REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2021, 18:20 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK/UM)

  Przeciążona instalacja tlenowa w Szpitalu Południowym, która zapewnia dostawę tlenu dla osób pod respiratorami, została naprawiona - poinformował stołeczny ratusz. W najbliższych dniach pod szpitalem ma stanąć kolejna para zapasowych zbiorników z tlenem medycznym.

  W środę po południu straż pożarna dowiozła 285 butli z tlenem medycznym dla pacjentów Szpitala Południowego. Powód? Instalacja tlenowa, mimo iż działała, wymagała pilnej naprawy. Jej elementy, obciążone ponad miarę, zostały zużyte. Istniała groźba, że pacjentów będzie trzeba ewakuować do innych szpitali.

  - W czwartek zużyte reduktory na sieci tlenowej zostały wymienione. Operacja przebiegła pomyślnie i była konieczna ze względu na ponad dwukrotne przeciążenie instalacji tlenowej - poinformował po południu stołeczny ratusz.

  W środę w tej sprawie odbył się sztab kryzysowy, podczas którego wojewoda mazowiecki podjął decyzję, że pacjenci pozostaną w placówce, a na czas wymiany reduktorów tlen będzie dostarczany z przenośnych butli z rezerw rządowych ustawionych przy każdym łóżku pacjenta.

  - Ostatecznie z tego trudnego i niosącego inne ryzyka rozwiązania zrezygnowano ponieważ specjaliści znaleźli lepsze i bardziej komfortowe w procesie leczenia pacjentów. Otóż ogromne butle z tlenem zostały na kilka godzin podłączone bezpośrednio do sieci tlenowej szpitala - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prezydenta m.st. Warszawy.

  Jak zapowiadają władze Szpitala Południowego, w kolejnym etapie, w ciągu dwóch tygodni w placówce nastąpi rozbudowa instalacji tlenowej o całą dodatkową sieć, co pozwoli na nowo rozpocząć przyjęcia pacjentów - nawet do 300 osób, co nakazał wojewoda.

  - Będzie też dodatkowa para zbiorników tlenowych wraz z automatycznym systemem przełączania - precyzuje burmistrz Robert Kempa, szef rady nadzorczej szpitala.

  Ratusz przypomniał, że Szpital Południowy był projektowany i budowany jako wielospecjalistyczna placówka z m.in. oddziałami ginekologii i położnictwa, chirurgii urazowej i ortopedii, interny i kardiologii, chirurgii ogólnej, w związku z tym instalacje nie były przygotowane na tak duże obciążenia, z jakimi mamy do czynienia podczas leczenia pacjentów covidowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~666 3 8 miesięcy temu

   A tym niezaszczepionym z wlasnej woli, co w szpitalu wyladowali wystawic rachunek za tlen i pomoc. Podjeli decyzhe to konsekwencje tez niech dzwigna.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Leżałem pod tlenem na Stępińskiej i przy każdym łóżku (nie respiratorze) była instalacja tlenowa i niemal każdy na olbrzymim oddziale Covidowym był podłączony przez maskę lub rurkę do nosa do tlenu. A też to "wielospecjalistyczna placówka" do tego bardzo stara. Więc nie opowiadajcie że to jakieś wyzwanie kosmiczne dla nowiutkiego technologicznie szpitala.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trzeźwość umysłu 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli nie będzie tych 300 łóżek ?? Mam nadzieje, że Kaznowska zrobi teraz raport na tweeterze na samą siebie. Proponuje, żeby w raporcie się znalazło ile kosztowały te wszystkie butle, ile kosztować będzie naprawa instalacji i jaki awaria miała wpływ na zdrowie pacjentów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5893 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022