REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2021, 18:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Stosunek bez zabezpieczenia, ale także sytuacje, gdy stosowane zabezpieczenie zawiedzie, z dużym prawdopodobieństwem będą skutkowały zajściem w ciążę. W tej sytuacji rozwiązaniem może być antykoncepcja ratunkowa, czyli tzw. tabletka „dzień po”. Recepta online jest opcją, na którą coraz chętniej stawiają kobiety potrzebujące szybko wykupić i zażyć antykoncepcję awaryjną. Podpowiadamy, kto może przepisać tabletkę „dzień po”, a także na jakie koszty musisz się przygotować, jeśli interesuje Cię recepta online na tabletkę „dzień po”.

  Czym są i jak działają tabletki „dzień po”?

  Tabletki „dzień po” to inna nazwa leków z grupy antykoncepcji awaryjnej. Tabletkę tę stosuje się w wyjątkowych sytuacjach, gdy istnieje uzasadniona obawa, że ostatni stosunek seksualny mógł prowadzić do nieplanowanej ciąży. Mowa zarówno o współżyciu bez zabezpieczenia, jak i również o seksie z zabezpieczeniem, które okazało się zawodne (np. pęknięta prezerwatywa). 

  W Polsce preparaty z grupy antykoncepcji hormonalnej nie są jednak dopuszczone do sprzedaży ogólnej, co oznacza, że aby mogła być wykupiona w aptece tabletka „dzień po”, konieczna jest recepta. Recepta online jest w tym przypadku również opcją akceptowalną, co znacznie ułatwia kobietom dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu, co jest kluczowe, jeśli chodzi o skuteczność ochrony przed ciążą.

  Kto może przepisać tabletkę „dzień po”?

  Biorąc pod uwagę to, jak działają tabletki dzień po i krótki czas na ich zażycie, dobrym rozwiązaniem jest internetowa recepta na tabletkę „dzień po”, a taką można uzyskać np. na stronie naszarecepta.pl. Wybierając taką opcję, nie musisz się martwić, że skuteczność tabletek „dzień po” będzie mniejsza, gdyż możesz otrzymać receptę nawet w 5 minut od uzupełnienia formularza medycznego. 

  Wybór e-recepty online na tabletki „po” to wiele korzyści. Co prawda tabletkę „dzień po” może wypisać nie tylko ginekolog, ale również lekarz innej specjalizacji, jednak i to do końca sprawy nie rozwiązuje. Po pierwsze kolejki do lekarzy przyjmujących stacjonarnie bywają długie i nie zawsze można umówić się „z marszu”. Po drugie rezerwacja wizyty nie gwarantuje, że receptę otrzymamy, gdyż lekarz może odmówić jej wypisania, zasłaniając się klauzulą sumienia. 

  Tabletka „dzień po” – recepta online pozwoli Ci zaoszczędzić wiele cennego czasu!

  Należy pamiętać, że wysoka skuteczność tabletek „dzień po” dotyczy wyłącznie sytuacji ich zażycia w maksymalnie krótkim czasie od stosunku. W przypadku tabletek Escapelle kobieta ma na to zaledwie 72 godziny, a w przypadku ellaOne - 120 godzin i są to wartości maksymalne, czyli nieprzekraczalne. Najwyższa skuteczność tych tabletek jest bowiem wówczas, gdy zażyjemy je odpowiednio w czasie 12 lub 24 godzin od stosunku. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje tabletka „dzień po”, musisz wiedzieć, że należy liczyć się z kosztami rzędu 35-120 zł za jedną pigułkę.

  Internetowa recepta na tabletkę dzień po – od czego zależy cena?

  Wiesz już, że jeśli odbyłaś niedawno stosunek seksualny i masz uzasadnione obawy, że mógł on prowadzić do zapłodnienia, rozwiązaniem może być tabletka „dzień po”. Recepta online pozwoli Ci skrócić czas przyjęcia antykoncepcji awaryjnej do minimum, jednak musisz przygotować się na dodatkowe koszty, oprócz kosztów tabletki. 

  Wybierając usługę internetowej konsultacji lekarskiej, musisz mieć świadomość, że będzie to usługa prywatna. Musisz zatem przygotować się nie tylko na to, że kosztuje sama tabletka, ale również prywatna konsultacja lekarska online. Cena w tym przypadku zależy od indywidualnych ustaleń podmiotu medycznego, który wybierzesz. Usługi tego typu świadczone są jednak zazwyczaj w bardzo atrakcyjnych stawkach, a ich cena ostateczna niejednokrotnie jest znacznie niższa od stacjonarnej wizyty prywatnej. 

  Artykuł załadowany: 0.3432 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021