REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 stycznia 2019, 08:43 komentarzy 144

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Równo o północy powitaliśmy 2019 rok. Wystrzałom fajerwerków nie było końca. Na szczęście na Ursynowie nikomu nic poważnego się nie stało. Najbardziej poszkodowane były tej nocy zwierzęta.

  Już na wiele dni przed początkiem nowego roku w całej dzielnicy słychać było huk sztucznych ogni. Mimo wielu apeli o to, by ograniczyć pokazy fajerwerków - apelował o to m.in. burmistrz Ursynowa, Sylwester 2018 przejdzie do historii jako jeden z najbardziej wystrzałowych. I to dosłownie.

  Na Kabatach, Imielinie i Natolinie huk towarzyszyły mieszkańcom przez ponad godzinę. Pierwsze wystrzały pojawiły się na długo przed nocą sylwestrową. Oczywiście największe nasilenie było tuż po północy. I choć pokazy były imponujące i piękne, to wielu z nas narzeka na tę tradycję. Ze względu na zwierzęta.

  - Jestem za wprowadzeniem bezwzględnego zakazu używania petard. Niestety także w następnych dniach, ponieważ psy boją się wychodzić na spacer - mówi pani Ewa. 

  - A w tych budynkach setki przerażonych zwierząt, trzesących się ze strachu przez wiele godzin - dodaje pani Elżbieta.

  Jak co roku rozgorzała dyskusja nad tym, czy pokazy fajerwerków nie powinny zostać przynajmniej ograniczone, bo całkowity zakaz jest nie do wyegzekwowania. Nie brakuje zwolenników tezy, że raz w roku strzelanie nikomu nie szkodzi.

  - Jak chcecie mieć ciszę i świeże powietrze to na wyspę bezludną. Żyjemy w wielkiej aglomeracji, stolicy europejskiej. I raczej wątpię żeby się ktokolwiek raz w roku przez 10 min. przejmował. Nikt nikogo nie zmusi do nie świetowania. Mamy nie obchodzić Sylwka, nie słuchać muzyki, nie organizować koncertów i w ogóle - najlepiej zakaz cieszenia się z czegokolwiek. Wszyscy się tacy zrobili wrażliwi na wszystko, że nie wiem co - komentuje pani Monika.

  "Koty się chowają, psy odmówią jedzenia i picia"

  - Dla zwierząt nieprzyzwyczajanych do wystrzałów i hałasu Sylwester jest jak erupcja wulkanu - mówi behawiorysta Marcin Wierzba. Jak wyjaśnia, podkorowe struktury mózgu nakazują wtedy zwierzęciu panicznie uciekać w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.

  Koty jeszcze przez kilka dni będą się chować, odmówią jedzenia i picia, mogą im się również zdarzać „toaletowe wypadki". Psy odmówią jedzenia i picia albo będą pić w nadmiarze. Do tego mogą dojść zaburzenia snu czy niechęć do wyjścia na spacer. Nawet jeśli pies odważy się wyjść na zewnątrz, może „ciągnąć" właściciela do domu, a spuszczony ze smyczy, w momencie strzału zacznie panicznie uciekać w poszukiwaniu kryjówki.

  Inną sprawą są śmieci i chwilowo pogorszona jakość powietrza po tysiącach wystrzałów. Z tych trzech powodów m.in. Warszawa zrezygnowała z pokazu sztucznych ogni. Inne miasta wprowadzają laserowe pokazy zamiast fajerwerków. Ale np. Poznań po kilku latach laserowych pokazów wrócił do tradycyjnych fajerwerków. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 538

  • 114
   BARDZO PRZYDATNY
  • 25
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 54
   OBOJĘTNY
  • 67
   NIEPRZYDATNY
  • 91
   WKURZONY
  • 155
   BRAK SŁÓW

  144Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~emeryk 144 7 miesięcy temu

   Jeżeli psom nie szkodzi ich własne ujadanie, to nie zaszkodzi im żadna petarda.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kott 143 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Moich apeli, żeby psy sąsiadów nie nap.erdalały pyskami przez całą dobę prosto do mojego mieszkania, także nikt nie posłuchał.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 142 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Poobrywane palce, pozary (800 w calej Polsce w jedna noc!), uszkodzenie sluchu, przestraszone zwierzaki, niepewni przechodnie ktorzy nie wiedza, gdzie co wybuchnie. Wniosek: ZAKAZAC SPROWADZANIA I SPRZEDAZY fajerwerkow w calej Polsce. Legalne powinny byc tylko pokazy miejskie, bo sa bezpieczne dla ludzi i dobytku, w pelni kontrolowane, wiadomo kiedy i gdzie beda, trwaja zaledwie ok. 10 minut, a nie trzy dni i gdzie popadnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 141 7 miesięcy temuocena: 44% 

   najważniejsze to przestraszone zwierzaki... jak dla mnie to powinni zakazać psów w mieście, będą czyste trawniki, spokojnie będzie można iść chodnikiem, a nie co chwila jakiś kundel obskakuje, dotyka brudnymi łapami. Poza tym ludzie nie myją swoich pupili i jazda windą po nich to masakra.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mononoke 140 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Marihuana nielegalna, a petardą każdemu można legalnie w łeb wypalić. A do Państwa, którzy pozostawili komentarze, że osoby mające zwierzęta nie szanują ludzi - z Waszych komentarzy aż bije brak szacunku do ludzi właśnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzy Żytniak 139 7 miesięcy temuocena: 50% 

   A na "Światełku do nieba" mogą być fajerwerki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MałaBoba 138 7 miesięcy temuocena: 100% 

