REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2021, 14:39 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szpital Południowy

  Szpital Południowy (UM Warszawa)

  Szpital Południowy pęka w szwach. Dzisiaj w placówce przebywa 292 chorych, a 45 z 50 łózek respiratorowych też jest już zajętych.

  Kończą się możliwości przyjmowania pacjentów w Szpitalu Południowym - głównym szpitalu dla pacjentów z Covid-19 w Warszawie i okolicach. Jak poinformował ratusz, aktualnie w placówce przebywa 292 chorych. Z 50 łóżek respiratorowych, gdzie trafiają pacjenci w najcięższym stanie, zajętych jest 45 miejsc.

  - Szpital Południowy w 100 proc. wykonał powierzone zadanie. Placówka przygotowała i uruchomiła 300 łóżek do leczenia chorych na COVID-19. Wolne łóżka zapełniają się błyskawicznie i zdarzały się już sytuacje, kiedy w szpitalu zajęte były wszystkie z 50 łóżek respiratorowych - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

  700 chorych w stołecznych szpitalach

  W placówce przy Pileckiego utrzymywane są miejsca rezerwowe. To zwykle 6-8 wolnych łóżek, gdzie można przenieść pacjentów podczas zmiany pościeli i dezynfekcji łóżka. Rezerwa obejmuje również wolne 2 łóżka respiratorowe, gdzie trafiają pacjenci leczeni w szpitalu, których stan uległ nagłemu pogorszeniu.

  Kilka tygodni temu w ursynowskim szpitalu w ekspresowym tempie została zaprojektowana i wybudowana całkowicie nowa, dodatkowa instalacja tlenowa. Poprzednia - nieprzystosowana do leczenia tak dużej liczby osób wymagających tlenoterapii - nie wytrzymywała dużego obciążenia. Pod koniec października wstrzymano przyjęcia do szpitala, naprawiono zużyte reduktory w instalacji tlenowej i założono nową, wydajniejszą. Dzięki temu placówka może leczyć łącznie 300 pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy jednocześnie wymagają stałego podłączenia do tlenu.

  Poza Szpitalem Południowym najwięcej osób zakażonych Covid-19 przebywa jeszcze w Szpitalu Praskim (182 pacjentów), Bielańskim (95 pacjentów), Wolskim (53 pacjentów), Czerniakowskim (40 pacjentów), Grochowskim (31 pacjentów) oraz w Solcu (13). W sumie zapewniają ponad 700 miejsc dla pacjentów.

  Szczepienie podczas weekendowego spaceru

  Nadal trwa akcja "Warszawa szczepi". W blisko 70 miejskich punktach na terenie całej stolicy można zaszczepić się przeciw koronawirusowi, w tym również dawką przypominającą. Czynny jest m.in. punkt pod Pałacem Kultury i Nauki, a w soboty i niedzielę również na skwerze Hoovera.

  W najbliższy weekend, 4 i 5 grudnia, ten drugi punkt będzie czynny od godz. 10 do 18.

  - To doskonała okazja, aby przy okazji podziwiania świątecznej iluminacji, zaszczepić się w czasie spaceru Traktem Królewskim - dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stary_Zgred 2 6 miesięcy temuocena: 69% 

   Nie szczepcie się jak nie chcecie (piszę do antyszczepionkowców) , ale jak zachorujecie, nie zajmujcie miejsc w szpitalach!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   I pokryjcie rachunek za swoje leczenie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4405 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022