REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2022, 14:36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Impregnat do kostki brukowej to niezawodny preparat, dzięki któremu można w łatwy sposób odświeżyć nawierzchnię i przywrócić jej dawny kolor. Przykładem takiego środka jest produkt MOKRA KOSTKA firmy Jurga. To impregnat rozpuszczalnikowy powstały na bazie wysokiej jakości żywic polimerowych i epoksydowych zawieszonych w rozpuszczalnikach, które zapewniają mu szybkość i skuteczność w działaniu. Podpowiadamy, jak go użyć!​

  Czyszczenie kostki brukowej

  Powierzchnia kostki przed aplikacją impregnatu powinna być sucha, czysta, odpylona oraz odtłuszczona – przed przystąpieniem do impregnacji należy dokładnie ją oczyścić. W tym celu warto użyć myjki ciśnieniowej, która pozwoli z łatwością usunąć niewielkie zabrudzenia. Przy likwidacji bardziej uciążliwych plam powstałych po oleju, smarach czy sadzy konieczne może być użycie specjalistycznych środków chemicznych przeznaczonych do usuwania konkretnego rodzaju zabrudzeń.

  Usuwanie tłustych śladów oraz rdzawych nalotów

  Oleje niezwykle szybko wnikają w głąb powierzchni, dlatego ślady po nich są ciężkie do usunięcia. Do ich wywabienia potrzebny będzie odpowiedni preparat – zmywacz plam olejowych. Po intensywnym użytkowaniu podczas lata kostka brukowa mogła również pokryć się rdzą lub sadzą. Ten typ zabrudzeń nie tylko psuje efekt wizualny, ale może również prowadzić do uszkodzenia powierzchni. Z tego powodu należy jak najszybciej usunąć plamy za pomocą specjalistycznego środka do likwidacji niechcianych nalotów z rdzy i sadzy.

  Przygotowanie do impregnacji kostki brukowej

  Czyszczenie zakończone? Można przejść do impregnacji! Ze względu na różne typy oraz jakość kostki, a także na różnice w składzie surowcowym, czy składzie chemicznym, przed impregnacją całości należy zrobić próbę reakcji działania preparatu na niewielkiej powierzchni. Najlepsze efekty uzyskamy przy aplikacji wałkiem lub pędzlem. Pamiętajmy również, aby użyć narzędzi odpornych na działanie rozpuszczalników oraz zadbać o bezpieczeństwo stosując środki ochrony osobistej: okulary, rękawice oraz maskę. Każdorazowo przed zastosowaniem należy dokładnie wymieszać preparat MOKRA KOSTKA.

  Prawidłowa impregnacja kostki brukowej

  Produkt trzeba równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni i unikać powstawania kałuż i zacieków, mających znaczący wpływ na powłokę ostateczną. Drugą warstwę aplikujemy zaraz po wyschnięciu pierwszej warstwy. Czas schnięcia zależy od chłonności powierzchni oraz temperatury zewnętrznej. Impregnację dobrze jest przeprowadzać w temperaturze od 5°C do 25°C przy maksymalnej wilgotności powietrza 5%. Warto również unikać nagrzanych i nasłonecznionych miejsc. Do czasu całkowitego wyschnięcia powłoki (ok. 24 godziny) należy zadbać, aby miejsce impregnacji było osłonięte przed opadami atmosferycznymi, intensywnym nasłonecznieniem oraz zabrudzeniami.

  jurga.com.pl

  Artykuł załadowany: 0.4174 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022