REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pęknięta rura, nieszczelny zawór czy uszkodzony wężyk, to najczęstsze przyczyny zalania. W zależności od ilości wody, która została wylana, może prowadzić do poważnych szkód. Obecnie stosuje się bardziej zaawansowane technologie, jednak takie sytuacje nadal zdarzają się stosunkowo często. Co zrobić, kiedy przytrafi się to Tobie?

  Właściciel mieszkania jest odpowiedzialny, za szkody, które powstały w wyniku zalania. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy awaria dotyczy pionów należących do spółdzielni. Niezależnie od przyczyny, zalane mieszkanie prowadzi do silnego stresu, więc warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Z pewnością na miejsce musi przyjechać hydraulik Warszawa, który zlokalizuje miejsce awarii i zabezpieczy rury. Co jeszcze trzeba zrobić po zalaniu?

  Jak często dochodzi do zalań?

  Do awarii może dojść o każdej porze, dlatego w mieście działają całodobowe pogotowia hydrauliczne, np. Technikan.pl - Pogotowie hydrauliczne w Warszawie. Zalanie mieszkania zwykle zdarza się całkowicie niespodziewanie, więc szybka pomoc jest niezbędna. Jest to zjawisko dość powszechne, istnieje więc duża szansa, że problem kiedyś dotknie też Ciebie.

  Zapobiegaj dalszym szkodom

  Działania trzeba podjąć, zanim na miejsce przybędzie hydraulik. Pierwszym co należy zrobić, jest zatrzymanie dalszego wypływania wody. Najlepiej to zrobić poprzez zakręcenie głównego zaworu. Istotnym zagrożeniem jest także uszkodzenie instalacji elektrycznej i podpiętych do niej urządzeń. Dlatego w przypadku zalania mieszkania jak najszybciej odłącz zasilanie, najlepiej za pomocą bezpieczników. Warto także dokładnie usunąć wodę z podłogi.

  Powiadom sąsiadów

  Jeśli zalanie było dostatecznie duże, to jego skutki mogą odczuć sąsiedzi mieszkający na niższych piętrach. Wówczas warto ich powiadomić, aby oni również mogli w porę odłączyć sprzęty i zacząć sprzątać rozlaną wodę, zanim wyrządzi jeszcze poważniejsze szkody. Właściciel mieszkania ponosi odpowiedzialność za szkody wynikające z zalania sąsiadów, więc jeśli konieczne będzie przeprowadzenie remontu, będą oni oczekiwać zwrotu poniesionych kosztów.

  Wezwij hydraulika i innych fachowców

  Szybkie zabezpieczenie instalacji elektrycznej, zakręcenie wody i powiadomienie sąsiadów są bardzo ważne, ale na miejsce trzeba też wezwać specjalistę. Hydraulików w Warszawie jest wielu, niektórzy świadczą też usługi jako pogotowie hydrauliczne. Tacy fachowcy z pewnością pomogą uporać się z awarią.

  Skontaktuj się z ubezpieczycielem

  Bardzo ważne jest posiadanie ubezpieczenia mieszkania przed skutkami zalania – zarówno jako poszkodowany, jak i winowajca tego zdarzenia. Dzięki temu unikniesz konieczności wypłacania odszkodowań dla sąsiadów oraz sfinansujesz konieczny remont w swoim mieszkaniu.

  Osusz mieszkanie

  Jeśli do zalania doszło w ciepłych miesiącach, to możliwe, że wystarczy starannie posprzątać oraz długo wietrzyć mieszkanie. Jednak przy większych zalaniach konieczne może okazać się zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w osuszaniu mieszkań.

  Artykuł załadowany: 0.4282 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022