REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Tak krótki czas wystarczył, aby udało się stworzyć aplikację zdolną do uratowania ludzkiego życia podczas trwającej pandemii koronawirusa. Firma Startup Development House pokazuje nam, że technologiczne innowacje mogą być doskonałym wsparciem podczas kryzysu wywołanego przez COVID-19. Stworzenie nowoczesnego rozwiązania nie wymaga dużych zasobów ani długiego czasu realizacji. Co jest kluczem do sukcesu? Jak się okazuje, najważniejsze jest sprytne podejście - agile management.

  Czy innowacja w dwa tygodnie jest możliwa? Jak najbardziej!

  Grace Lake Partners (GLP) to firma z Nigerii, która pierwsza wpadła na pomysł stworzenia mobilnej aplikacji, która okaże się użyteczna podczas walki z pandemią. W tym celu firma zwróciła się do Startup Development House z prośbą o rozpoczęcie prac nad aplikacją. Kluczem do walki z pandemią jest zrozumienie, w jaki sposób koronawirus zaraża kolejne osoby - pomaga mu w tym nasze gromadzenie się, przemieszczanie i spotykanie z innymi ludźmi. Ważne jest więc ograniczenie kontaktów międzyludzkich do niezbędnego minimum. Aplikacja SocialHealth ułatwi zdalne odbycie wizyty lekarskiej, pozwoli na odbycie wideorozmowy i uzyskanie cyfrowej recepty. Wystarczyły dwa tygodnie od pojawienia się zlecenia na stworzenie aplikacji, aby rozwiązane zostało wdrożone do produkcji. Jest to pierwsza taka aplikacja w całej Nigeriil

  Duże wyzwanie wymaga odpowiedniego podejścia

  Nie jest łatwo osiągnąć tak krótki czas projektowania i wdrażania nowego rozwiązania technologicznego. Jak więc tego dokonać? Bezcenne okazało się doświadczenie w tworzeniu rozwiązać IT dla startupów. Kluczowe jest dokładne przeanalizowanie potrzeb klienta i konkretne ich określenie, a następnie - dobranie odpowiednich technologii. Należy skupić się na tym, co najważniejsze - innowacja często opiera się na prostym, lecz skutecznym rozwiązaniu. W tym przypadku nieistotny okazał się design aplikacji - najważniejsze było to, aby spełniała ona swoją funkcję, działała sprawnie, była łatwo dostępna zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy, a przede wszystkim, powstała w jak najkrótszym czasie.

  Szybko, dostępnie dla wszystkich i bezpiecznie

  Aplikacja, o której mowa, jest aplikacją typu Progressive Web App (PWA). Nie ma potrzeby pobierania jej ze sklepu Google Play lub też App Store, jest bowiem dostępna z poziomu przeglądarki. Podczas jej projektowania położono duży nacisk na funkcjonalność - dzięki temu proces rejestrowania lekarzy i pacjentów został maksymalnie uproszczony, podobnie jak sposób, w jaki pacjenci planują wizyty i opisują swoje objawy. Zadbano również o to, aby przepisywanie leków i wystawianie recept nie sprawiało żadnych trudności i mogło odbywać się szybko i sprawnie.

  Warto zwrócić uwagę na to, że aplikacja jest w stanie działać prawidłowo nawet przy słabym łączu internetowym. Startup Development House wziął również pod uwagę wymaganie, aby e-recepta została podpisana przez lekarza - jest to konieczne, zgodnie z obowiązującymi w Nigerii przepisami. Dwa tygodnie wystarczyły, aby stworzyć rozwiązanie przejrzyste, przyjazne i bezpieczne zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy - wszystkie połączenia i dane są szyfrowane. To wymaganie klienta zostało spełnione dzięki wcześniejszemu doświadczeniu dostawcy we wdrażaniu innowacji w korporacjach.

  Pandemia a cyfrowe innowacje

  COVID-19 nie jest obecnie jedynym problemem Nigerii - państwo boryka się również z innymi chorobami zakaźnymi. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby do przychodni trafiali tylko ci pacjenci, którzy rzeczywiście tego potrzebują. Pandemia wymusiła na rządach i przedsiębiorcach zmianę podejścia do wielu problemów i konieczność wdrażania innowacji. Nowym trendem stała się praca zdalna i telewizyty lekarskie, jednak nie są to jedyne zmiany. Inne branże gospodarki, takie jak gastronomia, sprzedaż artykułów spożywczych czy usługi finansowe, także doświadczyły wpływu koronawirusa. Z całą pewnością można stwierdzić, że w lepszej sytuacji znajdują się te podmioty, które wcześniej zainwestowały w transmisję cyfrową - są lepiej przygotowane na kryzys. Pozostali muszą teraz nastawić się na szybkie podejmowanie decyzji i nawiązywanie współprac z partnerami, którzy będą w stanie opracować nowe koncepcje produktów, stworzyć prototypy i umożliwić działanie nowych rozwiązań IT.

  Jak znaleźć odpowiedniego partnera? Można powiedzieć, że matrymonialne skojarzenia mają w tym przypadku sporo sensu - z partnerem IT też możemy związać się na długi czas - w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby.

  Na co warto zwrócić uwagę?

  Portfolio - partner technologiczny, z którym chcemy nawiązać współpracę, powinien mieć doświadczenie w swojej dziedzinie: zarówno w pracy ze start-upami, jak i z dużymi przedsiębiorstwami. Doświadczony partner będzie w stanie sprawnie łączyć szybką realizację projektu ze stale zwiększającymi się potrzebami biznesowymi.

  Projekty zagraniczne - wykonawca, który ma w nich doświadczenie, będzie w stanie połączyć zwinne podejście, skuteczną komunikację i bezpieczeństwo systemu. Takie doświadczenie jest też świadectwem zdolności do efektywnej pracy zdalnej, która w obecnej sytuacji jest konieczna do zachowania ciągłości pracy.

  Metody zarządzania projektami - obecna sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, więc wybrany partner powinien być elastyczny i biegły w korzystaniu z nowoczesnych metod, takich jak Agile, Scrum. To gwarantuje nam, że praca zostanie wykonana w odpowiednim czasie i ustalonym budżecie.

  Znajomość nowoczesnych technologii - jest niezbędna, aby szybko wdrażać nowe rozwiązania. Partner powinien dysponować także kompletnym zespołem specjalistów: strategów produktowych, developerów, product designerów, managerów, testerów Quality Assurance. Dobór technologii jest uzależniony od konkretnego zapotrzebowania klienta - na powodzenie projektu składa się połączenie wielu kompetencji.

  W czasach, w których szybkie wdrażanie rozwiązań IT i sprawne odpowiadanie na potrzeby klientów jest tak istotne, nieuchronne jest odejście od tradycyjnego modelu długo trwających wdrożeń IT.

  Artykuł załadowany: 0.2058 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020