   W tym roku już nie będzie fajerwerków. Jurek Owsiak zapowiedział, że w tym roku przygotowane zostanie inne widowisko.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiewiórka 137 7 miesięcy temu

   Zgadza się, w tym roku widowisko było inne i tak wyjątkowe, że wszystkim oko zbielało!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ROBIN 136 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Kochają psy, nienawidzą ludzi. Moralność dla mody, lansu i interesu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 135 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Zwierzęta zwierzętami, argumentem przeciwko fajerwerkom powinny być przede wszystkim niebezpieczeństwo - w Meksyku i Gwatelamali takie strzelanie spowodowało pożary, pourywane palce, poparzone ręce. Tak to jest, jak do pirotechniki dorwie się banda pijanych Januszy. Strzelanie w samochody czy okna, następnego dnia śmieci na ulicach, bo posprzątać po sobie nie łaske. No i oczywiście zwierzęta, nie tylko te domowe, ale też ptaki i zwięrzęta chociażby w Lesie Kabackim. Dla tych wszystkich egocentryków nienawidzących zwierząt, może zamiast rzucać się na właścicieli, że nie sprzątają po zwierzętach - a czy wy posprzątaliście po sobie butelki i resztki po fajerwerkach? Z tego co było widać rano 1.01. to nie. Może trzeba zacząć od siebie? Trochę empatii. Nie wiem jak można tak nienawidzić zwierząt.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 134 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Jestem za całkowitym zdelegalizowaniem burzy! Huk grzmotów straszy zwierzęta!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 133 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Powiem tak: rozumiem, że pieski boją się wystrzałów. Jednak taki dzień jest jeden w roku i uważam, że rezygnowanie z fajnego zwyczaju puszczania fajerwerków ze względu na pieski to jest olbrzymie przegięcie. Ale dobrze też wiem, że są ludzie, którzy bawić się nie lubią i nie lubią tez jak bawią się inni, dlatego będą robić wszystko, żeby uprzykrzyć im życie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MałaBoba 132 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Drogi Panie, wystrzały nie kończą się po północy i zaczynają się dużo wcześniej. 2.01 wieczorem było jeszcze słychać, że bezmyślni ludzie nadal "świętują". Dla właścicieli psów to swego rodzaju dramat, bo każda próba "odsikania" pupila spełza na niczym. W tym roku mój pies wyszedł spokojnie na spacer ok. 14:00, a kolejne siku zrobił dopiero o 3 nad ranem. Nie mogłam iść spać i czekałam na krótką chwilę bez petard :/.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M3 131 7 miesięcy temuocena: 72% 

   Blok to nie miejsce dla psa. Mój sąsiad mieszkający z nastoletnią córką i żoną w dwóch pokojach, około 45 m2 kupił sobie rottweilera... Pies po wyjściu wszystkich z domu (około 7:00) zaczyna szczekać i wyć !!! A szczek około rocznego psa tej rasy jest bardzo donośny. I co teraz powiedzą mi obrońcy zwierząt ??? Ten pies dodatkowo jest agresywny i sąsiad (baran) trzyma go bardzo krótko na smyczy, a on chce się rzucać na ludzi. WON BARANY DO LASY ZE SWOIMI KUNDLAMI.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 130 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Jak sie piesek boi petard to jest jakis uposledzony i uspic go sie powinno. Co za idioci teraz - karpia na swieta nie, bo biedny karp, fajerwerkow nie bo biedne pieski... o ludziach pomyslcie ignoranci! TAK DLA PETARD!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zażenowana 129 7 miesięcy temuocena: 41% 

   Powinno się usypiać takich idiotów jak ty, czyli zapatrzonych w siebie egocentryków z zupełnym brakiem empatii.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uruk 128 7 miesięcy temuocena: 68% 

   fałszywi moralizatorzy i różnego rodzaju cwaniaczki aktywiści lewackich teoryjek, zwierzętom nie dzieje się żadna krzywda, poz tym nic to nie mnie obchodzi, jak im źle to niech właściciele wywiozą ie z miasta, wycie w nocy, obskakiwanie przechodniów i zapaskudzone chodniki czas z tym skończyć

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MałaBoba 127 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Może zbyt rzadko się Pan kąpie, że zwierzęta tak lgną do pańskich genitaliów :P hmm?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~weronika 126 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Zablokujcie tego chorego trolla co tu spamuje. Przecież to ciągle pisze ta sama osoba.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pit ból 125 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Miasto jest dla ludzi a nie dla zwierząt.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynik 124 7 miesięcy temuocena: 61% 

   Za trzymanie zwierząt w bloku czyli betonowej klatce powinna być kara więzienia a najlepiej kara śmierci. Zwierzęta powinny żyć w środowisku naturalnym. Blokowi sadyści trzymający Haskiego na 25m w kawalerce do was mowie hipokryci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JaPolak 123 7 miesięcy temuocena: 66% 

   I bardzo dobrze. Masz psa to go sobie pilnuj i zadbaj o jego komfort trzymając w domu. Jest wiele środków uspakajających dla zwierząt wiec warto się z tym zapoznać a nie odpowiedzialność za wasze zwierzęta próbujecie zwalić na innych ludzi. W sylwestra były są i będą fajerwerki czy komuś się to podoba czynie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 122 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Ludzie! Opamiętajcie się! Chyba musi coś się wydarzyć bo przestaliście się szanować nawzajem. Proszę sobie zapamiętać że na pierwszym miejscu dla człowieka musi być człowiek- nie piesek , kotek ,ptaszek czy drzewko! Jeżeli dla kogoś najważniejszy jest w życiu jego kot to ja naprawdę serdecznie współczuję-to musi być samotna osoba i bardzo pokiereszowana umysłowo. Cały świat świętuje wejście w nowy rok własnie strzelając fajerwerkami i jest to jak najbardziej normalne ze tak sie raz w roku dzieje. To z wami wlasciciele zwierzątek wykręty umysłowe jest coraz gorzej bo zakochani w kocie lub w rozszczekanym jorku o mózgu wielkości orzecha laskowego panoszycie się coraz bardziej. Temat małych dzieci bojących się wystrzałöw prawie nie został tu poruszony.....ani staruszków którzy pół nocy nie mogli spać.... przemyślcie to egoiści.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 121 7 miesięcy temuocena: 16% 

