REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kilka godzin wspólnej zabawy. Tyle wystarczy, by odczarować... hospicjum. Teatr, śpiewy, warsztaty. W weekend przy ul. Pileckiego na starszych i młodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

  Także w hospicjum jest miejsce na radość i uśmiech. Ursynowska Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa już za kilka dni udowodni to po raz kolejny. Zbliża się jedenasty już piknik charytatywny „Odczarowanie Hospicjum”.

  To okazja do zabawy w gronie życzliwych i dobrych ludzi oraz wsparcia fundacji. Wydarzenie potrwa kilka godzin, z których każda będzie wypełniona przeróżnymi atrakcjami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

  Tradycyjnie już na scenie wystąpi Teatr Katarynka. Zagrają piosenki z bajek Disneya. W swoich aranżacjach zawsze przemycają jakiś wątek edukacyjny. Wystąpią też Marek Koterski i  Małgorzata Bogdańska. Wystąpią z piosenkami w ramach projektu „Zakochani Grafomani” - to całkiem nowy pomysł. Z pewnością ciekawie będzie posłuchać reżysera w takiej roli

  - mówi Maja Wiśniewska z Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

  Muzyki będzie jeszcze więcej. Zagra jeszcze między innymi kwartet Szafa Gra. Będzie także okazja, by zagrać samemu. Podczas warsztatów „Kraina Bębnów” można spodziewać się sporego hałasu. - W tych zajęciach zawsze biorą udział wszyscy. Są niezwykle integrujące! - zachęca Maja Wiśniewska. 

  "Aktywne odczarowywanie"

  Nie zabraknie też tańców. W latynoskich klimatach wystąpi zespół taneczny Samba Art, sztuki walki pokaże szkoła Aikido Tenren Dojo. Na scenie pojawi się także odrobina magii. Zadbają o to Magik Marcus i Arashi - kobieta fakir. „Odczarowanie Hospicjum” poprowadzi znany prezenter i konferansjer Conrado Moreno.

  - Piknik jest dla całej rodziny, więc jak najbardziej zapraszamy również z psami. Przy stoisku ursynowskiej szkoły Psie ABC będzie można posłuchać krótkich porad behawioralnych - mówi przedstawicielka FHO.

  Swoje stoisko z wypiekami i wyrobami garncarskimi będzie miała także znana na Ursynowie Fundacja Leny Grochowskiej. Małe co nieco przygotuje też kawiarnia Ciasteczkooo oraz Kamis. Firma od lat wspiera FHO, bierze udział w corocznych Polach Nadziei.

  - Już po raz drugi przyjadą przedstawiciele Nadleśnictwa Garwolin, a wśród nich sokolnicy. Poprowadzą także warsztaty zielarskie - mówi Maja Wiśniewska. 

  Zbiórka trwa

  Przy stoiskach będzie można znaleźć specjalne skarbonki. Chętni mogą zawsze coś do nich dorzucić w ramach podziękowania za zdobyte w czasie pikniku gadżety. Każdy datek będzie cegiełką na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Od pewnego czasu fundacja zbiera na konserwację sprzętu medycznego dla swoich podopiecznych.

  - Zaczęliśmy podczas niedawnego Naszego Hip-Hop Festiwalu i cały czas ją kontynuujemy. Nazwa sprzęt medyczny nie oddaje tego, o co dokładnie chodzi. A chodzi o tak podstawowe rzeczy jak elektryczne łóżka i elektryczne materace. To także pompy, dzięki którym podopieczni mogą dostawać leki - tłumaczy Wiśniewska.

  FHO wypożycza sprzęt do hospicjów domowych, stąd na pierwszy rzut oka nie widać, jak duże są potrzeby fundacji. A pacjentów domowych jest znacznie więcej niż w ośrodku.

  XI Piknik Charytatywny „Odczarowanie Hospicjum” rozpocznie się w sobotę, 24 września o godzinie 12. Zabawa będzie trwała w ogrodzie hospicjum przy ul. Pileckiego 105 do godziny 16. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3131 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022