REKLAMAA1-TEFAL  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2020, 11:42

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli chodzi o potrzeby związane z procesem IT Recruitment, Warszawa wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów. Ponieważ w każdej branży rekrutacja powinna być dostosowana indywidualnie do pracowników, jej warunki muszą być dokładnie i ściśle przemyślane. Nie inaczej jest w przypadku poszukiwania pracowników dla branży IT.

  W branży związanej z technologią informacyjną pracodawca powinien szczególnie zwracać uwagę na warunki przebiegu procesu rekrutacji. Zapotrzebowanie na programistów znacznie przewyższa bowiem liczbę osób wykształconych w tym kierunku. Dlatego też rekruterzy muszą uciekać się do nowoczesnych metod i wykorzystywać specjalistyczne narzędzia, by nie tylko do nich dotrzeć, ale i przekonać do proponowanej pracy. W stolicy z pomocą przychodzi usługa IT Recruitment.

  Nie taka straszna rekrutacja

  Ofert pracy w IT jest naprawdę dużo. Z tego powodu pracodawcom wydaje się, że zatrudnienie bardzo dobrego specjalisty nie jest w ogóle realne. Nic bardziej mylnego. Dla ekspertów nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki usługom IT Recruitment Warszawa staje się bogatym źródłem wysoko wykwalifikowanych programistów, których wystarczy jedynie przekonać do zmiany pracy. Zwykle nie są oni bowiem bezrobotni. Najlepsi specjaliści mają dobrze płatne etaty i możliwości awansu. Zatem co jeszcze można im zaoferować?

  IT Recruitment Warszawa

  Rekruterzy mają swoje sprawdzone sposoby. Profesjonalny pracodawca wie bowiem, jak za pośrednictwem headhunterów przyciągnąć do swojej firmy najlepszych pracowników. Prawdziwe talenty wymagają rekrutacji zgodnej z własnymi oczekiwaniami. Dlatego też nie warto zastanawiać się nad samodzielnym przeprowadzeniem rekrutacji IT. Pracodawcy zwykle nie mają na to czasu. Nie posiadają również specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych przy rekrutacji i nie mają dostępu do ich użytkowania.

  Perspektywa zmienia się wraz z decyzją o skorzystaniu z usług rekruterów. Współpracując z zewnętrzną firmą, która oferuje RPO (ang. Recruitment Process Outsourcing) klient oszczędza czas, energię i pieniądze. Jak wynika z przeprowadzanych dotychczas badań, skorzystanie ze specjalistycznych usług rekruterskich pozwala zmniejszyć koszty związane z przebiegiem procesu rekrutacji. Niweluje się w ten sposób przede wszystkim tzw. opłaty dodatkowe (koszty mediów, czynszu, publikacji ogłoszeń, organizacji rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadzania rozmów telefonicznych). Choć usługi firm zewnętrznych nie są darmowe, zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z nich niż samodzielnie poszukiwać kandydatów.

  IT Recruitment Warszawa

  IT Recruitment Warszawa – jeśli szukasz pracownika dla branży IT, to hasło z pewnością nie jest Ci obce. Przedsiębiorstwa i giganty korporacyjne działające w stolicy mają w swoich zespołach przynajmniej kilku dobrych programistów. Jednak bierne czekanie, aż fachowiec sam zgłosi się do pracy, jest działaniem pozbawionym sensu. Z góry wiadomo przecież, że programiści nie poszukują aktywnie pracy. Największe talenty mają już stabilne zatrudnienie i własną ścieżkę zawodowej kariery. Zadaniem rekrutera jest zaproponować im lepszą rzeczywistość, niż ta, w której obecnie się znajdują. Choć to wcale nie łatwe, dobry headhunter ma swoje sposoby.

  Usługę IT Recruitment w Warszawie oferuje Sowelo Consulting. Rekruterzy pracujący w firmie mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi klientami z branży IT. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystują w praktyce, codziennie poszukując i (co ważniejsze) znajdując najlepszych kandydatów do pracy. Przenikając w struktury organizacji, pomagają pracodawcy przejść przez każdy etap poszukiwania nowego pracownika dla swojej firmy. Biorą bowiem udział zarówno w przygotowaniu treści ogłoszenia, jego publikacji, efektywnej komunikacji z kandydatami i ich aktywnym poszukiwaniu na rynku pracy.

   


   

  Sposoby na skuteczną rekrutację

  Aby IT Recruitment w Warszawie było skuteczne i szybkie, niezbędna jest znajomość specyfiki branżowego rynku w stolicy. Tu wymagania zarówno pracodawców, jak i przyszłych pracowników są bardzo wysokie. Aby rekrutacja mogła nosić miano „wymarzonej”, konieczne do zaistnienia są trzy czynniki. Jeszcze przed odbyciem rozmowy należy poinformować kandydata o najważniejszych szczegółach ewentualnego zatrudnienia. Konieczna jest znajomość widełek płacowych, wymagań pracodawcy i zakresu obowiązków. Sama rozmowa kwalifikacyjna powinna odbyć się w towarzystwie osoby, która weryfikuje umiejętności kandydata. W tym celu należy do udziału w rozmowie zaprosić przedstawiciela działu IT danej firmy lub osobę techniczną. Sesja pair programming pozwala kandydatowi dowiedzieć się wielu obiektywnych informacji o samym oferowanym stanowisku.

  Mile widziana jest również możliwość negocjacji warunków finansowych i pozafinansowych. Pracodawca koniecznie powinien dostarczyć kandydatom informację zwrotną o wyniku rekrutacji. Nawet jeśli wybrał innego kandydata, konstruktywna opinia zawsze jest mile widziana. Taka ocena i podsumowanie przebiegu rekrutacji pomoże kandydatom uniknąć w przyszłości błędów.

  W takim przeprowadzeniu procesu rekrutacji pomagają zewnętrzni rekruterzy. Posiadają oni bogatą sieć kontaktów i bazy danych, dzięki czemu docierają do idealnych kandydatów. Dzięki stworzonemu wspólnie z pracodawcą profilu kandydata wiedzą bowiem, na jakie umiejętności i kompetencje zwracać szczególną uwagę. W odpowiedni sposób konstruują ogłoszenie. Precyzyjnie i konkretnie opisują wymagania i oczekiwania, co znacznie ogranicza ilość osób zainteresowanych ofertą. Takie zawężenie nie tylko ułatwia kandydatom poszukiwanie pracy, ale i umożliwia rekruterom dotarcie do najlepszych z najlepszych.

  Rozmowa z przepisem na sukces

  Personalizacja przekazu i odpowiednie podejście do kandydata to podstawa odpowiedniego hiring marketingu. Aby rozmowa rekrutacyjna (telefoniczna, mailowa lub osobista) była zaliczona do udanych, przed jej odbyciem należy przeprowadzić szczegółowy research. Warto zajrzeć niemal wszędzie. Informacje o kandydatach dostępne są nie tylko na portalach pracowniczych typu LinkedIn. Programiści korzystają bowiem z platform branżowych (jak Jobs For Geek, 4programmers, Crossweb, Coders Baze) oraz portali społecznościowych. Ich aktywność na Facebooku czy Instagramie może powiedzieć wiele o przyzwyczajeniach i możliwościach zawodowych.

  Najlepszym źródłem dotarcia do specjalistów IT jest posługiwanie się ich językiem komunikacji. W tym celu konieczna jest znajomość podstawowych informacji związanych z branżą IT. Nie sposób skutecznie podjąć się usługi, jaką jest IT Recruitment w Warszawie czy jakimkolwiek innym miejscu bez znajomości specyfiki branży. Podstawowe pojęcia, zjawiska i trendy – to absolutne minimum.

  Artykuł załadowany: 0.2513 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021