   Czyli to wina opiekunów zwierząt, że rodzicie małych dzieci i starszych osób mają wywalone na cierpienie i dyskomfort swoich podopiecznych? Albo może dali im leki uspokajające, jak to co drugi doradza dać psom.... Dziuniu, zrób coś dla Polski, nie przekazuj genów swojej głupoty i antropocentrycznej arogancji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 120 7 miesięcy temuocena: 73% 

   do mono a co mnie obchodzą pieski, kotki i inne zwierzaczki ? Popieram w 100% wypowiedź As-a. To człowiek jest najważniejszy i na 1 miejscu. Przez zasrane przez psów trawniki, panoszące się, obskakujące innych ludzi psy mam taki właśnie stosunek do psów a nie inny. Nie można normalnie wejść na trawnik bo oczywiście wejdzie się w psią kupę. Wtedy mam autentyczną ochotę wysmarować nią drzwi tego właściciela psa !!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~paciaciakowa 119 7 miesięcy temuocena: 46% 

   najpierw nagonka na karpia a później na petardy co następne? palmy wielkanocne i pisanki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~/- 118 7 miesięcy temuocena: 40% 

   Gdyby Warszawka pozostała w domkach jak w Wigilię to w Sylwestra w Warszawie mielibyśmy Święty spokój. Pozostałoby 30-40% mieszkańców. Niestety trzeba było wrócić, żeby pokazać swoje wystrzałowe mieszczaństwo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miranda 117 7 miesięcy temuocena: 34% 

   jak widac po komentarzach forum opanował jeden psychiczny troll, który pluje na zwierzęta i ich włascicieli. Przecież te wszystkie wpisy co minutę to jedna i ta sama osoba.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 116 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Zmartwie Cie. To nie ta sama osoba pisze...pisza to rozni ludzie, zeby wam te lewackie umysły troche naprostować!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nowa 115 7 miesięcy temuocena: 85% 

   taaaa a ja bym chciał żeby wszyscy własciciele piesków sprzatali po nich

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A podobno nowy burmistrz 114 7 miesięcy temuocena: 73% 

   zakazal. A Warszawiacy maja go w d...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tuptus 113 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Prosta rada ,proszę nie zabierać zwierząt z naturalnego środowiska* tereny zielone* do dużych miast , to nie miejsce dla nich a karać to powinno się tych którzy to robią niby miłośnicy zwierząt a sami zmuszają je do mieszkania w blokach ciasnych mieszkaniach gdzie nie maja swobody ruchu a tylko spacerek co jakiś czas i też nie za długi hipokryci .

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normal 112 7 miesięcy temuocena: 81% 

   No i pokazali gdzie mają tą nową Hankę. Do właścicieli piesków też można apelować o sprzątanie po swoich "pupilach"... Też mają to w...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmkmk 111 7 miesięcy temuocena: 79% 

   raz w roku w taką noc noworoczną fajerwerki nie są żadnym problemem - a zwierzętom domowym, które naprawdę żle znoszą taki hałas można podać coś na uspokojenie wyciszenie - lekarz weterynarii zna się i dostaosuje preparat - od jednego razu w roku nic się nie stanie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 110 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Stosowanie petard i fajerwerków. Działanie bezcelowe nie przynoszące żadnej korzyści po za sprzedającym. Działanie bez żadnego logicznego uzasadnienia. Oznacza to że jest to cel sam w sobie bez niczego. Szkoda na to czasu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sylwek 109 7 miesięcy temuocena: 82% 

   Tak samo jak trzymanie zwierząt w mieszkaniu

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IMPREZOWICZ 108 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Bardzo dobrze, ludzie pokazali gdzie mają garstkę frustratów, którzy najchętniej zabroniliby wszystkiego przez własny egoizm ! Ja też strzelałem przez godzinę bo w nowy rok się strzela. Nie szkoda mi ludzi roszczeniowych - nie podoba się ? Wyprowadźcie się na pustynię !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do słupa a słup swoje 107 7 miesięcy temuocena: 29% 

   bo jesteś niecywilizowany dzikus

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~forrell 106 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Jakich czasow dozylismy. Dobra zabawa i fajne pokazy fajerwekow schodza na 2 plan bo piesek czy kotek nie beda mogly jesc przez dzien lub dwa. Tragedia a widzial ktos moze pokaz sztucznych ogni w londynie. Na calym swiecie strzelaja bo tak sie powinno obchodzic sylwestra. Hucznie!!! A jak komus szkoda pieska lub kotka to niech mu kupi nauszniki. Tyle w temacie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koziorożec Ursynowski 105 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Puszczanie pieniędzy z dymem, zatruwanie powietrza, potworny hałas, ryzyko utraty zdrowia, ciężkiego kalectwa, ryzyko pożaru i strat materialnych, odbieranie innym spokojnego radosnego przeżywania tego wieczoru. I skoro człowiek majacy świadomość tego co wyprawiają petardziarze odczuwa niepokój, dyskomfort etc. To jak muszą cierpieć dzikie zwierzęta, przerażone, które w przeciwieństwie do domowych nie mogą liczyć na czułe wsparcie opiekuna. A co z tymi wybudzonymi z zimowego snu?!!! Wczorajsza kanonada była potworna. Jedźcie na poligon albo na front i tam się wykażcie. A nam nie odbierajcie spokoju i harmonii.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 56 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sfgh 104 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Twoje pieniądze ? Ja wydałem ponad 2k na petardy. Warto było :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normal 103 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Największy spokój i harmonię odczuwam jak wdepnę w pozostałoś po jakimś "pupilu"... Czemu mam się przejmować "apelami" ludzi, którzy moje "apele" mają w nosie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yeti 102 7 miesięcy temuocena: 40% 

