REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  REKLAMA

  Odcinek ulicy Hołubcowej przypomina krajobraz po bitwie dywizji pancernych - wyrwy w ziemi na kilkadziesiąt centymetrów, błoto albo sucha skorupa - w zależności od warunków pogodowych. Mieszkańcy szukają pomocy i chcą normalnej drogi, teraz nie mogą tam nawet przejechać autem. Dzielnica nie pomoże. Dlaczego?

  Ulica Hołubcowa na Zielonym Ursynowie doczekała się remontu drogi, jednak nie na całej długości. W 2015 roku powstała tam nawierzchnia tłuczniowa. Problem w tym, że renowacja objęła tylko odcinek ulicy - od numeru 24 po ostatnie zabudowania. Fragment do ul. Baletowej pozostał bez remontu, choć jest tam absolutnie niezbędny. Dlaczego mieszkańcy muszą tkwić w kosmicznych kraterach?

  - Zrobiło się już tak źle, że nawet ciężarówki przejeżdżają przez sąsiednie pole - nie są w stanie pokonać tych nierówności. Ulica jest nieprzejezdna, musz zostawiać auto i ok. 300 metrów iść piechotą - opowiada Grzegorz Słowiński, mieszkaniec Hołubcowej.

  Dzielnica tłumaczy, że zdewastowany fragment Hołubcowej nie jest drogą publiczną a jedynie skrótem, który utworzyli sami mieszkańcy. Remont nie dotyczy "dzikich" dróg, więc odcinek do ul. Baletowej pozostał nietknięty.

  - Hołubcowa jest drogą publiczną na długości 2.400 metrów. Zaczyna się ona od ul. Poleczki a kończy w okolicy ul. Spornej. Od ulicy Baletowej mamy skrót, jaki zrobili właściciele gruntów. W 2015 roku dokonano remontu drogi publicznej, zgodnie z planem - tłumaczy Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy.

  Mieszkańcy Hołubcowej, którzy zmagają się z drogowym utrapieniem mają inne zdanie. Spodziewali się dociągnięcia asfaltu na całej długości ulicy.

  - Skoro mam naliczany podatek za nieruchomość, to miasto powinno mi zapewnić chociaż drogę, którą mogę tam dotrzeć. Czy to normalne, że mamy na Ursynowie nieprzejezdne ulice? - pyta Grzegorz Słowiński.

  Urząd dzielnicy podkreśla, że remont całej Hołubcowej będzie możliwy dopiero po uregulowaniu spraw własnościowych gruntów, a więc wykupie gruntów pod drogę. Nie nastąpi to szybko, na wykupy - podobnie jak na całym Zielonym Ursynowie - brakuje pieniędzy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~filip 6 10 miesięcy temu

   Dzielnica jak i burmistrzowie ślizgają się aby wytrzymać do następnych wyborów i robią inwestycje tylko na pokaz przykładem jest zaniechanie budowy wiaduktu na Spornej

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ryży 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

   tak się kończy nieudolne zarządzanie dzielnica w wykonaniu lokalnej bojówki ONR'u. Tak proszę Państwa. młody Sekretarz tej organizacji ma ścisłe związku z ONR, tak samo prezes, który był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hyży 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   chodzi Ci o działaczy projektu ursynów?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

   To część W-wy zapomniana przez Boga i ludzi. Aż niewiarygodne, że 10-12km od centum miasta są tereny tak zapuszczone, że przypominają trzeci świat, błoto, krzaczory, nielegalne zwałki śmieci i gruzu. Jest zrozumiałe, że z pieniędzmi na inwestycje jest krucho, zwłaszcza w takich miejscach gdzie jest niewielu mieszkańców. Z drugiej strony miasto (dzielnica) kompletnie nie ma pomysłu jak zagospodarować te tereny. Bliskość lotniska, 2 dróg szybkiego ruchu i linii kolejowej daje różnorodne możliwości, jakich nie ma gdzie indzej. Tym badziej że miasto jest właścicielem sporej ilości działek w tym rejonie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

   I czekaj tatko latka!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   "(...) Zaczyna się ona od ul. Poleczki a kończy w okolicy ul. Spornej.(...)" tłumaczy Jakub Fiałek. W takim razie proponuję zobaczyć jak wygląda odcinek od ul. Pląsy do ul. Mortkowicza. Jeszcze gorzej niż na tych zdjęciach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1168 sekundy
  REKLAMA