REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Iuvenis)

  Ursynowski Chór Iuvenis, który specjalizuje się w dużych projektach oratoryjno-orkiestrowych, tym razem przygotował "Piosenkę pandemiczną". Kilkudziesięciu chórzystów z powodu epidemii zaśpiewało swoje partie w domach. Efekt ich pracy jest już do posłuchania i zobaczenia. 

  W swoim dorobku mają największe dzieła m. in. "Mesjasza" Haendla, "Pasję" J. S. Bacha czy "Stabat Mater" Pergolesiego. Tym razem w szczególnych okolicznościach, które nie pozwalają im występować na żywo, ani nawet wspólnie ćwiczyć, postanowili wnieść trochę radości w epidemiczną rzeczywistość. Wspólnym wysiłkiem 25 chórzystów i dyrygenta powstała "Piosenka pandemiczna".

  - Mieliśmy wewnętrzny konkurs na tekst. Z czterech propozycji wybraliśmy ten, napisany przez Agatę Dunaj. Jest on bardzo optymistyczny, nieco szalony, z bardzo radosnym przesłaniem. Ja do tekstu napisałem melodię. Wspólnie zrobiliśmy to dla naszych słuchaczy - mówi dyrygent Chóru Iuvenis Jakub Kaczmarek.

  Utwór powstał przez internet, w jedynej możliwej w czasach epidemii formie wspólnych występów. Poszczególne partie chórzystów zostały najpierw nagrane w ich domach, a potem zmontowane w całość. Jak zdradza nam dyrygent, wokaliści nie ograniczyli się tylko do śpiewania, co można zobaczyć na dołączonym filmie. 

  Iuvenis szykuje kolejną niespodziankę

  Koronawirus mocno pokrzyżował plany ursynowskiemu chórowi. Odwołane zostały trzy koncerty. W tym ten z okazji jubileuszu pięciolecia działalności, zaplanowany na 6 czerwca. 

  - W kwietniu chcieliśmy też zaprezentować Requiem Vivaldiego. Mamy nadzieję, że uda się nam wrócić na scenę od września. Teraz gdy spotykamy się wyłącznie online możemy tylko m.in. prowadzić próby sekcyjne, np. tenorów, albo zajęcia z kształcenia słuchu - mówi Jakub Kaczmarek.

  "Piosenka pandemiczna" to niejedyny prezent chóru dla swoich słuchaczy. Artyści mają w zanadrzu nie lada niespodziankę. Do końca czerwca planują zaproponować mieszkańcom Ursynowa konkurs na napisanie własnego tekstu do utworu Rhondy Polaya "Come in and stay a while". Gotowa piosenka zostanie również nagrana online, tym razem przez chór w całym, 40-osobowym składzie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3332 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020