   A Ty jedź na pustynię, tam będziesz miał ciszę i spokój.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 101 7 miesięcy temuocena: 9% 

   harmonię ,to możesz sobie zachować i grać na niej aaa będziesz miał spokój.Oczywiście jak nie będziesz fałszował.AA jak to jest radośnie i spokojnie przeżywać? jak spokojnie to bez uśmiechu i zaangażowania,a jak z zaangażowaniem, to już raczej niespokojnie,bliżej zawału.Jak naprawdę spokojnie, to gnicie na kanapie i pierdzenie w gacie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 100 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Do Normal Rozwaliłeś system swoim komentarzem

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kombo 99 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Było wyraźnie mniej strzałów. Myślę, że świadomość mieszkańców jest coraz większa. Tytuł artykułu nie ma nic wspólnego z prawdą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bożena M. 98 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Autor to chyba ten tekst napisał jeszcze przed Sylwestrem. Na Ursynowie w tym roku było wyjątkowo mało strzelania i praktycznie cicho. Sama mieszkam na ul Magellana- tam nie strzelał nikt, podobnie było u córki na Kabatach a u syna , który mieszka koło Centrum Onkologii- na ulicy nie było żywej duszy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aniaania 97 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Właściciele psów niech się zajmą sprzątaniem gówien po swoich pupilach a nie zakazem używania fajerwerków. Równie dobrze można by zdelegalizować posiadanie psów w miastach ze względu na zasrane trawniki i chodniki oraz otoczenie niezgodne z ich naturą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wolf 96 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Jak wasze psy srają po chodnikach to jest ok? O wyciu nie wspomnę. Pani Ewa i Elżbieta niech sprzedadzą dom wezmą kredyt i na Syberię się wyprowadza - tam cisza spokój.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zamiec 95 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Jak mi przykro, że wam petarda pieska straszy, to sobie kupcie psa myśliwskiego, a nie burka, co prócz ujadania na ludzi gdy Ci rano idą do pracy, nie wnosi do życia nic ciekawego. Ja miałem jagdteriera - mały, smukły a zachowywał się jak pierdolony rambo. Twój piesek boi się petard? Sra pod siebie gdy ktoś powie przy nim "achtung"? Mój kurwa gonił te jebane petardy i robił salta jak wybuchały 2 metry od niego. Taki kurwa zabawny typ. Ty się boisz że Ci się piesek zesra w sylwestra, a ja się bałem, że mu ryj urwie, jak skurwiel puścił aię sprintem za 100 gramową petardą żeby ją dorwać zanim wybuchnie. Czym Ty się możesz pochwalić? Że twój piesek ładniej wygląda? Mój też ładnie wyglądał - szczególnie jak nasmarował pysk barwami wojennymi, schował szable pod pasek, kilka granatów w łapie i obwieścił, że idzie spuszczć wpierdol, chędożyć i nie wie kiedy wraca. Jeszcze potem wracał i flaszkę stawiał. To jest kurwa pies, a nie Kajtek, co umie jedynie żreć Pedigree, srać i chować się

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuza 94 7 miesięcy temuocena: 75% 

   dobre ale się uśmiałam

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 93 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Zajeb...az mi sie morda do dzisiaj uśmiecha

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arz 92 7 miesięcy temu

   Jak dla mnie komentarz roku, a może i dwóch lat, król opinii HaloUrsynów 2018/2019. I jeszcze "sranie pod siebie" gdy ktoś powie "achtung" - wystraszony pies jako alegoria prounijnego Polaka :)))

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psiara 91 7 miesięcy temuocena: 80% 

   A ja od szczeniaka chodziłam z psiną na szczelnice .Nawet strzelający dziwili się że psina nie reaguje na strzały.I teraz mam spoko.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doprecyzujmy 90 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Ogłuchł?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 89 7 miesięcy temuocena: 77% 

   często jest tak,że to właściciele, trzęsący się o swoich pupili,panikują i to udziela się zwierzakom.Właściciele zwierzaków chcą zakazu sztucznych ogni, aaa dlaczego nie walczą o zniesienie,nakazu sprzątania po swoich pupilach?Na trawnikach,na chodnikach,pod oknami sąsiadów, tuz przy wejściach na klatki.Mają szansę , ponieważ nastaje moda na walkę o zwierzaki, na zniesienie tego nakazu,którego,niewielu właścicieli przestrzega,Przecież zwierzaki zachowują się zgodnie z naturą i nie zdają sobie sprawy że żle robią, paskudząc w miejscach publicznych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fo 88 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Zakazać trzymania zwierząt w mieście!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fi 87 7 miesięcy temuocena: 41% 

