REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Zaczęło się od połamanych drzew, a kończy na ostrej reprymendzie od Państwowego Inspektoratu Pracy. Deweloper, który buduje bloki przy Kłobuckiej ma na sumieniu nie tylko niszczoną zieleń... 

  O problemach mieszkańców z budową apartamentowca przy ul. Kłobuckiej pisaliśmy w połowie lutego. Sąsiedzi powstającej inwestycji są wściekli - na porządku dziennym było niszczenie zieleni i infrastruktury drogowej.

  - Duże samochody rozjeżdżają całą okolicę i łamią gałęzie. Gdy ktoś zwraca uwagę panom na budowie, to są bardzo niemili. Nikt nie widzi problemu, a cała okolica jest dewastowana - relacjonowała nam pani Monika, sąsiadka inwestycji.

  PIP stwierdziła uchybienia

  Połamane drzewa, rozjechane trawniki i reflektory budowy świecące ludziom w okna przez całą noc. To był tylko wierzchołek góry lodowej.

  Ostatnio dowiedzieliśmy się o skardze mieszkańca, który uszkodził sobie samochód na drodze dojazdowej zatarasowanej i zniszczonej przez budowlańców apartamentowca "Parkur Residence". Poszkodowany zgłosił sprawę do Państwowego Inspektoratu Pracy, którego kontrolerzy postanowili bez zapowiedzi odwiedzić budowę. I znaleźli tam jeszcze więcej nieprawidłowości.

  Robotnicy bez odpowiednich zabezpieczeń pracujący na wysokościach, zła organizacja placu budowy czy niebezpieczne pułapki czyhające na przechodniów - to tylko początek listy uchybień stworzonej przez PIP.

  - Kontrolę podjęto bez uprzedniego pisemnego zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia kontroli ze względu na przeciwdziałanie popełnieniu wykroczenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas kontroli stwierdzono nieprawidłowości dotyczące przestrzegania przepisów prawa pracy, w tym przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy - informuje Paweł Rozowski, wicedyrektor Departamentu Prewencji i Promocji Państwowego Inspektoratu Pracy.

  Inwestor: Będziemy wyjaśniać

  Inspektor badał też, czy robotnicy na budowie pracują legalnie. Nie pozostawił bez reakcji doniesień także od sąsiadów.

  - W rozmowie z kierownikiem budowy inspektor omówił kwestie ograniczenia uciążliwości prowadzonych prac budowlanych dla osób zamieszkałych w użytkowanych budynkach mieszkalnych - dodaje Roznowski.

  Co na to budowlańcy? Wykonawca inwestycji firma budowlana "Kalter" od samego początku nie chciał odpowiadać na nasze pytania. Natomiast po naszym ostatnim artykule dotyczącym "Parkur Residence" odezwał się pracownik inwestora, który nie krył zdumienia doniesieniami o nieprawidłowościach na budowie.

  W rozmowie z dyrektorem marketingu firmy "YIT" Andrzejem Gorgoniem usłyszeliśmy, że sytuacja mocno zaskoczyła inwestora i "będzie on wyjaśniał wszystkie niepokojące sprawy z wykonawcą". Przyjrzymy się zatem tej budowie jeszcze za jakiś czas.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ona 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Kalter nie Ketler

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4438 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022