REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ursynowskie hospicjum po raz kolejny apeluje o pomoc. Ruszyła zbiórka środków higieny i czystości. Sytuacja placówki jest trudna jak nigdy dotąd.

  Mieszkańcy Ursynowa stanęli na wysokości zadania. Trwająca przez kilka ostatnich tygodni zbiórka pozwoliła zgromadzić zapasy produktów spożywczych. Konserwy, serki topione, pasztety, pieczywo, makarony, jogurty, parówki, oliwki, owoce w zalewach i płatki kukurydziane - to wszystko pozwoli przetrwać zbliżający się sezon jesienno-zimowy.

  - Szło bardzo dobrze, musieliśmy chwilowo przerwać zbiórkę produktów spożywczych, bo nie chcemy, żeby coś się przeterminowało. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak dużą pomoc i zainteresowanie. Teraz najpotrzebniejsze są środki czystości - mówi Marcin Milczarski z Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa.

  Fundacja prosi o przynoszenie pieluchomajtek, chusteczek nawilżanych, balsamów do ciała, maszynek do golenia, proszków do prania, mydeł w płynie, ręczników papierowych, gąbek do mycia ciała oraz pościeli i ręczników.

  Skąd tak trudna sytuacja w hospicjum? Zaledwie 40% kosztów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. W pierwszym półroczu fundusz nie rozliczył tzw. nadwykonań, których było wyjątkowo dużo. 

  - Zaskoczyło nas to, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie rozliczał nadwykonań. Wprowadza limit a to już kosztowało nas dodatkowe 270 tys. złotych - tłumaczy Marcin Milczarski. Hospicjum przyjmuje pacjentów mimo tych braków, licząc, że NFZ ureguluje płatności później. 

  Pomoc jest więc potrzebna Fundacji Hospicjum Onkologiczne jak nigdy wcześniej. Dary można bezterminowo przynosić do siedziby hospicjum przy ul. Pileckiego 105.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1207 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018