REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W drodze do stacji metra Imielin nie trzeba mieć już przy sobie latarki. Dzielnica wreszcie postawiła latarnie oświetlające ciąg pieszy obok Ursynowskiego Centrum Kultury. Tej drobnej inwestycji od lat nie mogli się doprosić okoliczni mieszkańcy.

  W połowie kwietnia na chodniku w pobliżu osiedla przy Wasilkowskiego stanęły 4 nowe latarnie. 

  - Wreszcie! - mówią okoliczni mieszkańcy i pasażerowie, którzy wieczorami tonęli w ciemnościach podczas drogi do stacji metra.

  Na odcinku między wejściem na pochylnię metra a placem zabaw chodnik był nieoświetlony. Przez wiele lat internweniowali radni, skarżyli się mieszkańcy. Postawienie latarni urzędnicy uzależniali od... zakończenia budowy pobliskiego centrum kultury.

  - Nie mogły pojawić się w tym miejscu wcześniej, ponieważ teren był objęty czynnym pozwoleniem na budowę Ursynowskiego Centrum Kultury. Dopiero po zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie, można było przystąpić do prac związanych z oświetleniem - informuje Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego ratusza.

  Postawili, ale przez tygodnie nie świeciły

  Na absurd zakrawa fakt, że w grudniu ubiegłego roku ratusz stawiał latarnie przy okazji remontu chodnika od Dereniowej do placu zabaw, tyle że w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Wystarczyłoby zamówienie dodatkowych latarni w ramach tych prac i problem z oświetleniem drogi do metra też zostałby rozwiązany.

  Jak twierdzi urząd dzielnicy, projektu obywatelskiego nie można jednak było rozszerzyć - trzeba było czekać na formalne zakończenie budowy domu kultury, również dlatego, że latarnie korzystają z jego przyłącza energetycznego.

  Postawione 16 kwietnia latarnie powinny były od razu rozbłysnąć. Niestety tak się nie stało. Jeszcze w początkach maja nowe oprawy nie działały. Zadaliśmy wówczas ratuszowi pytanie, co się z nimi dzieje. Po naszej interwencji, od niedawna lampy już oświetlają drogę do metra.

  Są to takie same latarnie, jakie postawiono w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego „Zielona Oś Ursynowa”. Koszt postawienia pięciu urządzeń, które poprawiają bezpieczeństwo drogi do metra to 32 763 zł brutto.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mery 4 2 miesiące temu

   O nie, a szkoda, lubiłam te egipskie ciemności, były klimatyczne. Teraz wszystko widać :/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CBD 3 2 miesiące temuocena: 45% 

   No to teraz będzie można wypłacić sobie sute premie... W tyś. zł jak to pisze pewien viceburmiszcz

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Super! Bardzo cenię ten serwis za publikowanie również pozytywnych wieści.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzięki Redaktorze ! 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pozytywne jest to, że informacja jest prawdziwa. TRWAŁO 10 LAT CZEKANIE NA TE 4 LATARNIE. W MIĘDZYCZASIE ZGINĘŁA JEDNA STYLOWA LATARNIA PRZY PLATANIE Z KULISTYM KLOSZEM. Zniknęła cichuteńko , błyskawicznie, niezauważalnie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3729 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021