   I dzieci bo dra ryja spać sąsiadom nie dają! Zakaz posiadania dzieci w blokach

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 86 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Do Fi Rozumiem ze na emerytury będą pracować Twoje obsrane kundle ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~. 85 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Może nie będą s...c na trawniki i chodniki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 84 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Wszyscy którzy strzelają obchodząc nowy rok są jak najbardziej normalni... Tylko ludziom się w du.. Po przewracalo.. Twój pies twoja sprawa. Jak inni piszą jak wasze psy szczekaja, srają i obszczywaja auta drzewa i bloki to dobrze? Takie wystrzalowe noce powinny być częściej niż raz w roku.. A te cebulki i inne wasze wyzwiska to dotyczą was . Widziałem ten pokaz laserowy obciach było to pokazywać..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ddddd 83 7 miesięcy temuocena: 86% 

   I co czy pies się pyta czy będzie cię boleć jak cię ugryzie w dupie to mam pojeeeeeebalo się w główkach zoofilom a ty Maciuś z klanupierdddolsz rzeczy nie stworzone

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 82 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Byłem świadkiem jak cebulaki wyszły przed mój blok i pod samymi oknami odpalali fajerwerki. W połowie "pokazu" jeden gość z ręki próbował wystrzelić rakietę i coś poszło nie tak: rakieta wybuchła i nie poleciała, gość skierował kija na dół, gdzie na chodniku stały kolejne wyrzutnie przygotowywane do odpalenia, zaczęły wybuchać tak, że całę towarzystwo w panice rozbiegło się, delikwent prawdopodobnie stracił palec, było sporo krwi było. Parę osób miało popalone spodnie i kurtki. Radość na mojej twarzy bezcenna, kara musi być.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 81 7 miesięcy temuocena: 89% 

   zacznij pisać opowiadania,lub bajki! bo fantazję do tego masz odpowiednią.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasandra 80 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Trzeba burzy zakazac grzmotow ....bo to tez przeraza zwierzeta ...bravo kocham fajerwerki ....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Salvador.60 79 7 miesięcy temuocena: 18% 

   Jak lubisz grzmoty i fajerwerki to mogę ci pierdnąć w usta

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aqq 78 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Powiem niestety złośliwie: przynajmniej raz w roku psy zes... im się w domu na podłogi, a nie zostawią swoje brudy innym ludziom na trawnikach i chodnikach. Tak na marginesie gdy psy szczekają cały rok sąsiadom o róznych porach dnia i nocy to jest niby cacy. Ten jeden dzień w roku też ucichną. I tyle ode mnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak 77 7 miesięcy temuocena: 22% 

   Widać,że nie masz zwierząt. Widocznie w jakimś slamsie mieszkasz i tam ludzie nie sprzątają ,współczuję bardzo i pamiętaj nie życz komuś co tobie nie miłe

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 76 7 miesięcy temuocena: 75% 

   do tak< mieszkam w centrum,sąsiedzi maja psy inni koty,córka ma też jednego.III jakoś nie było nigdy paniki.Nikt nie zarażał zwierzaków paniką.Pozamykano i zasłonięto okna.Kot, został tak wybawiony,że ze zmęczenia przespał strzelaninę,podobnie jak psy sąsiadów.To ludzie zarażają swoją paniką zwierzaki.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marksman 75 7 miesięcy temuocena: 81% 

   moj kot i szynszyl sie jakos nie baly ludzie sa dla zwierzat czy zwierzeta dla ludzi?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 74 7 miesięcy temuocena: 100% 

   podobnie jak kot córki i psy sąsiadów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja2 73 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Geje zabrali nam tęczę a psiarze zabrali fajerwerki. Mniejszości w Polsce wygrywają. Czy to nie jest pora żeby z tym coś zrobić?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość3 72 7 miesięcy temu

   do @Ja2 - pomysł jest , ale wszelkie skuteczne działania są niestety zagrożone karami a i w sklepie niewiele można kupić bez zezwolenia... ale pomarzyć zawsze można... Pozdrawiam

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jo 71 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Przestancie pierdolic o zwierzetach. Jak pies sasiadow wyje i szczeka 365 dni wroku to jest normalne, ale pare godzin raz w roku strzaly to pieski sie stresuja. Normalny czlowiek schodzi do podziemia. Nie mozna mowic murzyn, mowic pedal byc przeciwnym brudnym emigrantom ... a teraz nawet bawic.!!!ludzie czy juz do konca wam mozgi przezarly lewackie media i lewacvy politycy. Badzmy soba NORMALNI

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój 70 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Ja mam zwierzęta i nie jestem za całkowitym zakazem ,ale tydzień wcześniej strzelać to jest jednak przesada!!! A w Sylwestra masakra już od 13 wybuchy,niektórzy powinni się leczyć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 69 7 miesięcy temuocena: 75% 

   masz rację!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inkwizytor 68 7 miesięcy temuocena: 76% 

   A może problem nie jest w fajerwerkach, tylko we wszelkiej maści psów i kotów trzymanych w nadmiarze w mieście, c skutkuje smrodem psiej uryny na każdym rogu, a na trawnikach psimi kupami udającymi miny, przeciwpiechotne. Nie trzymajmy psów i kotów to nie będzie się co miała bać fajerwerków noworocznych, i będzie mniej odchodów na budynkach i trawnikach!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Porto 67 7 miesięcy temuocena: 39% 

