II liga siatkówki: Siatkarze KS Metro wygrywają kolejne spotkanie z rzędu

13:33, 13.12.2021 Kamil Witek
Skomentuj Anna Klepaczko/LUMIKA/KS Metro Warszawa Anna Klepaczko/LUMIKA/KS Metro Warszawa

Wspaniała seria zwycięstw ursynowskich siatkarzy. KS Metro pewnie wygrało na wyjeździe z MMKS Lotnik Łęczyca. Siatkarzy z Ursynowa czeka jeszcze jeden, ostatni w tym roku sprawdzian.

Kolejna sobota, kolejny sukces KS Metro Warszawa. To już czwarte zwycięstwo z rzędu. Ursynowscy siatkarze zmierzyli się tym razem na wyjeździe z ekipą MMKS Lotnik Łęczyca. Dzięki kolejnej wygranej umacniają się na 3. miejscu w tabeli II ligi siatkówki.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany z lekką przewagą na korzyść ursynowskich siatkarzy. Pierwszy set “Metrowcy” wygrali z przewagą 5 punktów nad ekipą z Łęczycy. Nie inaczej było w drugim secie, w którym padł dokładnie taki sam wynik.

Z dwoma wygranymi setami na koncie zawodnicy z Ursynowa przystąpili do kolejnego. Siatkarze Lotnika nie chcieli jednak oddać meczu bez walki i sytuacja obróciła się o niemal równe 180 stopni. Zawodnicy z Łęczycy nie dali zakończyć spotkania w trzech setach i wygrali 25:19.

Szansa na play-offy

Podopieczni trenera Marcina Lubiejewskiego nie popełnili już tego samego błędu w czwartym i - jak się okazało - ostatnim secie. “Metrowcy”, chociaż nie zdominowali całkowicie rywali, wygrali 25:19. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Jeśli pójdzie tak dalej, KS Metro ma realne szanse zagrać w play-offach II ligi siatkówki. Do tego potrzebuje wyprzedzić w tabeli zespół Arka Tempo Chełm, który nad ekipą z Ursynowa ma 4 punkty przewagi. “Metrowcom” do pierwszego w tabeli, rozgrywającego fantastyczny sezon BAS Białystok brakuje 7 punktów.

KS Metro będzie miało szansę powiększyć swój dorobek już w sobotę, 18 grudnia. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z zajmującą 7. miejsce w tabeli ekipą Enea KKS Kozienice. Będzie to zarazem ostatni ligowy mecz Metra w tym roku. Siatkarze z Ursynowa na parkiet powrócą 8 stycznia w domowym meczu z MKS Bzura Ozorków.