REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 czerwca 2021, 17:28

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zakup samochodu to dopiero początek wydatków. Dodatkowe koszty pochłania również jego codzienne użytkowanie. Doliczyć należy m.in. eksploatację, ochronę ubezpieczeniową oraz ewentualne wymiany i naprawy w serwisie. Jednocześnie firmowe auto to kolejne narzędzie, które ma generować zyski. W jaki sposób zoptymalizować taki wydatek? Gdzie szukać atrakcyjnych rozwiązań dla przedsiębiorców?

  Firmowy samochód – czy to duży wydatek dla firmy?

  Czy zakup firmowego samochodu to duży wydatek? Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź – w końcu jego cena zależy od wybranego modelu, rocznika, wyposażenia i wielu innych. Pod uwagę należy brać także możliwości danej firmy. Czasem aktualne potrzeby może zaspokoić zakup całej floty pojazdów. 

  Mimo to można przypuszczać, że nawet wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych stanowi finansowe obciążenie. W końcu funkcjonowanie firmy to także wiele innych bieżących kosztów. Zakup auta za gotówkę znacząco ogranicza elastyczność w zarządzaniu środkami.

  Leasing i najem – finansowa alternatywa dla przedsiębiorców

  Nie bez powodu coraz więcej przedsiębiorców sięga po rozwiązania, które pozwalają zminimalizować taki wydatek. Warto zwrócić uwagę na leasing –  w 2 kwartale 2020 roku z takiej opcji finansowania skorzystało ponad 178 tys. właścicieli firm[1].

  Jak działa leasing? To forma dzierżawy, w której leasingodawca udostępnia pojazd w zamian za dokonywanie regularnych opłat leasingowych. W czasie trwania umowy przedsiębiorca spłaca wartość auta, a po jej zakończeniu może je wykupić lub wymienić. Na tej samej zasadzie działa najem – z tą różnicą, że w skład raty wlicza się utratę wartości pojazdu.

  Skąd taka popularność leasingu? Przede wszystkim to rozwiązanie, które pomaga rozłożyć koszty zakupu auta na wygodne raty. Jednocześnie nie wymaga wpłaty własnej – w ramach oferty mAuto.pl może ona wynosić nawet 0%.

  Zoptymalizuj koszty eksploatacji samochodu

  Leasing i najem pozwalają nie tylko zoptymalizować koszty zakupu, ale także eksploatacji pojazdu. W ramach oferty mAuto.pl możesz skorzystać z pełnej ochrony ubezpieczeniowej oraz pełen zakres obsługi serwisowej. Koszty ewentualnych napraw możesz rozliczyć w dwóch wariantach. W pakiecie kosztów zryczałtowanych serwis wliczony jest w stałą ratę. W przypadku kosztów rzeczywistych rozliczasz naprawę po autoryzacji i oszacowaniu szkód przez leasingodawcę.

  Łatwiejsze rozliczanie kosztów ułatwia też karta paliwowa umożliwiająca bezgotówkowe płatności na stacjach benzynowych. Kartę możesz zaoferować kierowcom, by lepiej kontrolować firmowe wydatki.

  [1] https://pzwlp.pl/dla-mediow/wyniki-pzwlp/2-lutego-2021-wyniki-pzwlp-po-ii-kwartale-2020-tabela-xlsx

  Artykuł załadowany: 0.2487 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021