   Zwierzęta ludzie mają w domach od dziesiątek lat, fajerwerki są od raptem niecałych 30 lat. A sprzątać po swoich psach trzeba i walenie petardami w odwecie to argument godny kretyna, którym mam nadzieję nie jesteś.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 66 7 miesięcy temuocena: 90% 

   ad Porto: - fajerwerki są znane od tysięcy lat (edukację polecam), psy od wieków uczestniczą w hucznych polowaniach, także hałas autostrad, startujących odrzutowców czy skuwających beton młotów pneumatycznych jest im znany od dziesięcioleci. Wszystko to kwestia przyuczenia i przyzwyczajenia. Wierz mi - da się. Tak jak da się wprowadzić wysokie kary administracyjne za więzienie żywego stworzenia w betonowej klatce, wbrew naturze i wbrew poczuciu przyzwoitości - jedynie dla kaprysu właściciela.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przedwojenny warszawiak 65 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Na Pradze też było fantastycznie na Skaryszewskiej jedna kamienica dała taki pokaz, ze całe miasto by starczyło Na Pradze Północ było podobnie. oto wspaniała odpowiedź na terror psiej mniejszości i odpowiedź na głupkowate decyzje Wielkiego Wodza Warszawy. Ani jeden z 10 psów w mojej kamienicy nawet nie szczeknął Mieszkań cy Waszawy jednoczmy się w walce o zdrowy rozsądek, precz z oszołomami

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MKKK 64 7 miesięcy temuocena: 85% 

   ile osob tych ,za zakazem fajerwerkow ,SPRZATA PO SWOIM PUPILKU NA SPACERKU ,

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~porto 63 7 miesięcy temuocena: 41% 

   Ja sprzątam, ale niby dlaczego mam się przejmować, skoro cebulactwo i tak strzela?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aa 62 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Do porto: ja nie strzelam a cebulactwo i tak nie sprząta i ma gdzieś jak pies wyje całymi dniami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slav 61 7 miesięcy temuocena: 28% 

   Warszawa powinna wydać zakaz sprzedaży wszelkiej maści fajerek przez cały rok i po kłopocie, niech cebulactwo i buractwo wali sobie poza miastem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 60 7 miesięcy temuocena: 48% 

   @przem7 Gdybyś się chamie kształcił, czytał mądrych autorów, to nie plułbyś na Zachód, tylko cieszył się, że łaskawie toleruje i powoli cywilizuje ten zacofany kraj pańszczyźnianych kmiotów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 59 7 miesięcy temuocena: 71% 

   To wyjedź z tego zacofanego kraju i będziesz miał spokój kmiotku.Bez takich jak ty Polska sobie poradzi. I nie obrażaj ludzi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dingo 58 7 miesięcy temuocena: 33% 

   oby Cię kiedyś spotkał młocie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przem7 57 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Ty za to pokazałeś swój wysoki poziom wykształcenia, plując na mnie, za moją opinię (jak widać stojącą w kontrze do Twojej). I serio, wolę żyć w tym, jak to nazywasz, zacofanym kraju kmiotów i nie bać się wyjść na ulicę, z myślą, że zaraz jakiś muzułmanin ubogaci mnie kulturowo swoją (a raczej skradzioną) ciężarówką. A jak tak bardzo Ci się nie podoba życie w tym kraju, to pamiętaj, że w dalszym ciągu granice są otwarte i masz wolną drogę do tego "cywilizowanego" zachodu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ole 56 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Super;-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przem7 55 7 miesięcy temuocena: 53% 

   I prawidłowo, że strzelali. Pokaz fajerwerków to piękne wydarzenie, do tego można je legalnie zobaczyć tylko raz w roku. A, że się pieski komuś przestraszyły? Ojej, jak mi przykro. Sam mam psa, za szczeniaka przez kilka sylwestrów siedziałem z nim i oswajałem do tego widoku. Teraz nie muszę mu nawet podawać żadnych leków uspokajających. Ale widać dla niektórych opiekowanie się i tresura zwierząt kończy się na wyjściu 3 razy dziennie na spacer po 20 minut i nauczeniu podawania łapy. No ale lewackie myślenie, które przyszło do nas z zachodu (ah ta "postępowa" i "bogata kulturowo" zachodnia europa) i wszystko co się wiąże z jakąkolwiek tradycją musi być niszczone. Ja rozumiem, że w takim paryżu to strzały i wybuchy mają na codzień, więc tam sylwestra woleli zrobić bez fajerwerków, ale ludzie, my w Polsce żyjemy jeszcze w jednym z nielicznych krajów europejskich, gdzie są szczątki jakiejkolwiek normalności.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 54 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Sugerujesz że strzelanie poza Sylwestrem jest nielegalne? Ciekawe czemu, skoro to takie nieszkodliwe?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przem7 53 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Tak, bo z tego co się orientuję, to na publiczne używanie środków pirotechnicznych potrzebna jest odpowiednia zgoda. Chyba, że ktoś mnie zaraz oświeci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fucker 52 7 miesięcy temuocena: 21% 

   na Ursynowie mieszkają same słoiki,ćwoki i chamskie bydlaki,wbrew opiniom to nie jest Warszawa

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 51 7 miesięcy temuocena: 26% 

   Warszawiacy w większości mieszkają na Pradze.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emek 50 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Ja też mam apel. Skończcie z terrorem psi-państwa. A psi-państwo niech zaczną sprzątać po swoich pupilach. Jak masz psa to twój problem- siedź z nim w domu i pocieszaj bo petardy strzelają. Sam mam psa i nie przyszłoby mi do głowy zakazywać komuś fajerwerków.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adsd 49 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Mam nadzieję, że wraz z zakazem używania petard wprowadzą zakaz trzymania zwierząt w blokach

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Panto 48 7 miesięcy temuocena: 44% 

   A niby dlaczego? Ja jestem za tym, żeby zakazać petard, a zezwolić na dopalacze. Radość cały rok, a szkoda dotyka głównie użytkownika. Sam się krzywdź swoją rozrywką to bardzo racjonalne i sprawiedliwe.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawka35 47 7 miesięcy temuocena: 55% 

