REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay)

  O tym, jak ważna jest profesjonalna opieka medyczna, wie każdy, kto choć raz miał problem ze zdrowiem. Opiekun medyczny to ktoś, kto wspiera osoby niesamodzielne w każdej dziedzinie życia. Po raz kolejny bezpłatny kurs dający możliwość zdobycia tego zawodu organizuje Fundacja Hospicjum Onkologiczne.

  Opiekun medyczny potrafi nieść profesjonalną pomoc. Niezależnie od tego, czy podejmuje pracę w domu niesamodzielnego chorego, czy w placówkach opieki zdrowotnej jest dla osoby niesamodzielnej często jedynym wsparciem. Nabyte umiejętności pozwalają mu nie tylko na wykonywanie niezbędnych zabiegów higienicznych, ale również na udzielanie wsparcia emocjonalnego i psychicznego pacjentom.

  Poprzednia edycja kursu kształcącego przyszłych opiekunów medycznych prowadzonego przez ursynowskie hospicjum cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego została podjęta decyzja o stworzeniu kolejnej tury.

  - Planujemy przyjąć do 40 osób. W sierpniu i we wrześniu będziemy prowadzić rekrutację kandydatów – mówi Karolina Chojka-Bartoszko z Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

  Ideą kursu jest przeszkolenie uczestników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, w samodzielnym zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, obsłudze programów komputerowych, w używaniu języka obcego ukierunkowanego zawodowo i języka migowego. Czas spędzony w pracowni anatomicznej i pracowni zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych, a także praktyczna nauka zawodu z pacjentami, daje pewność wykształcenia fachowej kadry.

  Kto może zostać opiekunem medycznym?

  Wymogów formalnych nie ma zbyt wielu. Liczy się chęć do pracy i do pomocy chorym, niesamodzielnym osobom. Kandydat musi był pełnoletni i mieć ukończoną szkołę średnią, matura nie jest wymagana. Konieczna jest znajomość j. angielskiego i obsługi komputera w stopniu podstawowym, na zajęcia trzeba też przynieść swój własny kaptop lub tablet. Nauka trwa 7 miesięcy i kończy się egzaminem państwowym, którego pomyślne zdanie upoważnia do otrzymania dyplomu i zdobycia zawodu opiekuna medycznego.

  Regulamin kursu i druk formularza zgłoszeniowego na stronie www.fho.org.pl
  Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres szkolenia@fho.org.pl lub fax 22  643 57 08 lub dostarczyć do pokoju nr 48 FHO Warszawa, ul. Pileckiego 105. Oryginalne dokumenty należy dostarczyć osobiście w ciągu 7 dni od daty przesłania formularza zgłoszeniowego do FHO do pokoju nr 48. Więcej informacji pod nr telefonu: 22 544 06 73.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3842 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021