REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  20 seansów filmowych dla dzieci i ich opiekunów. Wstęp za darmo, dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu. Dzielnica rusza z kolejnymi kinowymi projekcjami dziecięcej klasyki filmowej, poprzedzonymi prelekcjami edukacyjnymi.

  Projekt „Bezpłatne seanse filmowe dla dzieci” autorstwa Ewy Sulej w 2016 roku zdobył ponad 1500 głosów. Autorce zależy, aby dzieci więcej czasu spędzały ze swoimi rodzicami a wspólne wyjście do kina jest jedną z ulubionych rozrywek rodzinnych.

  - Pomysł wspólnego, rodzinnego oglądania filmów i bajek zrodził się z obserwacji rzeczywistości, w której często dzieci w samotności oglądają bajki nie mając możliwości wspólnego przeżywania tego, czego doświadczają. Wspólne z rodzicami wyjście do kina jest odpowiedzią na tą potrzebę, przyczyni się do wzmocnienia relacji rodziców z dziećmi - pisze autorka projektu w jego prezentacji.

  Na Ursynowie sporo jest rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na wyjście do kina z dziećmi. Zdaniem Ewy Sulej możliwość skorzystania z bezpłatnych wejściówek stworzy im równy dostęp do oferty kulturalnej. Projekt ma także na celu także zaszczepienie w młodych widzach zamiłowania do dobrego kina.

  - Cykl bezpłatnych seansów filmowych dla dzieci, to okazja do świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i rodziców - mówi Łukasz Ciołko, wiceburmistrz Ursynowa.

  Pierwsze seanse cieszyły się ogromnym powodzeniem. W drugiej połowie kwietnia ruszają kolejne. Dzielnica właśnie ogłosiła terminy i zasady odbioru wejściówek na filmy w kwietniu i maju. Szczegóły poniżej.

  FILMY DLA DZIECI STARSZYCH:

  20 kwietnia, czwartek, godz. 18.00
  BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS 
  reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, 2015, 83′, sala nr 12

  Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Próbują się dowiedzieć, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, której nikt nie potrafi otworzyć. Wiedzą, że jest to pamiątka rodziny von Brom. Pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Brom. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?

  ZASADY UCZESTNICTWA W SEANSIE 20 KWIETNIA: Karty wstępu przysługują wyłącznie dziecku wraz z opiekunem. Jednej osobie przysługuje prawo do odbioru dwóch jednoosobowych karty wstępu. Karty wstępu będzie można odebrać w Punkcie Informacji  w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 we wtorek (18.04) poprzedzający seans, w godzinach 18.00 – 20.00.

  25 maja, czwartek, godz. 18.00
  DZIECI Z BULLERBYN
  reż. Lasse Hallström, 1986, 90′, sala nr 12
  Dla grupki dzieci mieszkających w malutkiej wsi na szwedzkiej prowincji rozpoczyna się okres wakacyjny, co jest okazją do przeżycia wielu przygód.

  ZASADY ODBIORU WEJŚCIÓWEK: Karty wstępu przysługują wyłącznie dziecku wraz z opiekunem. Bezpłatne karty wstępu na seans będzie można zamówić poprzez wysłanie zgłoszenia na adres kino.kultura@ursynow.pl, w tytule e-maila wpisując TYTUŁ FILMU oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane od PIĄTKU od godz. 12.00 do PONIEDZIAŁKU poprzedzającego dany seans.

  Jednej osobie przysługuje prawo do jednego zgłoszenia, na które przypadać będą dwie jednoosobowe karty wstępu.
  W przypadku liczby zgłoszeń większej niż liczba dostępnych kart, zostanie przeprowadzone losowanie. Wylosowane osoby zostaną zawiadomione e-mailem we wtorek poprzedzający seans.

  22 czerwca, czwartek, godz. 18.00
  SYN WINNETOU
  reż. André Erkau, Niemcy, 2015, 90′, sala nr 12

  Max może nie wygląda – jest dość niski, pulchny, ma blond włosy i bardzo bladą cerę – ale duchowo od najmłodszych lat jest stuprocentowym Indianinem. W końcu w dniu jego narodzin ojciec zawiesił mu na szyi pióro orła. Przed nim niesamowita okazja, żeby pokazać światu swoją indiańską stronę – rozpoczął się casting do roli syna Winnetou. Trening będzie prawdziwym wyzwaniem – pod okiem przyjaciela z obozu dla młodych Indian, Mortena, Max będzie szkolił się w jeździe konnej, łapaniu na lasso i chodzeniu po rozgrzanych węglach. A jeszcze trzeba zapamiętać rolę. I jeszcze przypomnieć tacie, co to znaczy być prawdziwym Indianinem i sprawić, że rodzice znowu będą razem, tym razem na zawsze. Nie będzie łatwo, ale dumni Indianie nigdy się nie poddają. Howgh!

  Dystrybucja kart na zasadach seansu z 25 maja (patrz powyżej)

  FILMY DLA DZIECI MŁODSZYCH:

  11 maja, czwartek, godz. 18.00 
  RIKO PRAWIE BOCIAN
  reż. Toby Genkel Reza Memari, 2017, 85′, sala nr 12

  Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

  Dystrybucja kart na zasadach seansu z 25 maja (patrz powyżej)

  8 czerwca, czwartek, godz. 18.00
  SMERFY. POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI.
  reż. Kelly Asbury, USA, 2017, 89′, sala nr 12

  Smerfetka wraz z kilkoma innym smerfami wyrusza na wyprawę aby dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce.

  Dystrybucja kart na zasadach seansu z 25 maja (patrz powyżej)

  TERMINY KOLEJNYCH PROJEKCJI:

  • 6 lipca
  • 20 lipca
  • 10 sierpnia
  • 24 sierpnia
  • 7 września
  • 21 września
  • 5 października
  • 19 października
  • 9 listopada
  • 23 listopada
  • 7 grudnia

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1201 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018