II liga siatkówki: Przegrana nawet bez horrorowego seta!

11:01, 30.10.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 18:47, 10.11.2022
Skomentuj Marcin Selerski Marcin Selerski

Siatkarki drugoligowego Samantix AZS Warszawa po meczu z Pałacem II Bydgoszcz miały cieszyć się ze słodkiego smaku pierwszej wygranej w sezonie, ale wyszedł psikus. W nieco ponad godzinę przegrały 0:3. Jedynie w ostatnim secie gospodynie potrafiły nawiązać bardziej wyrównaną walkę.

Na ligowe zwycięstwo siatkarki AZS Warszawa czekają od 26 lutego, kiedy to w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu pokonały ŁKS II Łódź 3:0. W obecnych rozgrywkach II ligi azetesiaczki jak do tej pory mają na koncie dwa punkty, zdobyte za przegrane 2:3. Szansą na komplet punktów miał być mecz sobotni mecz 5. kolejki z młodym zespołem Pałacu II Bydgoszcz. W hali przy ul. Tanecznej na Ursynowie w każdym elemencie dominowały jednak rywalki.

Początek meczu należał do zespołu AZS Warszawa. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 4:1, dobrze atakując i grając blokiem. W tym momencie o czas poprosił trener drużyny przyjezdnej. Udzielone rady musiały poskutkować, bo już po chwili było 4:4. Bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 10:6 i wtedy o czas poprosiła trenerka AZS – Agata Szustowicz. Gospodynie jeszcze zdołały zmniejszyć straty do dwóch punktów, ale to było wszystko. Ich ataki często były powstrzymywane, a w obronie miały też miały swoje kłopoty. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:17.

Po zmianie stron rywalki szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem seta. Azetesiaczki o tej części meczu zakończonej wynikiem 25:12 na pewno szybko chciałyby zapomnieć. W trzeciej partii rozpoczęła się wymiana punktów. Po jednym z bloków AZS prowadził już 9:5, ale ponownie rywalki doprowadziły do wyrównania (10:10). Do stanu 17:17 drużyny punktowały się wzajemnie. Próbowały Ewelina Karsztun, Anna Wiadrowska Natalia Kawka czy Marta Jonak.

W decydującym momencie przewagę dwóch punktów objęły rywalki (18:20). Do tego doszły jeszcze dwa własne błędy w tym zepsuta zagrywka i było już praktycznie po meczu. Trzeci i ostatni set zakończył się wynikiem 25:21.

- O przegranej zadecydowała nasza ogólna słabość. Dziewczyny muszą zrozumieć, że pewnych rzeczy nie można robić. W czwartek miały na treningu taką zagrywkę, że bałabym się wejść na boisko, bo nie zdążę rąk wyciągnąć, a byłam dobrą przyjmującą. Nie wiem, czy się bały tak zagrywać, ale podczas meczu były loby, piłki w siatki lub auty. Rywalki grały na luzie i taka adrenalina im rosła. Niestety, ale jak takim młodym dziewczynom da się rozegrać, to rosną skrzydła i ciężko jest to później przełamać - mówiła po meczu trenerka Agata Szustowicz.

W następnej kolejce siatkarki Samantix AZS Warszawa zagrają na wyjeździe z AZS AS Uniwersytet Gdański. Mecz odbędzie się 5 listopada na wyjeździe.