REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Najbliższy weekend będzie obfitował w imprezy. Każdy znajdzie coś dla siebie - wielbiciele spacerów i historii, muzyki, pasjonaci sportu czy rodziny z dziećmi, które chcą spędzić wspólnie czas na wolnym powietrzu.

  Pogoda tym razem ma dopisywać, nie będzie może zbyt ciepło, ale za to nie powinno padać. To dobre warunki do jesiennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. A imprez na Ursynowie w sobotę i niedzielę nie zabraknie.

  W sobotę o 14 startuje 2. Święto Zielonego Ursynowa, na którym mogą się oczywiście pojawić wszyscy ursynowianie. Przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej 14b (z wysokiego Ursynowa można spacerem dojść przez Las Kabacki lub podjechać autobusem na Puławską) mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

  Będzie dmuchany zamek, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty ceramiczne, przejażdżki na kucykach, biegi na orientację z UNTS Warszawa, malowanie buziek, bańki mydlane, turniej koszykówki z nagrodami, zajęcia pokazowe z piłką nożną, pokaz zbroi rycerskiej, animacje dla dzieci i dorosłych, czytanie bajek na trawie, prezentacja techniki płyt winylowych i gramofonu, a także pokazy walki na miecze świetlne rodem ze Star Wars.

  Na plenerowej scenie odbędzie się: pokaz tańca nowoczesnego, pokazy „Belgijki”, Zumby, iluzjonisty oraz występy dzieci i młodzieży z Zielonego Ursynowa. O godz. 17 rozpocznie się potańcówka przy winylach.

  Bryska odwołana!

  Atrakcją sobotniego wieczoru na inaugurację roku kulturalnego na Ursynowie miał być koncert Bryskiej o godz. 19 przy ratuszu. Dzielnica odwołała go dziś, artystka jest chora.

  Kolejna impreza plenerowa odbędzie się w niedzielę przy Kopie Cwila. Od godz. 10 do 19 Fundacja Avalon, pomagająca głównie osobom z niepełnosprawnościami, organizuje piknik rodzinny. Będzie dużo zajęć sportowych, edukacyjnych i muzycznych - 

  Dla spragnionych ruchu i aktywności fizycznych czekać będzie trening zumby z trenerką, która na co dzień współpracuje z Avalon Active w ramach rehabilitacji, trening jogi dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz nordic walking po parku. Dostępna będzie ściana wspinaczkowa oraz tory przeszkód - Świat osób niewidomych oraz Tor przeszkód na wózku.

  - informują organizatorzy.

  Dla fanów muzyki - warsztaty Djembe oraz koncert Kowalskiego, finalisty talent show „Mam Talent!”, laureata konkursu „Premiery” na festiwalu w Opolu.

  Dla najmłodszych szykowany jest kącik z animatorkami, które będą zajmowały się malowaniem twarzy, puszczaniem baniek, rozdawaniem balonów w różnych kształtach i kolorach oraz czytaniem bajek terapeutycznych.

  Niedzielne bieganie i spacery

  W niedzielę o godz. 10 rusza Bieg Ursynowa na 5 km - trasa prowadzi aleją KEN - start i meta przy ratuszu. Zapisy już się skończyły, pobiegnie 1,5 tys. osób, a mieszkańcy mogą im pokibicować na trasie.

  Po kibicowaniu lub bieganiu można wziąć udział w spacerze plenerowym z przewodnikiem po Ursynowie Północnym. Hasłem przewodnim wycieczki będzie „Utopijny Ursynów w realiach PRL-u". Przewodnik Mariusz Prządak, autor książki "Sekrety Ursynowa" opowie o tym, jak rodził się największy eksperyment urbanistyczny i architektoniczny w powojennej Warszawie - czyli osiedle Ursynów. Jak wyszło utopijne miasto przyszłości?

  Zbiórka i start w niedzielę, 18 września o godz. 14 przy Domu Sztuki, przy ul. Wiolinowej 14. Trasa liczyć będzie ok. 2 kilometrów. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

  Wcześniej, bo o godz. 11 UCK Alternatywy organizują kolejny spacer po Ursynowie pod hasłem „Ursynów - instrukcja obsługi”. Przewodnikiem jest Lidia Pańków autorka reportażu o historii Ursynowa Północnego "Bloki w słońcu".

  W tę niedzielę Lidia Pańków opowiadać będzie o idei koncentracji liniowej i wizji miasta liniowego, jakim miał być Ursynów. 

  Ze stacji prowadzą osiedlowe uliczki, a przy nich ulokowane się sklepy i usługi. Na mapie układ ten wygląda, jakby od dużej rzeki odchodziły odnogi. Dlaczego ta koncepcja pasowała do urbanistyki lat 60. i 70.? Przyjrzyjmy się, co mówią o niej archiwalne artykuły i zastanówmy, jak sprawdza się ona w praktyce

  - zapowiada pisarka. Zbiórka pod barem kawowym BRU (ul. Dzwonnicza 3, metro Stokłosy) o godz. 11. Wstęp wolny, ale trzeba się wcześniej zapisać (ostatnie miejsca!): https://biletyna.pl/inne/Czym-byla-koncentracja-liniowa-i-wizja-miasta-liniowego/Warszawa 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kard 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   Pytanie do zorientowanych, bez "Bryskiej", czy bez " Bryski"?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~muuuuł 1 2 miesiące temuocena: 60% 

   Najbardziej podoba mi się to , że tysiące Ursynowian w ramach atrakcji zorganizowanej przez Urzad - mogą biegać po jezdni - Wstęp wolny, ale trzeba się wcześniej zapisać

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3855 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023