REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2019, 12:19 komentarzy 2

  (SK)

  Piosenkami Młynarskiego, Osieckiej i Przybory Ursynów rozpoczął nowy sezon kulturalny. Klimatyczne utwory z czasów, gdy liczył się tekst, przypomniały nam takie gwiazdy jak: Piotr Machalica, Marian Opania czy Anna Jurksztowicz. Jednak największe wrażenie na słuchaczach zrobili przedstawiciele młodego pokolenia.

  Fenomenalny Marian Opania, śpiewający Leonarda Cohena czy Piotr Machalica z przejmującymi interpretacjami tekstów Wojciecha Młynarskiego byli filarami koncertu inaugurującego nowy sezon kulturalny 2019/2020 na Ursynowie. Znany aktor i reżyser Andrzej Strzelecki przygotował widowisko poetycko-muzyczne, na które złożyły się nie tylko piosenki tytułowych znakomitych polskich tekściarzy. Usłyszeliśmy też twórczość m.in. rosyjskiego pieśniarza Włodzimierza Wysockiego czy Mieczysława Fogga.

  Przedstawiciele starszego pokolenia aktorskiego brylowali na scenie z właściwą sobie swobodą i klasą. Ale aktorska młodzież - odkrycia profesora Strzeleckiego, wykładającego piosenkę aktorką i reżyserię w warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza - udowodniła, że nie tylko "stare jest jare".

  Magnetyczne, poruszające, wręcz wbijające w fotel były popisy Marcina Januszkiewicza - eksperta od Agnieszki Osieckiej, który w 2017 roku wydał płytę "Osiecka - po męsku".

  - To nie jest sprawiedliwe, że w jednym człowieku ulokowało się, aż tyle talentów! - wprowadzał Andrzej Strzelecki swojego wychowanka. Chwilę później, słuchając "Kołysanki dla okruszka", publiczność wiedziała już o czym mowa. Kolejny występ Januszkiewicza - "Wybacz Mamasza" - to już było prawdziwe mistrzostwo wokalistyki. O tym śpiewającym aktorze z pewnością jeszcze wiele dobrego usłyszymy.

  Bardzo dobre wrażenie na słuchaczach zrobiła też inna wychowanka prof. Strzeleckiego - Kasia Dąbrowska, która czarowała potężnym głosem wydobywającym się z mikrej postury. Z kolei Magda Andres zaprezentowała m.in. bardzo dobrą "Back to black" Amy Winehouse, choć była to stylistyka bardzo oddalona od klimatu całego koncertu. I chyba nie powinna się w nim znaleźć.

  Duchy Osieckiej i Młynarskiego przywrócił po chwili Piotr Machalica, który zaśpiewał "Nie opuszczaj mnie" i "Alkoholicy z mojej dzielnicy". Wcześniej była też słynna "Trąbeczka". Anna Jurksztowicz wprowadziła nieco rozluźnienia. Zabrzmiały: znana z serialu piosenka "Na dobre i na złe" oraz zaskakujące, bo meksykańskie wykonanie "Jesteśmy na wczasach", które razem z artystką śpiewała cała sala.

  Nie sposób nie wspomnieć o niezliczonej ilości dykteryjek i dowcipów, jakimi ze sceny rzucał Andrzej Strzelecki, reżyser i prowadzący koncert. Gdyby nie one, ta przydługa impreza straciłaby wiele na swoim uroku. Widowisko doceniła publiczność, która na pożegnanie zgotowała artystom owację na stojąco.

  Dziś, w ramach trwającej do końca weekendu Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020, w Domu Sztuki zobaczymy spektakl "Judy" z Hanną Śleszyńską w roli tytułowej. W sobotę koncert "Komeda. Perspektywa Nova" w NOK oraz spektakl "Pułkownik Ptak" Kompanii Teatralnej Mamro w DOK Ursynów. W niedzielę - w DK "Imielin" widowisko operowe "Straszny Dwór" Moniuszki, a przed ratuszem o 19:00 - koncert Tadeusza Woźniaka (jedyna impreza ze wstępem wolnym). Szczegóły w naszym kalendarzu imprez.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU "MŁYNARSKI, OSIECKA, PRZYBORA. PIOSENKI W WYSOKIEJ PÓŁKI":

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ala 2 8 miesięcy temu

   Inauguracja to była w Galerii U na STOKŁOSACH! Było ok 300 osób w tym przedstawiciele UNESCO. Ale Haloursynow ani tam nie było ani slowem o tym nie pisną. Ciekawe dlaczego?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adadw 1 8 miesięcy temu

   Może dlatego, że kultura generalnie się nie czyta? A może dlatego, że wystawy nikogo nie obchodzą... Co się dziwisz. Tacy są dziś ludzie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3361 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020