REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kolejne letnie popołudnie ursynowianie mogli spędzić razem, przy dźwiękach muzyki klasycznej. Na Olkówku dla mieszkańców zagrała na gitarze Wiktoria Szubelak w towarzystwie wybitnego skrzypka Macieja Przestrzelskiego.

  "Muzyczne niedziele na Ursynowie" to cykl koncertów finansowanych z budżetu obywatelskiego. Co tydzień o 14:00 na łące Olkówka staje scena, na której pojawiają się utalentowani artyści. Wprowadzają mieszkańców w arkana muzyki klasycznej. 

  Dziś z kameralnym koncertem wystąpiła młoda gitarzystka klasyczna Wiktoria Szubelak. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów, kształciła się u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa. 

  Na Olkówku zabrzmiały utwory hiszpańskie, dzięki którym słuchacze mogli przenieść się w gorące rejony Madytu, Barcelony oraz do Ameryki Południowej. Artystka wykonała m.in. trzyczęściową Suitę Buenos Aires, najlepszego argentyńskiego kompozytora Máximo Diego Pujol. Były utwory energiczne i porywające do tańca, niczym znane wszystkim flamenco. Były spokojne, stonowane ballady, przy których świetnie się wypoczywało. Z tej okazji nie omieszkali skorzystać ci ze słuchaczy, którzy przynieśli z sobą koce piknikowe. Atmosfera relaksu i błogiej ciepłej niedzieli towarzyszyła nam przez cały koncert.

  Obok Wiktorii Szubelak na scenie wystąpił Maciej Przestrzelski, II koncertmistrz Teatru Wielkiego w Warszawie. Wydawałoby się, że połączenie skrzypiec i gitary klasycznej jest pomysłem nieco egzotycznym, w praktyce okazało się, że to świetny duet.

  A już za tydzień kolejny koncert "Muzycznego Lata na Ursynowie". O 14:00 na Olkówku wystąpi kwartet smyczkowy, który wykona utwory klasyków wiedeńskich: Haydna, Mozarta i Beethovena.

  Z kolei o 19:00 w parku Przy Bażantarni obok "Orlika" koncert "Sewryn Krajewski Smooth Jazz" w wykonaniu kwartetu w składzie: Bogdan Hołownia – instrumenty klawiszowe, Robert Murakowski – trąbka, Kazimierz Jonkisz – perkusja, Joanna Bejm – śpiew, Piotr Rodowicz – kontrabas.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3671 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020