REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2022, 21:13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Place zabaw pojawiają się w wielu miejscach, na przykład przy obiektach użyteczności publicznej, szkołach i przedszkolach, pomiędzy budynkami wielorodzinnymi oraz w miejskich strefach wypoczynku, a nawet w przydomowych ogródkach. Co więcej, to już nie tylko kilka huśtawek i zjeżdżalni ustawionych w różnych konfiguracjach. Projektanci prześcigają się w pomysłach, dlatego producent placów zabaw jest w stanie stworzyć krainę pełną zabawy i fantazji. Na jakich motywach warto skupić się w szczególności?

  Niezależnie od tego, w jakiej formie producent placów zabaw oferuje swój produkt, pamiętaj, że zabawa na świeżym powietrzu powinna być przede wszystkim bezpieczna. Z tego powodu należy wybierać place zabaw z atestem, wykonane z odpowiednich materiałów, chroniące przed urazami i amortyzujące ewentualne upadki czy zeskoki.

  Integracyjne place zabaw

  Zdarza się, że projektujący place zabaw dla dzieci producent oferuje wyposażenie przestrzeni dostosowane do potrzeb zarówno samodzielnych maluchów, jak i najmłodszych z niepełnosprawnościami. Przykład stanowi seria Integracja proponowana przez markę Dr Spil. Takie place zabaw spełniają restrykcyjne normy w zakresie bezpieczeństwa i trwałości, a dodatkowo konstruowane są w sposób umożliwiający wszystkim bawiącym się bezproblemową aktywność.

  Czym wyróżniają się certyfikowane place zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami? Huśtawki i drabinki nie powinny być zbyt wysokie. Całe wyposażenie placów zabaw warto wyposażyć w dodatkowe uchwyty, dzięki którym formy spędzania czasu na podwórku będą bardziej dostępne.

  Klasyczne place zabaw w różnych formach

  Zewnętrzne place zabaw nierzadko zaskakują wzornictwem, przyciągając najmłodszych atrakcyjnymi formami i kolorystyką. Jak wiadomo, na aktywność korzystnie wpływają energetyczne barwy, jednak dobrze, aby nie były one agresywne. Wiedzą o tym producenci placów zabaw, którzy przy okazji prześcigają się w pomysłach. Koncepcja placu zabaw jako dżungli? A może lokomotywa lub wóz strażacki? Coś dla siebie znajdą również dzieci zakochane w piratach. Możliwości jest wiele, a na placach zabaw z łatwością powstaną bajkowe krainy.

  Plac zabaw dla małych sportowców

  A może planujesz stworzyć plac zabaw z myślą o dzieciach zafascynowanych sportem? Tutaj także masz do wyboru spory asortyment, na przykład urządzenia zabawowe przypominające ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód lub siatki i bramki. To idealna przestrzeń do uwolnienia energii.

  Artykuł załadowany: 0.3644 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022