   I bardzo słusznie że to olaliśmy, lewacka propaganda próbuje nas ograniczać z każdej strony

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~panto 46 7 miesięcy temuocena: 50% 

   I w ten sposób kreujesz lewactwo na synonim cywilizowania. Jeżeli nie rozumiesz tekstu, nie przejmuj się, już udowodniłeś że jesteś nienachalnie bystry

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyn2019 45 7 miesięcy temuocena: 55% 

   To chyba byliśmy tej nocy na innym Ursynowie niż autor/ka artykuł. W porównaniu do lat poprzednich było wyjątkowo spokojnie i mało strzelania. Sam mam 3 psy i kota. Żadne zwierzę nie szalało. Psy siedziały przy mnie i wiedziały, że jak jestem, to nic im nie grozi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hdakndh 44 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Wiele zależy od rejonu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikt 43 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Szkoda że nie widziałeś tysięcy ptaków miotających się po niebie a tylko swoje zwierzaki!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agga 42 7 miesięcy temuocena: 49% 

   A ja myślałam ze na Ursynowie mieszkają normalni ludzie a nie banda sfrustrowany nowomiejskich. To że sie mieszka w mieście nie oznacza że mają nas otaczać psy, koty, ptaki i drzewa. Jak sie komuś nie podoba, cóż droga wolna, światowe stolice czekają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~panto 41 7 miesięcy temuocena: 59% 

   Buractwo nie jest normalne, a to buractwo zachłysnęło się 30 lat temu chińskim badziewiem i tradycją, bo petardy na nowy rok to chińska tradycja, jak i petardy. A swoją drogą- nie myśl, zajmij się czymś co potrafisz.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~treser 40 7 miesięcy temuocena: 55% 

   To że zwierzaki się boją to tylko i wyłącznie wina ich właścicieli !!! Tak...WASZA !!! Dobrze ułożony i odpowiednio zaopiekowany zwierzak jest obojętny na takie "atrakcje". Wiele osób które się do mnie zgłaszają bo pieski im wyją, szczekają bez opamiętania jak mówię że to ich wina i muszą im poświęcić dużo więcej czasu to patrzą na mnie jak na szaleńca. Myślą że pies, kot to jak kwiatek....podlać i dalej samo będzie rosło. Tak nie jest !!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 39 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Psy i koty w mojej rodzinie są od zawsze. Teraz jako dorosły facet na swoim mam dwa psy w domu. Nigdy nie było z żadnym problemu. Po pierwsze psa trzeba od małego zabierać w hałaśliwe miejsca, po drugie dać mu do zrozumienia, że huk to nie koniec świata a tym na prawdę wrażliwym wystarczy podać środek uspokajający. Mieliśmy kiedyś takiego kundelka (ze schroniska), który chyba jako jedyny mój pies katastroficznie bał się hałasu w ogóle. Dawaliśmy mu prochy polecone przez weterynarza i piesek był tego dnia szczęśliwszy niż zazwyczaj.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mich 38 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Bardzo ładnie. W dupach się przewraca ludziom. Bo pieski, bo smog itp. Bawić się i strzelać do białego rana

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 37 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Być nieostrym narządem męskim.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mich 36 7 miesięcy temuocena: 47% 

   Bardzo ładnie. W dupach się przewraca ludziom. Bo pieski, bo smog itp. Bawić się i strzelać do białego rana

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrrrr 35 7 miesięcy temuocena: 50% 

   W wszystkich stolicach swiata swietowano przywitanie Nowego Roku fajerwerkami ,wszystkim opadaja kopary na dol kiedy to widza ,jakie to piekne ,cudowne i jakos nikomu to nie przeszkadza ,jedynie w zapyzialej Warszawie ,ludzie maja siedziec w piwnicach ,a zwierzeta i lewactwo w miszkaniach i sluchac POzdrowien noworocznych .

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dziadek 34 7 miesięcy temuocena: 49% 

   Po co sie szczypać?? Ustawowo sylwester dniem żałoby narodowej i bezwzględny zakaz hucznych imprez !!! W nowy rok zabawy domowe w burkach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulk 33 7 miesięcy temuocena: 49% 

   I tak sie wita nowy rok . a nie ludzie placza ze sie zwierzeta boja to niech zalatwia na te noc lepsze wygluszenie . bo jakos po psach sprzatac nieumieja i ciagle sie powtarza o tym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 32 7 miesięcy temuocena: 54% 

   no właśnie, niech zaczną sprzątać po swoich psach. Ostatnio moje dziecko weszło w psią kupę, bo chciało pobawić się na śniegu. Ale co tam, psy ważniejsze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wędkarz 31 7 miesięcy temuocena: 46% 

   A co z biednymi karpiami z łazienek pewnie ze strachu łuski pogubiły

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 30 7 miesięcy temuocena: 50% 

   BRAWO ! TO JEST TRADYCJA I TEN JEDEN DZIEŃ W ROKU JESTEM ZA FAJERWERKAMI ! MAM PSA I MAM KOTA JAKOŚ TO PRZEŻYWAJĄ NIE MA STRACHU ! A TAKIE PYTANIE DO OBROŃCÓW ZWIERZĄT JAK WYBUCHNIE WOJNA BĘDZIECIE BIEGAĆ ZA ZWIERZACZKAMI PO ULICACH LASACH ŁĄKACH I JE USPOKAJAĆ !???? BEZ PRZESADY ! JAK BYŁEM DZIECIAKIEM STRZELALIŚMY PISTOLETAMI Z KORKAMI JUŻ 15 GRUDNIA ! TERAZ JEST PORZĄDEK I ODCZEPCIE SIĘ OD HUCZNEGO SYLWESTRA Z FAJERWERKAMI NIECH TEN JEDEN DZIEŃ W ROKU BĘDZIE INNY OD POZOSTAŁYCH !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurij Aleksandrowic 29 7 miesięcy temuocena: 49% 

