REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2018, 22:57

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Na infekcje intymne skarży się wiele kobiet, jednak jedne z nich są bardziej na nie narażone niż inne. Dlaczego tak się dzieje. Kiedy jesteśmy bardziej narażone na to, że zachorujemy na grzybicę pochwy czy dopadnie nas wirus wywołujący schorzenia intymne? Jak się ustrzec przed tym ryzykiem?

  Co powoduje, że kobieta jest bardziej narażona na zakażenia intymne?

  Infekcje intymne mogą mieć podłoże grzybicze, bakteryjne lub wirusowe. Do zakażenia dochodzi w momencie, gdy patogenne mikroorganizmy zaburzają naturalną florę bakteryjną pochwy. Jeżeli organizm jest zdrowy to w większości przypadków może się obronić.

  Do zakażeń bardzo często dochodzi, gdy organizm jest osłabiony lub zachodzą w nim jakieś zmiany. Dlatego bardzo często na grzybice pochwy narzekają kobiety w ciąży czy w okresie okołomenopauzalnym, u których dochodzi do zmian w gospodarce hormonalnej. Bardzo często do tego typu zakażeń intymnych dochodzi również, gdy organizm jest osłabiony długotrwałą chorobom i przyjmowaniem niektórych leków, zwłaszcza antybiotyków, które nie tylko niszczą złe, patogenne bakterie, ale i te korzystne bytujące w jelitach i drogach rodnych. Trzeba też pamiętać o tym, że również przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej może wpłynąć na zwiększenie się ryzyka zakażenia intymnego. Zobacz również Infekcje intymne – skąd się biorą?

  Kolejną grupą kobiet, które są bardziej narażone na zakażenia intymne, są panie, które często korzystają z publicznych toalet, saun, basenów i siłowni, gdzie mogą mieć bezpośredni kontakt z patogennymi mikroorganizmami.

  Zakażeniom intymnym sprzyja również współżycie bez zabezpieczenia z osobą, która choruje na intymne zakażenia, a także brak czy nadmiar higieny intymnej oraz nieodpowiednia bielizna i kosmetyki do higieny intymnej. Dowiedz się więcej o infekcjach intymnych na stronie www.lactovaginal.pl

  Jak unikać zakażeń intymnych?

  Podstawą jest odpowiednia higiena – korzystanie ze specjalnych płynów do higieny intymnej i osobnego ręcznika. Ważne jest też, aby wybierać przewiewną, bawełnianą bieliznę. Należy też unikać współżycia bez zabezpieczenia, które chroni nie tylko przed ciążą, ale również przed wieloma chorobami przenoszonymi drogą płciową.

  Artykuł załadowany: 0.2568 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO