REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Kolejne 7 seansów filmowych dla dzieci i ich opiekunów. Wstęp za darmo, dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu. Dzielnica rusza z jesienno-zimową edycją projekcji dziecięcej klasyki filmowej, poprzedzonymi prelekcjami edukacyjnymi.

  Projekt „Bezpłatne seanse filmowe dla dzieci” autorstwa Ewy Sulej w 2016 roku zdobył ponad 1500 głosów. Autorce zależy, aby dzieci więcej czasu spędzały ze swoimi rodzicami a wspólne wyjście do kina jest jedną z ulubionych rozrywek rodzinnych.

  - Pomysł wspólnego, rodzinnego oglądania filmów i bajek zrodził się z obserwacji rzeczywistości, w której często dzieci w samotności oglądają bajki nie mając możliwości wspólnego przeżywania tego, czego doświadczają. Wspólne z rodzicami wyjście do kina jest odpowiedzią na tą potrzebę, przyczyni się do wzmocnienia relacji rodziców z dziećmi - pisze autorka projektu w jego prezentacji.

  Na Ursynowie sporo jest rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na wyjście do kina z dziećmi. Zdaniem Ewy Sulej możliwość skorzystania z bezpłatnych wejściówek stworzy im równy dostęp do oferty kulturalnej. Projekt ma także na celu także zaszczepienie w młodych widzach zamiłowania do dobrego kina.

  - Cykl bezpłatnych seansów filmowych dla dzieci, to okazja do świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i rodziców - mówi Łukasz Ciołko, wiceburmistrz Ursynowa.

  Dotychczasowe seanse, a było ich trzynaście cieszyły się ogromnym powodzeniem. We wrześniu ruszają kolejne a dzielnica właśnie ogłosiła terminy i zasady odbioru wejściówek na filmy we wrześniu i październiku. Szczegóły poniżej.

  FILMY DLA DZIECI STARSZYCH (powyżej 8. roku życia)

  7 września, czwartek, godz. 18:00 - "MOJE WAKACJE Z RUDYM"
  reż. Kriv Stenders (Australia, 2016, 88 min.), sala nr 12

  Opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym czerwonym psem osadzona w niepowtarzalnych plenerach krainy kangurów – Australii. Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Rudy – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem oraz przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Rudego, da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!

  Jak zdobyć bilety na powyższy film? Poprzez wysłanie zgłoszenia na adres kino.kultura@ursynow.pl, w tytule e-maila wpisując tytuł filmu oraz nazwisko i imię osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane od piątku 1 września do niedzieli 3 września. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc odbędzie się losowanie. Powiadomienie o przyznaniu biletów zgłaszający dostaną mailem w poniedziałek 4 września. Odbiór możliwy w urzędzie dzielnicy od środy, 6 września.


  19 października, czwartek, godz. 18.00 - "NAZYWAM SIĘ CUKINIA"

  reż. Claude Barras (Francja, Szwajcaria, 2017, 66 min), sala nr 12

  Cukinia nie jest nieśmiały. Jest małym, dzielnym chłopcem. Od kiedy stracił mamę, jest pewien, że jest sam na świecie. Ale tak było, zanim zaprzyjaźnił się w domu dziecka z Simonem, Ahmedem, Jujube, Alice i Béatrice. Każdy z nich przeżył jakąś bolesną historię. Wśród nich jest także Camille… Kiedy masz 10 lat, tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Możesz dowiedzieć się, jak to jest mieć paczkę przyjaciół, zakochać się, a może nawet być szczęśliwym. Nakręcony techniką animacji poklatkowej film, w którym poruszane są trudne tematy, z którymi mają kontakt dzieci — alkoholizm, nadużycia, przemoc. W niezwykle mądry i ciepły sposób film pokazuje drogę, na której dzieciaki odbudowują swoje życie i znajdują nowy, dobry dom.

  Jak zdobyć bilety na powyższy film? Poprzez wysłanie zgłoszenia na adres kino.kultura@ursynow.pl, w tytule e-maila wpisując tytuł filmu oraz nazwisko i imię osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane od piątku 13 października do niedzieli 15 października. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc odbędzie się losowanie. Powiadomienie o przyznaniu biletów zgłaszający dostaną mailem w poniedziałek 16.10. Odbiór możliwy w urzędzie dzielnicy od środy, 18 października. 


  FILMY DLA DZIECI MŁODSZYCH (poniżej 8. roku życia)

  21 września, czwartek, godz. 18.00 - "O CZYM SZUMI LAS"
  reż. Rasmus A. Sivertsen (Norwegia, 2015, 75 min), sala nr 12

  Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

  Jak zdobyć bilety na powyższy film? Poprzez wysłanie zgłoszenia na adres kino.kultura@ursynow.pl, w tytule e-maila wpisując tytuł filmu oraz nazwisko i imię osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane od piątku 15 września do niedzieli 17 września. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc odbędzie się losowanie. Powiadomienie o przyznaniu biletów zgłaszający dostaną mailem w poniedziałek 18.09. Odbiór możliwy w urzędzie dzielnicy od środy, 20 września. 


  5 października, czwartek, godz. 18.00 - "HOKUS POKUS ALBERCIE ALBERTSONIE"
  reż. Torill Kove (Norwegia 2016, 72 min), sala nr 12

  Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony iluzjonista. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Wspaniała przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström.

  Jak zdobyć bilety na powyższy film? Poprzez wysłanie zgłoszenia na adres kino.kultura@ursynow.pl, w tytule e-maila wpisując tytuł filmu oraz nazwisko i imię osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane od piątku 29 września do niedzieli 1 października. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc odbędzie się losowanie. Powiadomienie o przyznaniu biletów zgłaszający dostaną mailem w poniedziałek 2.10. Odbiór możliwy w urzędzie dzielnicy od środy, 4 października. 


  ZASADY:

  • Karty wstępu przysługują wyłącznie dziecku wraz z opiekunem.
  • Jednej osobie przysługuje prawo do jednego zgłoszenia na które przypadać będą dwie jednoosobowe karty wstępu.
  • Informacja o liczbie nieodebranych kart wstępu zostanie wywieszona w ŚRODĘ poprzedzającą seans o godz. 10.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.
  • Nieodebrane karty trafią ponownie do dystrybucji i będą dostępne w Urzędzie Dzielnicy Ursynów w ŚRODĘ.
  • Prosimy o punktualne przybycie, seanse wyświetlane są bez reklam, poprzedzone są prelekcją o charakterze edukacji filmowej.

  TERMINY KOLEJNYCH PROJEKCJI:

  • 9 listopada
  • 23 listopada
  • 7 grudnia

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bc 3 5 miesięcy temu

   Jesli ktoś ma trójkę dzieci według jakiego klucza wybrać kto nie idzie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 2 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Wydaje mi się , że 1000 lub 1500 złotych miesięcznie fundowany przez resztę społeczeństwa rozwiązuje problem . Te pieniądze są właśnie na to żeby np. kupić dziecku bilet to kina lub teatru .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karolina 1 5 miesięcy temu

   rewelacja !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1117 sekundy
  REKLAMAA2_JOY_PrimarySchool-od21-02-2018-do-07-03-2018