REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Setki ursynowian wzięło udział w pikniku rodzinnym "Odczarowanie Hospicjum". Imprezę zorganizowano po raz dziesiąty. - Chcemy przełamać stereotyp, że hospicjum powinno kojarzyć się tylko ze smutkiem - mówią organizatorzy.

  Były teatrzyki dla dzieci, pokazy samby brazylijskiej w wykonaniu ursynowskiej szkoły tańca, na scenie wystąpił też iluzjonista, a prawdziwą furorę wśród dzieci zrobił brzuchomówca Piotr Boruta i jego puchaty kompan Czocher. W namiotach i stoiskach można było pomalować płócienną torbę na zakupy wg własnego uznania, wziąć udział w quizie wiedzy o Ursynowie, dotknąć sowy i sokoła czy zjeść coś z plenerowego grilla.

  Piknik rodzinny "Odczarowanie Hospicjum" miał też cel charytatywny. Organizacja zbiera pieniądze na remont części pomieszczeń przeznaczonych dla rodzin pacjentów hospicjum domowego oraz dla zespołu medycznego.

  - Mamy podarowane przed wydawnictwo książki i inne rzeczy podarowane przez osoby prywatne. Dzięki hojności ludzi, albo remont będzie szybciej, albo później - mówi przewodnicząca Rady FHO, dr Hanna Tchórzewska-Korba, która dziś zamieniła się w wolontariuszkę.

  Imprezę prowadził Conrado Moreno, dla którego wspieranie hospicjum to obowiązek. 

  - Często mam kontakt z wolontariuszami, wiem, jak wiele dobrego się tu robi. Chciałoby się, żeby więcej się o tym mówiło, by robiło się o tym głośno, by ludzie uwierzyli, że na świecie jest więcej dobra niż zła. Przyjście na taki piknik powoduje, że człowiek nabiera dużo optymizmu - przekonuje konferansjer.

  Podczas pikniku w ogrodzie hospicjum jak zawsze panowała przyjazna i serdeczna atmosfera. 

  - To festiwal dobroci, przepełniony dobrymi sercami! Są z nami artyści, fundacje, przyjaciele, mieszkańcy Ursynowa. Są też pacjenci hospicjum, którzy jeśli czują się na siłach, przychodzą do nas. Naszą podstawową ideą jest to, że wspieramy życie. W naszym hospicjum pacjenci żyją i ten piknik też ma to pokazać - mówi Karolina Chojka-Bartoszko z FHO.

  Każdego miesiąca, by przetrwać i zapewnić pacjentom opiekę najwyższej jakości ursynowskie hospicjum musi pozyskać ok. 100 tys. złotych, niezależnie od pieniędzy, które otrzymuje od NFZ. Dlatego wciąż trwa zbiórka na remont pomieszczeń dla medyków i rodzin hospicjum domowego. Potrzeba w sumie ok. 30 tys. złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3842 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021