REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie psa. Decydując się na psa konkretnej rasy, udają się do hodowli. Warto wspomnieć o tym, że wybór hodowli powinien być dobrze przemyślany. Trzeba uważać na nielegalnych hodowców, którzy nie mają zalegalizowanej hodowli z odpowiednimi warunkami.

  Na co warto zwrócić uwagę?

  Przy wyborze psa z hodowli, przede wszystkim powinniśmy się kierować tym, aby hodowla była sprawdzona i miała dobre warunki. Kolejnym ważnym aspektem jest informacja o psach. Psy, które są przeznaczone, do przedłużania rasy, muszą mieć wszystkie potrzebne badania i być pod stałą kontrolą weterynarza. Istotne jest również posiadanie przez psa rodowodu. W rodowodzie znajdują się informacje o rasie, badaniach i osiągnięciach psa. Znajdziemy tam również informacje o rodzicach naszego psa i przodkach. Daje nam to gwarancje, że pies, którego chcemy zakupić, ma określoną rasę i nie ma ukrytych przez właściciela hodowli żadnych skaz genetycznych.

  Jak wybrać hodowlę dla psów?

  Hodowla dla psów musi być zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Mamy wtedy pewność, że taka hodowla spełnia wszystkie potrzebne warunki do przedłużania rasy. Hodowle zarejestrowane w Związku Kynologicznym przechodzi kontrolę przedstawiciela działu związku, który sprawdzają miejsce i panujące warunki hodowli. 

  Zbiór hodowli zarejestrowanych w Związku Kynologicznym znajdziesz: Hodowle psów w każdym mieście - nie tylko w największych, jak Warszawa, Wrocław czy Poznań

  Informacje o hodowcy zwierząt

  Przed wyborem hodowli warto sprawdzić wybranego hodowcę w internecie. Większość hodowli prowadzi swoje strony, na których możemy sprawdzić opinie innych osób, które już dokonały zakupu psa. Ponadto, gdy będziemy znajdować się na miejscu hodowli, możemy poprosić właściciela o ukazanie dokumentów, takich jak: tożsamość hodowcy, tożsamość psów, przynależność do Związku Kynologicznego. Dzięki ukazaniu tych dokumentów mamy pewność, że hodowla jest sprawdzona i zgodna z nałożonymi przepisami.

  Artykuł powstał ze wsparciem miłośników zwierząt z serwisu:

  Artykuł załadowany: 0.2477 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021