ryba i inne zwierzęta nie są przedmiotami, a podmiotami życia, należałoby skończyć z tradycją sprzedaży żywych karpi, wprowadzoną po wojnie "dla wygody hodowców".

  Wiele wskazuje, że to nie koniec batalii. Wyrok nie jest bowiem prawomocny, a skazani zamierzają się odwoływać. Obrońcy praw zwierząt mają nadzieję, że w kolejnej instancji obecne wyroki zostaną podtrzymane.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 18 miesiąc temuocena: 100% 

   A jaki sąd ukarze za zablokowanie dojazdu do przychodni, aptek, szpitali? Żaden, takie sądy, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albrt 17 miesiąc temuocena: 92% 

   szkoda pracowników....Tak na prawdę jedynym który powinien być pociągnięty do odpowiedzialności jest dyrektor sklepu. Ale on oczywiście o niczym nie wiedział a pracownicy działali na własną rękę. A to przcież ludzie, często zatrunieni przez jakąś agencję pracy tymczasowej, za psie pieniądze i nie mający wiele do powiedzenia w zakresie tego co i jak każe im robić pracodawca....Trzeba było pozwać sieć...Ale u nas jak zwsze najłatwiej spalić czarownice na samym doły hierachii a reszta nadal udaje głupa..

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ma 16 miesiąc temuocena: 38% 

   Jakie to ma znaczenie w obliczu tego, że ta ryba i tak trafi pod nóż? To tak jakby więźniów obozów śmierci wożono złotą karocą do komory gazowej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 15 miesiąc temuocena: 42% 

   nie osiołku, to jakby torturować lub nie przed zabiciem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 14 miesiąc temuocena: 57% 

   Przecież nikt nie zamierza trzymać karpi w złotych akwariach. Chodzi tylko o to, aby oszczędzić żywym stworzeniom zupełnie niepotrzebnego cierpienia. Ryba, która zdycha na powietrzy przez pół godziny, to trochę tak, jakby człowiek skazany na karę śmierci był przez pół godziny podtapiany przed egzekucją. Pytanie, po co to zupełnie bezsensowne okrucieństwo, zwłaszcza, że karp przecież nie za morderstwo jest skazany na karę śmierci.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ocknięta 13 miesiąc temuocena: 50% 

   Dwa lata więzienia za włożenie ryby do reklamówki????!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 12 miesiąc temuocena: 50% 

   śpij dalej

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~no 11 miesiąc temuocena: 43% 

   haha - w ten sposób, można zapytać: "dwa lata za zabawę w doktora z dzieckiem?'

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olok 10 miesiąc temuocena: 71% 

   Jeśli proces trwał 10 lat, to jeszcze sędzia powinien być skazany. Poza tym kary są za wysokie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 9 miesiąc temuocena: 60% 

   Najpierw sprawa musiała trafić do prokuratury, która z pewnością nie chciała się nią zająć. Samo podjęcie postępowania w prokuraturze trwało co najmniej rok. Bo jeżeli prokuratura odmawiała, to Fundacja musiała to skarżyć, więc był obieg międzyinstancyjny. Potem była I instancja w sądzie, z pewnością z udziałem biegłego. co najmniej 1,5 roku do dwóch. Potem była apelacja i II instancja. Ponownie wyrok uniewinniający. Zapewne najwcześniej po roku. Od niego kasacja do Sądu Najwyższego. Tam sprawa nie weszła na wokandę po tygodniu. Po wyroku kasacyjnym powrót do pierwszej instancji. Może rok czy półtora dałoby się z tego urwać. Którego sędziego chciałbyś skazywać i za co?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 8 miesiąc temuocena: 73% 

   Straszne, jak teraz powitać Nowonarodznoego bez karpia plastikowej torbie w ręku? Co się stanie jeśli Jego światło i miłość ominą mój dom, bo nie będzie świątecznego karpika? Nasi przodkowie od wieków składali bogom zwierzęta w ofierze i wszystko było dobrze, więc dlaczego ja nie mogę zadusić karpia w foliowym worku na Jego powitanie? Niech łapie powietrze i wywala gały. Im bardziej cierpi, tym ofiara skuteczniejsza! Czułbym się się obdarty z wiary i narodowej tradycji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 miesiąc temuocena: 76% 

   Sprzedawca ,to jedna strona. Ale jakim trzeba być kupującym KRETYNEM,żeby z własnej woli chcieć kupić ŻYWĄ rybę i nieść ją bestialsko w foliowej torbie bez wody

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~; 6 miesiąc temuocena: 50% 

   @Kąśtytucja - bredisz, cięzko się ciebie czyta. Pisz do ludzi co jest zrozumiałe.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Judith 5 miesiąc temuocena: 53% 

   Jakie to typowe. Nad karpiami to płaczą. Adoptuj pszczole. Ale w kwestii aborcji to hulaj dusza.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eee 4 miesiąc temuocena: 63% 

   Typowe to jest życie w luksusie i mówienie o jakichś biednych dzieciach czy dorosłych....

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 3 miesiąc temuocena: 48% 

   czy każdy katol jest bezmyślnym sadysta jak ty?? Od ryb po kobiety którym każecie rodzić stworzenia niezdolne do życia. 'Mózgi' wyprane od dziecka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 2 miesiąc temuocena: 42% 

   To typowe dla lewactwa. Kiedyś komuniści lamentowali nad losem zachodnich robotników , których problemem było czy zmienić samochód po 3 czy po 5 latach , a jednocześnie pałowali i strzelali do "swoich" robotników , których problemem było czy mięso z przydziału kartkowego jeść na początku miesiąca czy pod koniec. Teraz potomstwo weteranów umacniana "władzy ludowej" założyło partyjkę o nazwie obywatelska ( chyba z sentymentu do MO) i próbuje dalej umacniać zdobycze władzy ludowej , uwłaszczając się na owocach niewolniczej pracy kilku pokoleń Polaków. Robią to wykorzystując różne sofistyczne sztuczki i pokrętną logikę , na którą dają się nabrać niedowartościowane jednostki , które chcą w jakiś sposób zagłuszyć nieznośne echo brzęczących słoików.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 miesiąc temuocena: 33% 

   Dokładnie ta sama strona medalu... z badania wychodzi że dziecko ma wodogłowie i pożyje krótko i w wielkim cierpieniu. Zamiast płód usunąć to każecie rodzić i skazujecie dziecko na te męki. W piekle - o ile jest coś takiego - będzie dla was specjalne miejsce.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.375 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021