REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lipca 2020, 15:18 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (arch. prywatne)

  Dwóch uczniów z Ursynowa dostało powołanie na zgrupowanie kadry narodowej U-18 w hokeju na lodzie. Chłopcy wielokrotnie reprezentowali dzielnicę na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

  Trenują hokej od dziecka, obaj mieszkają na Ursynowie. Mowa o Jerzym Labińskim i Piotrze Skopińskim, byłych uczniach Szkoły Podstawowej nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II. Właśnie zostali powołani na zgrupowanie juniorskiej kadry U-18 w hokeju na lodzie.

  Wielki sukces

  Decyzję o powołaniu podjął Polski Związek Hokeja Na Lodzie. Zgrupowanie odbędzie się w Warszawie w dniach 26 lipca – 11 sierpnia. Ma ono na celu wyłonienie ostatecznego składu kadry, który pojedzie w następnym roku na mistrzostwa świata juniorów. Zawodnicy trenować będą na lodowisku na Torwarze – jedynym tego typu obiekcie w Warszawie dostępnym całorocznie. Chłopcy znają ten obiekt jak własną kieszeń. Na co dzień ćwiczą tam bowiem jako gracze Akademii Hokeja Legii Warszawa.

  - To bardzo duże osiągnięcie. Niezwykle ciężko jest wykształcić zawodnika na poziomie kadry narodowej. Poza tym chłopcy mają dopiero 16 lat, więc do U-18 mogą jeszcze dostać powołanie za rok - mówi Jerzy Skopiński, trener AH Legii i tata jednego z chłopców. - Zaproszenie do reprezentacji dostają chłopaki z całej Polski i klubów zagranicznych – dodaje.

  Za granicą Jerzy już grał, w tym roku wrócił ze Stanów Zjednoczonych. Piotr zaś w następnym roku wyjeżdża trenować i uczyć się w Kanadzie – światowej stolicy hokeja. Ich czas w Legii dobiega końca, ponieważ akademia prowadzi tylko drużyny do lat 16. Chłopcy wiele jej jednak zawdzięczają. Nie jest to bowiem ich pierwsze powołanie do kadry. Grali też w drużynie narodowej U-15.

  Ursynowskie chłopaki

  Jerzy i Piotr uczęszczali razem do ursynowskiej szkoły Przymierza Rodzin przy ul. Grzegorzewskiej. Teraz Piotr chodzi do tamtejszego liceum. W podstawówce święcili sukcesy sportowe, przede wszystkim w unihokeju. Przez kilka lat zdobywali medale na Warszawskich Olimpiadach Młodzieży, w tym złoty w 2016 roku. Ursynów reprezentowali też na turnieju pokazowym „Złoty krążek”. 

  Powołanie do kadry U-18 to dla nich zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy. Miejmy nadzieje, że ich kariera w kadrze narodowej na tym etapie się nie skończy. Na drodze do drużyny seniorów znajduje się jeszcze kadra U-20. Choć z reprezentacją Polski chłopcy zagrają szybciej niż mogłoby się wydawać, bo w już w piątek.

  To za sprawą wspólnego treningu AH Legii i pierwszej drużyny hokeja w kraju, która kończy w Warszawie swe zgrupowanie. Odbędzie się on o 17:15 w najbliższy piątek (24.07) na torwarowym lodowisku i będzie otwarty dla publiczności. Akademia zaprasza wszystkich fanów hokeja oraz zainteresowanych podjęciem nauki jazdy na łyżwach lub gry w hokeja, również najmłodszych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jerry 4 6 miesięcy temu

   Młodzież mamy fantastyczną! W każdej dyscyplinie możemy zdobywać medale. Z nadzieją patrzę w przyszłość!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerry 3 6 miesięcy temu

   Ranking Światowej Federacji Hokeja 2019 roku klasyfikuje 54 kraje. Polska jest na miejscu 22. Obecna reprezentacja liczy się w grze o igrzyska i rywalizować będzie z Austrią, Białorusią i Słowacją. Dużo pracy przed polskim hokejem jednak kierunek jest bdb!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~joko 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Aż z ciekawości sprawdziłem. Na liście którą zobaczyłem są 52 kraje. Ale wśród nich np. Kuwejt lub Emiraty arabskie. Osobiście nigdy nie widziałem wyniku meczu czy jakiejkolwiek informacji o reprezentacji poniżej 32 miejsca (Chiny). A i o dwóch wyżej też nie. Tak więc dla mnie realnie jest 30 reprezentacji. Wśród nich np. Rumunia czy Węgry. 22 miejsce to wynik słabiutki. Kiedyś zajmowaliśmy 7-8 miejsce. Fakt wtedy był jeden ZSRR. Ale to zmienia sytuację niewiele.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joko 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Hokej istnieje u nas tylko formalnie. Miejsce w trzeciej dziesiątce reprezentacji ( na ok. 30 istniejących) pokazuje miejsce w szeregu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3538 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021