   Dobrze niech psy sie boja. Niech robia pod siebie w domu na dywan. Czysciej bedzie na trawnikach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LukaszWWL 28 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Mnie osobiście przeraża że zwierzęta są ważniejsze od małych dzieci... wszędzie tylko biedne zwierzęta... A niemowlęta i mniejsze dzieci?! Które budzą się wystraszyłem w nocy.... masakra co ludzie mają w głowach. Osobiście raz w roku wg mnie można strzelać:-) wszystko z umiarem

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~realny 27 7 miesięcy temuocena: 47% 

   Każde zwierzę ma swoje miejsce w przyrodzie a nie w mieście.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 26 7 miesięcy temuocena: 48% 

   popieram w 100%. jeszcze chwila i psy będą nam dyktować co i jak mamy żyć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edward 25 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Psy i Koty w bloku meczone są cały rok. Pies na wsi w budzie z wybiegiem mniej się stresuje i jest odwazniejszy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~teo 24 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Nie przesadzajmy, zwierzęta są w stanie odróżnić prawdziwe zagrożenie od huku za oknem, mój kot prawie nie zwrócił uwagi na zamieszanie za oknem,jakieś huki i światełka, ale generalnie miał to w nosie. Nie kupuję petard i nie strzelam, ale nie przeszkadza mi, jeśli ktoś świętuje raz w roku. Natomiast nikt nie powinien wyprowadzać psów około północy bo wtedy może być niebezpiecznie, ale jest sporo właścicieli którzy mają to w nosie i wychodzą z pieskiem nie zwracając uwagi na niebezpieczeństwo. Po co? skoro normalnie z psami o tej porze mało kto chodzi

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 23 7 miesięcy temuocena: 44% 

   popieram w 100%. jeszcze chwila i psy będą nam dyktować co i jak mamy żyć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 22 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Dziękuję za pokaz 40 min. wspaniałych fajerwerków na górce kazurce. Daliście czadu! :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~świat oszalał 21 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Ileż w Was jadu... To nie tylko zwierzęta się boją... Ludzie niepełnosprawni też się boją. Ale co to Was obchodzi. Widzicie czubek własnego nosa. Kupujecie petardy na wyścigi "Kupię większą od sąsiada" Myślicie, że wielkość petardy świadczy o wielkości ptaszka?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 20 7 miesięcy temuocena: 53% 

   I bardzo dobrze ze są wystrzały fajerwerków , super to wyglada a jak ktoś ma psy lub koty to ich problem

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szymon 19 7 miesięcy temuocena: 50% 

   A ja się boje psów i nie lubię kotów i jestem za zakazem trzymania ich w mieście i takich jak ja jest też sporo, a niepełnosprawni zaburzają moje poczucie estetyki.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Voyciech 18 7 miesięcy temuocena: 51% 

   A ja jestem za bezwzglednym zakazem posiadania psow i innych gownoprodukujacych na trawnikach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robo 17 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Proponuję zakazać nie fajerwerków, ale trzymania zwierząt w blokach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaro 16 7 miesięcy temuocena: 47% 

   Nareszcie nie będą się załatwia na chodnikach i trawnikach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rik 15 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Przestańcie kłamać, w mieszkaniach prawie nic nie słychać, nawet przy samej górce gdzie jest centrum fajerwerków, to pikuś w porównaniu z przelatującymi ciągle samolotami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~świat oszalał 14 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Powiedz to tym zwierzakom ze schroniska.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 13 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Ja nie słyszysz fajerwerków, to idź do laryngologa albo zbadaj słuch. Pomijając sensowność fajerwerków. Zrób to dla swojego dobra i swojej przyszłości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~istotnie świat oszalał 12 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Istotnie świat oszalał, bo kundle mają być ważniejsze od człowieka. Co nas obchodzi schronisko? Po kwartale bez adopcji każdy sierściuch powinien być usypiany!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miecko 11 7 miesięcy temuocena: 51% 

   cały rok psy szczekają i budzą ludzi którzy chcą dłużej pospać to niech w sylwestra posłuchają petard , a z psem można wyjść wieczorem i rano kto każdej nocy wychodzi z psem na spacer tylko głupek ciągnie psa tam gdzie petardy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 10 7 miesięcy temuocena: 50% 

   popieram w 100%. jeszcze chwila i psy będą nam dyktować co i jak mamy żyć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUrs 9 7 miesięcy temuocena: 52% 

   I prawidłowo. Cały świat świętuje za pomocą fajerwerków, tylko nasze rodzime lewackie kalafiory muszą być w pierwszej lidze. Ja strzelałem ile wlezie i tak będę robił co roku !!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 8 7 miesięcy temuocena: 49% 

   I prawidłowo to jest tradycja tylko raz w roku właściciele psów niech się nie cisną tez mialem psa który się bał i dawał rade a jak kundle ujadają jak właścicieli nie ma to nikomu nie przeszkadza?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 7 7 miesięcy temuocena: 74% 

   To zapewne notariusze i mecenasi reprezentujący 145 letnich spadkobierców dali wyraz swej radości z wyboru nowego Prezydenta Miasta Stołecznego (w skrócie PMS)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2785 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019