REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2019, 13:09

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Irygacja pochwy to płukanie wewnętrznych ścian pochwy płynem do tego przeznaczonym. Najwygodniej wykorzystać do tego celu zestaw do irygacji, który zawiera specjalne urządzenie oraz płyn o korzystnym działaniu dla flory bakteryjnej. Zobacz, jakie są wskazania do irygacji pochwy, jak często można powtarzać płukanie i jak to zrobić krok po kroku, tak aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.

  Kiedy wykonać irygację pochwy – wskazania 

  Dolegliwości związane z infekcją intymną, takie jak świąd, pieczenie czy przykry zapach z pochwy, często łagodzimy, stosując nasiadówki przygotowywane z ziół lub specjalnych preparatów aptecznych o działaniu przeciwzapalnym. To doskonały sposób przynoszący szybką ulgę. Zioła, takie jak rumianek czy kora dębu, łagodzą podrażnienia, zwalczają bakterie oraz koją pieczenie i ból. Niemniej jednak nasiadówki pozwalają na dotarcie jedynie do sromu oraz zewnętrznej części ścian pochwy. 

  Dobrym rozwiązaniem jest natomiast irygacja pochwy, czyli dosłowne płukanie pochwy. Nie należy do tego celu stosować ziół, a jedynie odpowiednie preparaty. Taki zabieg pozwala na wprowadzenie płynu wprost do pochwy przy pomocy specjalnego irygatora. Pochwa jest bogato unaczyniona i ma dużą powierzchnię przenikania. Dzięki irygacji możemy przyśpieszyć leczenie infekcji oraz zapewniamy sobie komfort i świeżość.  

  Irygacja pochwy może być wykonywana również jako profilaktyka po zabiegach ginekologicznych, które zwiększają ryzyko infekcji intymnych.  Warto zaznaczyć, że nie należy na własną rękę wykonywać irygacji w ciąży! Nie jest to również sposób na codzienną higienę intymną. 

  Po irygator do pochwy warto więc sięgać sporadycznie, w przypadku wyraźnej potrzeby. Zdarza się, że kobiety wykonują irygację pochwy po stosunku. To dobry sposób na przywrócenie świeżości, jednak i w tym przypadku powinien być stosowany sporadycznie. Specyficzny zapach miejsc intymnych jest sprawą zupełnie normalną, a nadmierne płukanie i częste stosowanie zapachowych środków może jedynie zaburzyć naturalną florę bakteryjną. To z kolei zamiast zapewniać świeżość, zwiększa skłonność do infekcji. 

  Do irygacji pochwy nie należy stosować również żadnych domowych specyfików. Sprawdzają się specjalne płyny oraz czysta, przegotowana woda. Wszelkie domowe eksperymenty nie są dobrym pomysłem, ponieważ działaniem oczyszczającym również mogą nadmiernie eliminować korzystne bakterie. 

  Jak działa płyn do irygacji pochwy

  Irygacja pochwy wykonywana wodą działa jedynie oczyszczająco, może więc eliminować zalegającą spermę lub pozostałości krwi po menstruacji. Natomiast płyny do irygacji zwykle zawierają środki o bardziej kierunkowym działaniu, np. chlorowodorek benzydaminy, który wykazuje właściwości:

  • zmniejszające świąd i pieczenie;
  • łagodzące dolegliwości bólowe;
  • przeciwzapalne;
  • odkażające;

  Płyn do irygacji, może być stosowany przez 7 dni 2 razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inne dawkowanie. 

  Jak zrobić irygację pochwy krok po kroku

  Produkty do irygacji pochwy najczęściej zawierają irygator z płynem gotowym do użycia. Preparaty zwykle mają temperaturę pokojową i nie wywołują dyskomfortu w trakcie aplikacji. Pamiętaj, aby nie przechowywać ich w lodówce. 

  Jak zrobić irygację pochwy?

  • Wykonując irygację pochwy, w pierwszej kolejności należy zdjąć końcówkę zabezpieczającą aplikator i wysunąć go całkiem, co umożliwia przepływ płynu. 
  • Płyn do irygacji najlepiej wprowadzać w pozycji leżącej, ewentualnie w półsiedzącej.  
  • Po wprowadzeniu końcówki aplikatora do pochwy należy stopniowo naciskać buteleczkę, do momentu wykorzystania płynu. 
  • Po wprowadzeniu płynu do pochwy warto pozostać przez kilka minut w pozycji leżącej. 
  • Nie ma konieczności jakiegokolwiek usuwania pozostałości płynu z pochwy. 

  (materiał reklamowy) 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.285 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020