REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2022, 12:16 komentarzy 3

  (KW)

  Są już pierwsze podsumowania zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ursynowie! W tym roku wolontariusze zebrali mniej niż w poprzednim. Nie zabrakło jednak indywidualnych rekordów.

  Ursynów od lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku ze względu na fatalną pogodę oraz trwającą pandemię zagrał trochę skromniej. Deszcz i silny wiatr zniechęcały do wyjścia z domu.

  - Nawet na światełku do nieba było mniej ludzi niż w poprzednich latach - tłumaczy Piotr Bagnowski, szef największego sztabu na Ursynowie w SP 330 przy ul. Mandarynki.

  W zeszłym roku wolontariusze z tego największego na Ursynowie sztabu zebrali ponad 187 tys. zł. W tym - jak przyznaje Bagnowski - o wiele mniej. Ile dokładnie jednak nie wiadomo. - Nie podajemy zebranej sumy, robi to fundacja - stwierdza szef sztabu przy Mandarynki.

  Udana zbiórka w Primusie

  Zdecydowanie lepiej poszło wolontariuszom ze sztabu w Fundacji Primus. Ze wszystkich siedmiu sztabów, które w niedziele zbierały datki, jemu poszło najlepiej. Udało się nawet wyrównać - jeśli nie przebić - zeszłoroczny wynik. Wówczas zebrano nieco ponad 130 tys. złotych.

  - Nasz sztab zebrał w tym roku ok. 130 tys. zł, a jeszcze nie zliczyliśmy wszystkich e-skarbonek. Rekordzista zebrał do puszki ok. 5 tys. zł - chwali się Rafał Filipski.

  Zeszłorocznego wyniku nie udało się pobić w sztabie Fundacji „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe”. Wówczas wolontariusze z „ETO” zebrali ponad 77,5 tys. złotych. Do pobicia rekordu zabrakło jednak niewiele, a zebrana suma nadal robi wrażenie.

  - Mamy ponad 31 tys. zł z puszek i ponad 34 tys. zł z e-skarbonek. Rekordowa puszka to 4152 złote - mówi z uśmiechem Agnieszka Mierzewska, szefowa sztabu Fundacji „ETO”.

  Mrozy, deszcze i puste ulice

  Po roku przerwy do zbiórek na WOŚP wróciło także liceum im. Lajosa Kossutha przy ul. Hirszfelda. Wolontariuszom z tego sztabu udało się zebrać ponad 48,5 tys. złotych. O 37 tys. zł mniej niż w 2020 roku.

  - Kilku wolontariuszy musiało zrezygnować. Pozostali przychodzili zmarznięci, mówili o niemal pustych ulicach. Sytuację ratowała niedziela handlowa oraz coraz popularniejsze e-skarbonki. Ponadto w naszym sztabie rada rodziców ufundowała wolontariuszom pizzę, słodycze i napoje - przekazuje szefowa sztabu Renata Kos. 

  Również w sztabie Stowarzyszenia „Dać siebie innym” przemoknięci i przemarznięci wolontariusze mogli liczyć na gorącą kawę i pączki.

  - Zebraliśmy ponad 27,5 tys. złotych z puszek. Jeszcze będą e-skarbonki, gdzie mamy już ponad 5 tys. zł i cały czas rośnie - mówi Janusz Bukowski, szef sztabu.

  Sukces w DOK!

  Zebraną sumą może się pochwalić główny ursynowski sztab w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej.

  - W gotówce mamy ponad 88 tys. złotych, a z e-skarbonek ok. 54 tys. złotych. Do tego jeszcze dojdą licytacje z Allegro. To naprawdę spory sukces - przyznaje szefowa sztabu Marzena Zientara. 

  Z kolei harcerzom z hufca ZHP Warszawa-Ursynów, ze sztabu w SP 319 przy ul. ZWM, udało się zebrać prawie 44 tys. zł. W tym sztabie padł indywidualny rekord.

  - Jeden z wolontariuszy zebrał 3800 złotych. To o 1000 złotych więcej niż poprzedni rekord - zauważa szef sztabu Stanisław Goździkowski.

  Podsumowując, Ursynów w tym roku zebrał ok. 462 tys. złotych, nie licząc sztabu przy Mandarynki, który z prawdopodobnie przekroczy 100 tys. złotych. Na pewno więc pęknie granica pół miliona złotych, a trwają jeszcze liczne licytacje na Allegro - można licytować tutaj.

  Autograf Violetty Villas z 1968 roku osiągnął już ponad 1200 złotych, oryginalny zestaw podróżnika od europosła Dariusza Rosatiego - ponad 800, koszulka Pawła Wszołka z Legii z autografem piłkarza - ponad 600 zł. Są też kręgle z burmistrzem Kempą (410 zł) czy diorama myśliwca P11c z 1939 roku również od burmistrza. 

  Orkiestra w tym roku zagrała pod hasłem „Przejrzyj na oczy” - zebrane pieniądze pójdą na wsparcie dla okulistyki dziecięcej. Zakupione zostaną m.in.: angiograf, oftalmoskopy, lampy szczelinowe czy mikroskopy i stoły operacyjne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rob 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   gdyby 100% było dla dzieci to rozumiem ale 20% zabrać dla siebie to źle. polszmat i tefałsren biora tylko 10%

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WĄTPLIWOŚCI 2 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Zmarznięte dzieci zbierają do puszek na ulicach, a Owsiak bawi się w ciepłym studiu. Chyba czas zmienić formę całej zbiórki? W końcu zbieramy na dzieci, czy dzieci zbierają na Owsiaka.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OjciecDwójki 1 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Rozumiem, że ty nie miałeś ŻADNYCH wątpliwości i po prostu siedziałeś wczoraj w domu. Nie pomogłeś tym zmarzniętymi dzieciakom. Nie wiem czy sam masz dzieci, ale moje dzieci by cię wczoraj niezłe zawstydziły… miłego wieczoru!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6176 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022