REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kiermasz Charytatywny Fundacji ETO w ubiegłym roku

  Kiermasz Charytatywny Fundacji ETO w ubiegłym roku (AŁ)

  To już siódma taka akcja na Kabatach. Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe organizuje w sobotę Charytatywny Kiermasz Świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego chłopca. W programie między innymi: koncerty muzyki świątecznej, loteria, aukcja i kiermasz rękodzieła. 

  Jak zawsze, na początku grudnia kabacka Fundacja ETO na parkingu przy ul. Rosoła 10 organizuje kiermasz charytatywny. Rok temu dla malutkiej Zosi Sablewskiej zebrano ponad 40 tys. złotych. Tym razem na wsparcie czeka roczny Mirek. Gdy się urodził ważył zaledwie 925 gramów i mierzył 35 centymetrów.

  Od momentu narodzin w 24. tygodniu ciąży pokonał już wiele trudności. Dzięki swojej wielkiej woli i wsparciu najbliższych oraz rehabilitacji potrafi już raczkować, wspinać się, stać przy meblach i chodzić do boku. Przybrał też na wadze i sporo urósł.

  Pomimo tego, chłopiec, który doznał obszernych urazów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, wciąż wymaga intensywnej, profesjonalnej i systematycznej terapii. Przez co najmniej najbliższe trzy lata będzie pacjentem m.in. okulisty, neurologa, rehabilitanta i radiologa. Teraz jednak najpilniejszym i koniecznym wydatkiem są ortezy, których koszt wyniesie ok. 50 tys. zł. 

  - Wszystkie pieniądze ze sprzedaży ręcznie wykonanych przez rodziców i dzieci ozdób świątecznych, podarunków, ciast i przekąsek oraz z loterii fantowej oraz aukcji trafią na leczenie Mirka Korotyńskiego, syna jednej z naszych koleżanek nauczycielek - mówi współorganizatorka kiermaszu Ewa Janos, wicedyrektor Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" Fundacji ETO.

  Skarby na licytacji

  Na aukcji będzie można wylicytować prawdziwe perełki, mi.in. koszulkę Łukasza Piszczka z jego autografem oraz podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego, będą też bilety do Opery Narodowej na "Straszny Dwór" oraz voucher na oprawę muzyczną uroczystości. 

  Na scenie, poza aukcją i występami dzieci, zabrzmi muzyka na żywo. Będzie też czas na wspólne kolędowanie, a wszystko w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

  W tym roku organizatorzy postanowili szczególnie zadbać o środowisko. Wszystkich chętnych do udziału w kiermaszu zapraszają z własnymi pojemnikami na jedzenie i kubkami termicznymi na barszcz i kompot z suszu. Dla chętnych na miejscu działać będzie wypożyczalnia kubków.

  Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w godzinach 16:00 - 19:00 na terenie placówek Fundacji ETO ul. Rosoła 10. Patronat medialny nad kiermaszem sprawuje Haloursynow.pl.

  A TAK KLIMATYCZNIE BYŁO NA KIERMASZU W UBIEGŁYM ROKU!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3323 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020